Frankfurt – Union Berlín 2:0 (kon.) | Freiburg – Mohuč 2:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Dortmund 3:2 (kon.)
RB Lipsko – Bochum 4:0 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 3:2 (kon.) | W. Brémy – Mönchengladbach 5:1 (kon.)
VfL Wolfsburg
3:2 (2:2)
VfB Stuttgart
Sobota 01.10.2022, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 8. kolo

Fotbalisté Wolsburgu porazili v dramatickém utkání 8. kola Bundesligy Stuttgart 3:2. Úvodní dějství zápasu nabídlo hned čtyři přesné trefy. Stuttgart přežil několik tutovek soupeře a ve 22. minutě překvapivě udeřil. Po Itově přihrávce střílel pod břevno Sehrou Guirassy. Vedení ale vydrželo hostům jen minutu. Krátce po rozehrávce vypálil Omar Marmoush zpoza vápna přesně do levého spodního růžku branky. Obrat dokonal ve 38. minutě Maximilian Arnold. Jeho střelu ze střední vzdálenosti, jež mířila doprostřed branky, propustil Müller nepochopitelně za svá záda. Jenže i Stuttgart zvládl poměrně rychle reagovat. V nastavení srovnal stav přesnou hlavičkou o zem Konstantinos Mavropanos. Krátce před hodinou hry orazítkoval Silas střelou břevno. Když už se zdálo, že duel spěje k dělbě bodů, rozhodl o vítězství domácího týmu v první nastavené minutě Yannick Gerhardt. Po Svanbergově hlavičce uklidil míč ze zhruba dvou metrů do úplně prázdné branky. (17:39:27)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 13:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:14.

90+5

90+4
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Omar Marmoush, přichází Bartol Franjić.

90+3
    Mělo by jít o celkem pět minut. Wolfsburg rohový kop odvrátil a vyrazil do rychlého protiútoku. Ani ten se neujal.

90+2
    Bohužel stále neznáme údaj o plánovaném trvání nastavení. Stuttgart bude zahrávat roh z pravé strany.

90+1
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Euforie ve Wolfsburgu! Domácí tým v závěru strhává vedení na svou stranu a má velmi blízko třem bodům. Mattias Svanberg na sebe u pravé tyče nalákal brankáře Müllera a poslal míč hlavou před prázdnou branku na YANNICKA GERHARDTA, jenž neměl problém zacílit.

89
    Řady karetních hříšníků právě rozšířil i čtyřiačtyřicetiletý trenér Stuttgartu Pellegrino Matarazzo

89
    Tiago Tomás se na pravé straně velkého vápna uvolnil ke křižné střele. Koen Casteels ji vyrazil za vzdálenější tyčku na rohový kop.

88
    Na zádech tentokrát Enzo Millot. Závěrečné minuty jsou rozkouskovány častými fauly. Toho posledního se dopustil Sebastiaan Bornauw.

87
    V závěru utkání se pořádně rozpršelo. Nově příchozím hráčům tak není moc co závidět. Po faulu na Omara Marmoushe hraje s míčem Wolfsburg.

87
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Lilian Egloff.

86
    ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Felix Nmecha.

86
    ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází Sebastiaan Bornauw.

85
    Enzo Millot složil na trávník Maximiliana Arnolda. Sudí Zwayer znovu tasil žlutou kartu – v tomto případě až za následné protesty.

84
    Po krátké přihrávce z pravé strany střílel Bote Baku. Rovněž jeho pokus ztroskotal na bloku obrany.

82
    V krátkém sledu se hned dvakrát opřel zpoza vápna do balonu Tiago Tomás. Poprvé byla jeho rána zblokovaná, podruhé střílel o pořádný kus nad branku.

81
    Tiago Tomás upadl ve vápně po kontaktu s Mickeym van de Venem. Kopat se ovšem bude pouze od rohového praporku.

79
    Atakan Karazor zasáhl ve výskoku loktem Mattiase Svanberga, za což si vysloužil žlutou kartu. Může být rád, že z toho není jiná barva.

Filip Lefenda

Branky: 23. Marmoush (Gerhardt), 38. Arnold (Otávio), 90+1. Gerhardt (Svanberg) – 22. Guirassy (Ito), 45+1. Mavropanos (Stenzel)

Karty:   42. Wimmer (WOF), 53. Baku (WOF), 71. Arnold (WOF) – 47. Guirassy (STU), 48. Anton (STU), 70. Ito (STU), 79. Karazor (STU), 85. Millot (STU)

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix (86. Bornauw), van de Ven, Otávio – Arnold (C), Gerhardt – Svanberg, Wimmer (86. F. Nmecha), J. Kamiński (76. Paredes) – Marmoush (90+4. Franjić).
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Guilavogui, M. Philipp, Waldschmidt.

Trenér: N. Kovac

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Stenzel (77. Zagadou), Endo (C) (68. Millot), Karazor, Ahamada (87. Egloff), Führich (77. Tomás) – Guirassy (77. Pfeiffer), Silas.
    Náhradníci: Bredlow – T. Coulibaly, Nartey, Perea.

Trenér: P. Matarazzo

Rozhodčí: F. Zwayer