Aalborg – Luleå 1:3 (kon.) | Ilves – Stavanger 4:1 (kon.) | Katowice – Fehérvár 2:4 (kon.)
Jukurit – Sparta cz 3:0 (kont.) | Rögle BK – Zürich 3:2 (po pr.) | Färjestad – Cracovia 5:1 (kon.)
Davos – Třinec cz 4:0 (kon.) | Belfast Giants – Skellefteå 2:4 (kon.) | Villach – Straubing 1:3 (kon.)
Grenoble – Frölunda 2:10 (kon.)
Belfast Giants
2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Skellefteå AIK
Úterý 04.10.2022, 20:00 • The SSE Arena, Belfast • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

Hostující celek díky povedené třetí třetině vyhrává tento zápas. Domácí po dvou třetinách vedli, ale ve třetí části na svého soupeře nestačili a prohráli. Body bere Skellefteå. (22:13:40)

Dnešní utkání sleduje 2 647 diváků.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.
    58:40 Andreas WINGERLI - 2:4

58:40
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Domácí se usadili v útočném pásmu a odvolali brankáře. Následně puk do prázdné branky poslal ANDREAS WINGERLI. Asistence: Filip Sandberg a Jonathan Pudas.

58:20
    Domácí celek se pokouší co nejrychleji získat útočné pásmo, ale nedaří se.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
    57:03 Andreas WINGERLI - 2:3

57:03
    Hostům to vyšlo a jdou necelé tři minuty před koncem zápasu do vedení, k odraženému puku před branku se dostal ANDREAS WINGERLI. Dokázal jej rychlou střelou procpat mezi tělo brankáře a tyč branky. Asistence: Oskar Nilsson.

56:40
    Keilin byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho zakončení nebylo přesné.

56:10
    Belfast se pokouší rozhodnou a vstřelit rozhodující branku, ale hosté velmi dobře brání.

55:35
    To se už hraje pět na pět.

55:09
    Hokejisté ve žlutém, hosté se usadili v útočném pásmu, ale výraznější šanci si nevypracovali.

54:13
    Přesilovka se hostům nedaří podle představ.

53:38
    Solomonsson čeká na vhodný moment, aby mohl s kotoučem projet do útočného pásma. Následně ale domácí vyhodili.

53:00
    Skellefteå hraje přesilovku a může se znovu v tomto zápase dostat do vedení.

52:46
    Vyloučení v týmu Belfast Giants:
    Gabe Bast – 2 min., nedovolené bránění.

52:30
    Dobré šance měli nyní domácí hokejisté, ale obrana hostů byla pozorná.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Owre (Ruopp), 23. Ruopp (Soy, Bast) – 17. Lindholm (Lindhölm, Wingerli), 48. Sandberg (Jonsson), 58. Wingerli (Nilsson), 59. Wingerli (Sandberg, Pudas)

Belfast Giants: Jones (Whistle) – Bast, Ruopp, Raine, Cullen, Baum, Foley – Cooper, Conway, Goodwin – Gilbert, Lake, Mcauley – Butcher, Owre, Soy – Angeli, Garside, Long
    Trenér: Adam Keefe

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Pudas, Forsfjäll, Salomonsson, Lunderg, Granberg, Nilsson, Vuollet, Sandin-Pellika – Lindström, Lindholm, Wingerli – Sanderg, Johnsson, Hugg – Lindholm, Linström, Keilin – Vesterlund, Sundvik, Stenman
    Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: Baca, Dalton – Rodger, Carmichael

Diváci: 2 647