Columbus – Washington 2:1 (kon.) | Ottawa – Montreal 5:4 (po pr.) | St. Louis – Dallas 2:5 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.) | Chicago – Detroit 0:3 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
Winnipeg Jets
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Edmonton Oilers
Neděle 02.10.2022, 02:15 • Canada Life Centre, Winnipeg • Příprava NHL

Skončilo nám přípravné utkání mezi Winnipegem a Edmontonem. Pětašedesát minut nerozhodlo, a proto se muselo do nájezdů, ve kterých jako jediný uspěl Devin Shore. Ačkoliv první polovina zápasu patřila Winnipegu, ve druhé půlce se už hra vyrovnala.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:04:51)

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 12:06

Devin SHORE - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Autorem vítězné branky je DEVIN SHORE.

3. série
    0:1
    Je hotovo! Rána Pierre-Luc Duboise totiž zamířila mimo tři tyče.

2. série
    0:1
    Dylan Holloway mohl rozhodnout, ale branky se nedočkal.

2. série
    0:1
    Brad Lambert měl smůlu, bekhendem trefil tyč hostující branky.

1. série
    0:1
    Hostující Devin Shore našel prostor pod vyrážečkou brankáře Hellebuycka.

64:42
    Zkusil to ještě Puljujärvi, jehož ránu domácí gólman s přehledem vyrazil.

63:40
    Prodloužení pomalu ale jistě míří do svého konce. Winnipeg v něm má více ze hry.

63:05
    Schmidt si nabruslil za obranu, ale těsně před Skinnerem nedokázal dostat touš do sítě. Další perfektní zásah brankáře Oilers.

62:50
    Winnipeg se už opět dostal do útočné třetiny, kde nyní kombinuje.

62:11
    Na druhé straně se střelou bekhendem prezentoval Shore. Útočník Edmontonu ale netrefil brankový prostor.

61:39
    Úvod prodloužení zvládli lépe domácí, kteří se dostali do další šance, zatím však na gól čekáme.

61:13
    Dubois si po kombinaci s Pionkem dlouho hledal ideální střeleckou pozici. Skinner si ale poradil poměrně dobře.

60:19
    Krásná akce Lamberta málem rozhodla utkání! Šikovný útočník Jets se proháčkoval před bránu, ale horní růžek těsně netrefil.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance v přesilovce na obou stranách, a tak se rozhodne až v nastaveném hracím čase. Nebo snad duel dojde až do nájezdové loterie?

60:00

59:09
    Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby. V útočném pásmu nyní pobývají hokejisté Edmontonu.

58:07
    Domácí to teď sehráli velmi dobře, ale zakončení Stenlunda z levého kruhu se neujalo. Skinner měl štěstí, že mu puk nevypadl.

57:19
    Už to vypadalo, že Olejáři vyrazí do přečíslení, ale Hamblin finální přihrávku do strany nezvládl.

56:43
    Pro protečovaný puk si za bránu dojel Skinner, který okamžitě rozehrál do strany.

55:29
    Bourgault se po šikovném obloučku kolegy objevil ve velké šanci. Těsně před gólmanem domácích ale neuspěl.

55:01
    Shore vystřelil od mantinelu z otočky. Hellebuyck si ale touš mezi několika těly našel a poté přerušil hru.

54:10
    Do konce třetí části zbývá zhruba šest minut. V tento okamžik to vypadá, že se půjde do prodloužení.

53:27
    Pionk se dostával před bránu. Snažil se přihrát bekhendem, ale hostující gólman vystrčil hokejku včas.

52:53

52:34
    Hellebuyck se snažil dostat kotouč po mantinelu do středního pásma, což se ale nepodařilo. Pomohli mu až spoluhráči.
    51:12 Jason DEMERS - 2:2

51:12
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovku pět na tři sehráli hosté parádně. Broberg posunul do strany Hollowayovi, jehož křížný pas dopravil do branky JASON DEMERS. 2:2. Asistence: Dylan Holloway a Philip Broberg.

50:53
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Dylan Samberg – 2 min., hákování.

50:32
    Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrážení.

49:33
    Kesselring vystřelil od modré čáry. Jeho projektil ale skončil v moci domácího brankáře, který v dnešním duelu zasahoval proti osmnácté ráně.
    48:50 Cole PERFETTI - 2:1

48:50
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Teď už ale branka platí! Dubois zpoza brány šikovně vybídl COLEA PERFETTIHO, jenž z levé strany dostal kotouč pod vyrážečku Skinnera. 2:1. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Ville Heinola.

48:39
    Teď už Edmonton dokázal dostat černou gumu pryč z vlastní třetiny.

48:06
    Domácí sice zásluhou Duboise vsítili druhou branku, ale ta neplatí, neboť celé situaci předcházel ofsajd. Trenérská výzva hostující střídačky byla úspěšná.

47:55
    Lowry měl na hokejce obrovskou možnost. Spoluhráč jej vybídl volného u brankoviště, ale centr Winnipegu minul.

46:55
    Blake Wheeler – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Luke Esposito – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění,
    2 min..

46:18

46:02
    Hamblin zkoušel štěstí bekhendem u přední tyče, ale domácí brankář vystrčil rameno.

45:22
    Puljujärvi přihrál Brobergovi, jehož rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

44:56
    Domácí už jsou ve čtyřech, krátkou chvíli ve třech dokázali přežít.

44:26
    Holloway napřáhl z pravého kruhu, ale Hellebuyck se stačil přemístit a kotouč ukryl na hrudi.

44:18
    Kristian Reichel – 2 min., sekání.

43:49
    Teď se už Oilers těžce usazují v zóně soupeře. Dochází ke střídání na obou stranách.

42:59
    Ačkoliv přesilovku hosté načali tlakem, nyní se už tým v modrých dresech osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

42:37
    Kevin Stenlund – 2 min., držení.

42:15
    Edmonton si pomohl vyhozením na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v jeho obranném pásmu.

41:27

41:03
    Perfetti z mezikruží rychle vypálil zápěstím, ale hostující gólman odolal.

40:42
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, ale celou akci nakonec přibrzdili. Dubois se ke střele neprotlačil.

40:01

Ve druhé třetině už domácí neměli podobnou převahu jako v první periodě. Edmonton se do pár zajímavých náznaků dostal a zároveň měl i největší šanci, ale Holloway únik neproměnil. Po čtyřiceti minutách tak stále platí stav 1:1.

40:00

39:27
    Jason Demers – 2 min., krosček.

39:15
    Pionkovo nahození od modré čáry jen o pár centimetrů minulo brankový prostor.

38:50
    Nyní je z toho spíše boj ve středním pásmu. Už jen sedmdesát sekund zbývá do druhé sirény.

37:45
    Hellebuyck si pohlídal ránu z mezikruží. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho levici.

37:09
    Blíží se nám závěr druhé periody, která zatím gól nenabídla. Winnipeg si chtěl pomoct dlouhou přihrávkou, jenže kotouč byl sražen na střídačku.

35:28

35:24
    Na konci oslabení se v samostatném úniku ocitl hostující Holloway. Do kličky nešel, hledal místo pod lapačkou, avšak Hellebuyck se zaskvěl.

34:35
    Skinner musel zastavovat další nahození od modré čáry. V této přesilovce zatím Jets mají celkem zřejmý tlak.

34:02
    Perfetti si na levém kruhu našel dobrou pozici. Kotouč tlačil po ledě, ale pravý beton Skinnera byl v pohotovosti.

33:28
    Derek Ryan – 2 min., hákování.

32:24
    Lambertova individuální akce ztroskotala na pozorném obránci.

31:59
    Zajímavý náznak před brankou Oilers nebyl dotažen do úspěšného konce z pohledu domácích hokejistů.

31:19
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Rozehrávku Edmontonu teď řídí Broberg.

30:43
    Adam Lowry – 2 min., hrubost.

Tyler Benson – 2 min., vražení na hrazení.

30:43
    Ve středním pásmu se strhla hromadná mela. Lowrymu se nelíbilo, jak Benson jeho spoluhráče srazil na mantinel, tak okamžitě po něm vystartoval.

30:06
    Janmark tlačil kotouč před domácí brankoviště, avšak úspěšný v daném případě nebyl.

29:26
    Po nepřesné rozehrávce Jets byl odpískán icing. Těžiště hry se stěhuje před Hellebuycka.

28:44
    Gustafsson se ve velké rychlosti hnal kupředu, ale zastavil jej ofsajd, poněvadž Lambert přejel útočné pásmo rychleji.

27:48
    Toninato z pravého křídla mířil k zadní tyči, ale Skinner perfektně vytáhl vyrážečku a poslal touš do rohu kluziště.

27:10
    Mäenalanenův pokus bez potíží zastavil hostující brankář, pro kterého to byl už osmnáctý zákrok v utkání.

26:42
    Broberg vyslal kotouč směrem na bránu domácích, ale hrací předmět byl zadákem přizvednut do ochranné sítě.

26:15
    Při střele Pionka od modré čáry toho hostující brankář mnoho neviděl. Měl štěstí, že černá guma zapadla vedle tyče.

25:46
    Ačkoliv jsme dnes už viděli dva góly, větší šance na jedné či druhé straně nepřicházejí.

25:14
    Bensonova zpětná přihrávka k modré čáře přesná nebyla. Hokejisté Edmontonu se sami vystrnadili z ofenzivní zóny.

24:33
    Skinner zastavil v lapačce ránu z vrcholu pravého kruhu. Hra je poprvé ve druhé třetině přerušena.

24:12
    Malone si klepl o puk mezi kruhy, ale jeho spoluhráč mu nepřihrál zrovna ideálně.

23:02
    Wheeler nabil Pionkovi, jehož rána skončila na bruslích obránců.

22:22
    Přesilovka Oilers je pryč, nyní se už v útočné třetině snaží něco vymyslet hokejisté v tmavě modrých dresech.

21:41
    Až nyní se hosté pořádně usadili v útočné třetině. Přišla střela z pravého kruhu, ale domácí zároveň předvedli ukázkový blok.

20:01
    Ville Heinola – 2 min., podrážení.

20:01

Je za námi první třetina. Dle očekávání měl více ze hry Winnipeg, který nastupuje v podstatně silnější sestavě, ale do vedení se dostali hosté, když v 15. minutě skóroval Benson. O dvě minuty později ale Jets dostali možnost přesilové hry pět na tři, kterou využili. Trefil se z dorážky Cole Perfetti. Po dvaceti minutách tak platí stav 1:1.

20:00

19:37
    Kemp od mantinelu nahazoval před bránu, ale kotouč až k brankáři Jets nepropadl. Vypadá to, že první perioda se už jen dohraje ve středním pásmu.

18:49
    Niemeläinen u mantinelu narazil protihráče. V tomto případě se vylučovat nebude.

18:09
    Connor Hellebuyck srazil nahození ze středního pásma do rohu kluziště.

17:44
    16:44 Cole PERFETTI - 1:1

16:44
    Přesilovka pět na tři je využita! Dubois od modré čáry nahazoval před bránu, kde se k dorážce dostal COLE PERFETTI. Skinner zareagovat nestačil. 1:1. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Ville Heinola.

16:09
    Po přenesení hry se k ráně z první dostal Heinola, avšak Skinner se výtečně přemístil a svůj celek podstatně podržel.

15:44
    Markus Niemeläinen – 2 min., vysoká hůl.

15:31
    Jason Demers – 2 min., nedovolené bránění.
    14:54 Tyler BENSON - 0:1

14:54
    Hosté se dostávají do vedení, ačkoliv na začátku rozhodně neměli více ze hry. Trefuje se TYLER BENSON, jenž potrestal nepříliš přesnou rozehrávku a krásně zamířil do horního růžku. 0:1. Bez asistence.

14:02
    Stanley vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z úhlu. Skinner vyrazil touš do ochranné sítě.

13:16
    Snaha Mäenalanena byla kvůli ofsajdu zastavena. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

12:33
    Shore ve velké rychlosti najel do útočného pásma. Poté se kotouč dokutálel před bránu, kde číhal Ryan, avšak Hellebuyck vystrčil svou hokejku.

11:27
    První střelu hostů vyslal Puljujärvi, který projel středním pásmem, ale následně nechal jen vyniknout domácího brankáře.

10:42
    Demers se musel vracet na svou polovinu, poněvadž icing se nepískal.

09:38
    Perfetti si odskočil na levý kruh, odkud po velkém nápřahu vypálil. Skinner posunul touš před sebe lapačkou. Na druhé straně ale Hellebuyck stále čeká na svůj první zákrok.

09:15

08:40
    Dubois se dostal ke střele z první, ale jeden z hostujících hráčů proti němu povyjel a pokus zablokoval.

08:13
    Rána domácích z pravého kruhu jen o kousek minula bližší tyč.

07:35
    Harkins najednou zůstal osamocen u zadní tyče, ale skákavý kotouč netrefil dobře. Chybělo málo a Winnipeg mohl první přesilovku využít.

07:15
    Brad Malone – 2 min., sekání.

07:05
    Perfetti po přejetí modré čáry vystřelil po ledě, ale brankář Edmontonu si připsal poměrně snadný zásah pravým betonem.

06:31
    Teď byl hostujícím hokejistům odpískán poměrně přísný icing.

05:42
    Brad Malone se snažil přihrávat do předbrankového prostoru. V pádu ale svou pobídku přesně neodeslal.

05:13
    Lambert zatím patří mezi nejaktivnější hráče na ledové ploše. Znovu si troufale chtěl obhodit obránce, ale Broberg jej nakonec vybruslil.

04:42
    Tryskáči teď dvakrát za sebou marně dobývali útočnou třetinu soupeřova celku. Pomohli si dalším nahozením, ale Skinner svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

03:58
    Ryan se rozjížděl středem kluziště. Obránci ale jeho pohyb zachytili.

02:54
    Lambert se šikovným způsobem proháčkoval až před bránu, ale stihl zakončit jen jednoruč, což mu Skinner přečetl.

02:12
    Heinola se s pukem vrátil za svou bránu. Nyní čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.

01:26
    Stenlund byl u vyhozeného puku až jako druhý, takže se pískalo zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.

01:02
    V útočném pásmu začali hostující hokejisté. Ryan si pomohl jen nahozením k mantinelu.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Pionk, Dillon (A), Schmidt, Stanley, Samberg, Heinola – Wheeler, Dubois (A), Perfetti – Appleton, Lowry (A), Mäenalanen – Stenlund, Toninato, Harkins – Reichel, Gustafsson, Lambert
    Trenér: Rick Bowness

Edmonton Oilers: Skinner (Pickard) – Demers, Broberg, Kesselring, Niemeläinen, Kemp, Samorukov – Puljujärvi (A), Malone, Holloway – Ryan, Shore (A), Janmark – Virtanen, Hamblin, Benson – Bourgault, McKegg, Esposito
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Schlenker, Sandlak – Johnson, Murchison.

Winnipeg dnes sehraje své třetí přípravné utkání. Na úvod padl 0:4 v Edmontonu, poté vyhrál 5:3 nad Ottawou a minule uspěl na ledě Montrealu 4:3. Zatím tak mají Tryskáči kladnou bilanci. Přes léto Winnipeg posílili David Rittich, Kevin Stenlund, Kyle Capobianco či Sam Gagner, naopak nová angažmá si našli Jevgenij Svečnikov, Paul Stastny nebo Eric Comrie. Osa týmu ale zůstává stejná jako v minulých sezonách.

V Edmontonu se taktéž žádné velké změny neudály. Akorát na brankářském postu nastoupí Olejáři do této sezony ve zcela novém složení. Roli jedničky bude plnit Jack Campbell, jenž donedávna působil v Torontu. Krýt záda mu bude Calvin Pickard. Přišli také útočník Janmark nebo obránce Murray z Colorada. Pro ukončení kariéry se v létě rozhodl obránce Duncan Keith. Edmonton zatím v přípravě dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál, minulou noc porazil 2:1 Calgary.

Hezké brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z přípravy na nový ročník NHL. Winnipeg dnes od 2:00 přivítá Edmonton, hezkou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 17. Perfetti (Dubois, Heinola), 49. Perfetti (Dubois, Heinola) – 15. Benson, 52. Demers (Holloway, Broberg), rozh. náj. Shore