Frankfurt – Union Berlín 2:0 (kon.) | Freiburg – Mohuč 2:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Dortmund 3:2 (kon.)
RB Lipsko – Bochum 4:0 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 3:2 (kon.) | W. Brémy – Mönchengladbach 5:1 (kon.)
Werder Brémy
5:1 (4:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 01.10.2022, 18:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Německá Bundesliga • 8. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:33:53)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:8.
    Niclas Füllkrug je s bilancí 7+1 nejlepším střelcem Bundesligy

Brémy se v bundesligové tabulce posunuly na osmé místo. Mönchengladbach se z pohárových pozic propadl na devátou příčku.

Ačkoliv by se několik důvodů našlo, tak Matthias Jöllenbeck ani ve druhé půli nenastavil žádné minuty navíc. Nebyl k tomu žádný důvod, protože Brémy od 13. minuty vedly 3:0 a vysoký náskok si užívaly až do konce. Mönchengladbach šel do kabiny s čtyřgólovým mankem. Po změně stran už byl aktivnější, ale když už Thuram dokázal snížit, tak Weisder odpověděl posledním gólem na 5:1. Skóre klidně mohlo být vyšší, nicméně Sommer i Pavlenka předvedli vícero těžkých zákroků.

90

90
    Nejvyšší rychlost dnes vyvinul Joseph Scally. Naměřeno mu bylo 34,7 km/h. Druhý Binsibajní měl o více než dva km/h méně.

89
    Nathan Ngoumou byl jeden na jednoho s Burkem. Na křídle si míč předkopl do autu a v něm nebezpečně naboural do reklamního mantinelu.

88
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Rocco Reitz.

88
    ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Luca Netz.

87
    Na hřiště se podíval zdravotnický personál Brém. Zapotřebí je zkontrolovat hlavu sedícího Niklase Starka.

86
    Hofmannův roh byl odvrácen před vápno. Rána z voleje sedla Herrmannovi a Pavlenka se musel rychle stěhovat ke své levé tyči.

85
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Marco Friedl, přichází Niklas Schmidt.

84
    Jonas Hofmann měl napravo čerstvého Lainera. Ještě blíže k vápnu doběhl Ngoumou a zajistil svým barvám rohový kop.

83
    ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Nathan Ngoumou.

81
    Oba týmy už polevily. Werder si přihrává na vlastní polovině. Thuram a další se nesnaží o žádný smrtící napadání.

79
    Nehraje se kvůli drobnému zranění Kramera. Bolestivé chvilky mu způsobil důrazný Nicolai Rapp.

78
    Jens Stage čekal před bránou na centr Burkea. Muži v černém tentokrát splnili svůj úkol a nenechali Sommera ve štychu.

77
    ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Nicolai Rapp.

Michal Břuchanský

Branky: 5. Füllkrug (R. Schmid), 8. Ducksch, 13. Füllkrug (Ducksch), 37. Binsibajní (vla.), 73. Weiser (Füllkrug) – 63. Thuram (Stindl)

Karty:   39. Koné (MNC)

Werder Brémy: Pavlenka – Stark, Veljković, Friedl (C) (85. Schmidt) – Weiser, Groß (77. Bittencourt), R. Schmid (72. Stage), Grujev (77. Rapp), Jung – Füllkrug, Ducksch (72. Burke).
    Náhradníci: Zetterer – Agu, Buchanan, Dinkci.

Trenér: Ole Werner

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Scally (77. Lainer), Friedrich, Elvedi, Binsibajní (88. Netz) – Weigl, Koné (88. Reitz) – J. Hofmann, Kramer (83. Ngoumou), Stindl (C) (77. Herrmann) – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Jantschke, Noß, Pléa.

Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Jöllenbeck – Weickenmeier, Pelgrim