Havířov – Kopřivnice 3:4 (kon.) | Hronov – Ústí n/L 1:6 (kon.) | Jablonec n/N – Benátky n/J 1:5 (kon.)
Kobra – Mostečtí Lvi 6:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 1:5 (kon.) | Děčín – Letňany 1:4 (kon.)
Vel. Meziříčí – Znojmo 2:3 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 0:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 6:1 (kon.)
Příbram – Chomutov 6:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:2 (0:1 po s.n.) | Cheb – Písek 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Opava
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 05.10.2022, 18:30 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den z Opavy, kde je dnes na programu duel Slezanu s Valašským Meziříčím.

Samotný úvod do sezony byl pro Valachy velice těžký. Po – z jejich pohledu – zpackané generálce, kterou doma prohráli poměrem 1:7 právě se Slezanem, totiž Bobry čekalo Znojmo. Tedy největší favorit soutěže. Tomu modrobílí vzdorovali poměrně dlouhou dobu, nakonec ale padli před vlastními fanoušky 0:3. Chuť si ale spravili záhy na ledě nováčka z Hodonína, kde vyhráli 2:5. O branky Valmezu se postarali Holiš, Báchor a Andris, dvě trefy přidal Kozubík.

Tři body má na svém kontě také Opava, ta má však odehráno o jeden zápas více. Slezané po úvodní výhře s Velkým Meziříčím padli v Kopřivnici a ve Žďáru nad Sázavou. A z velké části se Tomáškovi svěřenci o bodový zisk připravili sami – ve městě Tatrovek je srazilo patnáct dvouminutových trestů, na Vysočině pak ztratili v poslední části hry hubený náskok a padli 1:4.

HK Opava: Piták (Sotlar) – Thiel, Věntus, Zelenka, Pachula, Štěpánek, Tomsa, Fědor, Šindelář (C) – Římský, Kadula, Wolf (A), Beránek, Buršík, Rousek, Káňa, Vojkůvka, Štindl, Vojtovič.
    Trenér: Aleš Tomášek.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Pavlíček) – Báchor (A), Liss, Ďurkáč, Gabrhelík, Sviták, Mošnička, Holiš – Martinec, Vavřík, Vávra (A), Stodůlka, Křivohlávek (C), Kuchařík, Kozubík, Andris, Finsterle.
    Trenér: Lukáš Plšek.

Rozhodčí: Blaha – Bezděk, Tvrdý.

00:01

00:05
    Opavští sice vyhráli buly, záhy však o kotouč přišli. Bobři už jsou v domácí třetině.

00:35
    Jako první ale zahrozila Opava. Jiří Šindelář dostal na modrou puk a rozhodl se vystřelit. Do projektilu se ještě snažil vložit hůl Káňa, to se mu ale nepovedlo.

01:16
    První ránu vyslali už i hosté. Postaral se o ni Mošnička, Piták v pohodě kotouč zastavuje.

01:40
    Valmez teď mohl využít špatné rozehrávky Slezanu. Vavřík rozdal puk svému spoluhráči, ten ale vypálil nepřesně.

02:20
    Valmez je nyní aktivní. Před brankou nepříjemně dotíral Martinec, který se baseballově snažil sklepnout kotouč mimo dosah Pitáka, to se mu ovšem nedaří.

02:58
    Opava právě vstřelila branku!
    Opavští se prosazují z protiútoku! Zelenka zatáhl kotouč do útočného pásma, přes bránícího hráče procedil kotouč na ADAMA BERÁNKA a ten se ranou do protipohybu Slováka nemýlil. Bobři ještě reklamují předchozí faul, verdikt rozhodčích ale zůstává neměnný. Asistence: David Zelenka.

03:50
    Bobři rozehrávají zpoza vlastní branky, akci rozjíždí Báchor. Nakonec ale nepřihrál přesně a vzniká zakázané uvolnění.

04:13
    Tomáš Rousek se po následném buly dostal ke střele ze strany, jenže kotouč zastavuje před brankou tělo jeho vlastního spoluhráče.

04:59
    Káňa vložil ve vlastním pásmu hokejku do přihrávky a kotouč následně zamířil do ochranné sítě.

05:25
    Věntus za vlastní brankou přidržel protihráče, což hlavnímu sudímu Blahovi neuniklo. Přesilovka pro Bobry.

05:31
    Andris vypálil od modré ihned po buly, Piták má kotouč ve své lapačce.

05:40
    Opavě se daří vyhodit.

05:55
    Křivohlávkovi se podařilo kotouč zavézt do pásma. Bobři následně zahrozili několika střelami, které Piták pochytal.

06:39
    V oslabení ale mohla udeřit Opava! Rousek na vlastní modré získal kotouč a proti obránci jel jeden na jednoho. Dokázal vystřelit, Slovák předvedl důležitý zákrok ramenem.

07:15
    Slezan v plném počtu.

08:11
    Na Štindlovo nahození si najížděl hodně nebezpečně Kadula. Kdyby se mu podařilo kotouč usměrnit, Jiří Slovák by byl ve velkých problémech.

08:45
    Kuchařík na útočné modré získal kotouč a poradil si i s bekem. V cestě mu stál už jen Piták, kterého se snažil překonat ranou na zadní tyč, jenže brankář Opavy kotouč dokázal srazit mimo tři tyče!

10:10
    Opavská lavička nyní reklamuje hru soupeře v šesti, rozhodčí však nepískají.

10:40
    Hodně jedovatá střela Kryštofa Kaduly z levého kruhu orazítkovala spojnici!

10:40
    Gabrhelík jde za svůj krosček před brankou ven.

11:05
    Parádní kombinaci Slezanu zakončoval Radim Štěpánek! Opavský zadák mířil k levé tyči, nakonec však těsně minul.

11:30
    Valmez se osvobozuje, Slezan už ale zakládá další útok.

11:55
    Kotouč znovu letí ze třetiny Bobrů, těm se navíc daří i vystřídat.

12:42
    Opavská přesilovka je minulostí, rozhodčí navíc domácím pískají ofsajd.

13:33
    Nahození Jana Štindla do útočné třetiny sráží jeden z hostujících hráčů mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:40
    Buly se bude opakovat, tentokrát už však přímo před zraky Slováka. Ten musel podržet střelu Šindeláře.

14:40
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Kus práce odvedl Tomáš Andris. Ten s kotoučem na holi obkroužil opavskou branku a poslal kotouč do ohně. V něm se nejlépe zorientoval JAN KŘIVOHLÁVEK, který poslal puk mimo Pitákův dosah. Asistence: Tomáš Andris.

15:22
    Zakázané uvolnění Slezanu.

15:28
    Bobři ihned po buly vyslali svižnou ránu, které zřejmě od břevna zamířilo mimo hru!

15:48
    Valmez gól nakopl, zblízka teď měl možnost zakončit Vavřík, ale jeho bekhend opavský brankář přečetl.

16:46
    Špatná rozehrávka Thiela zpoza vlastní branky znamená zakázané uvolnění domácího výběru.

17:17
    S šancemi se nám v první třetině roztrhl pytel! Štindl na vlastní modré získal kotouč a upaloval s ním kupředu. Přes obránce jej předal Kadullovi, který měl drobné problémy se zpracováním, což jej ovlivnilo i při zakončení. S tím si totiž Slovák poradil.

18:02
    Sudí Blaha Opavu posílá do čtyř. Rousek totiž dal lehký krosček soupeři, což mu při zpřísněných pravidlech neprošlo.

18:30
    Vašenkovi se daří puk odvézt do bezpečí.

18:50
    Zakončení Valachů. Jan Křivohlávek, autor jediné branky hostů, se s pukem dostal na osu hřiště, ale pak pouze vyprášil Pitákovo ribano.

19:20
    Opava puk dostává ze třetiny.

19:40
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do vedení! Dominik Piták se ale zázračně dokázal přesunout ke své pravé tyči a betonem kotouč zastavil.

20:00

20:01

20:02
    Opava v plném počtu, hrajeme v pěti na obou stranách.

20:50
    Tomáš Rousek dostal ve středním pásmu do jízdy kotouč a nepáral se s ním. Ihned po přechodu do pásma vypálil, Slovákovi se touše podařilo udržet v podpaží.

21:54
    Opava teď naprosto tragicky střídala a na útočné modré zůstali dva Bobři úplně sami. Naštěstí pro domácí ale hosté kotouč na místo určení nedokázali z vlastního pásma dopravit včas.

22:25
    Slezanu je pískán ofsajd. V tu chvíli se k zemi skácel Jan Štindl, který byl možná zasažen vysokou holí, ale nepíská se.

22:49
    Zakázané uvolnění Valašského Meziříčí.

23:14
    Tomáš Vávra jde ven na dvě minuty za držení. Sice se diví, což se mu popravdě ani nedivím, nicméně Opava má přesilovku.

23:28
    Slezan se špatnou přihrávkou sám vyhání ze třetiny.

23:52
    Bobři vyhazují, Andris navíc sbírá cenné sekundy.

24:13
    Opavě se přesilovka nedaří, Křivohlávek znovu vyváží kotouč.

25:11
    Slezan se prosazuje v samém závěru početní výhody! Petr Wolf puk přivezl do útočné třetiny, od mantinelu se s ním stahoval směrem na osu hřiště. Zkušeně si počkal, posunul bekhendem kotouč na TOMÁŠE ROUSKA a ten uklízí pod víko. Slovák bez šance. Asistence: Petr Wolf, Radim Štěpánek.

25:44
    Valmez jde znovu do čtyř, tentokrát úplně zbytečně. Martinec v útočné třetině podrazil protihráče.

25:55
    Šindelářovo nahození tečuje Tomáš Káňa těsně vedle!

26:25
    Bobři se osvobozují a modrobílá čtveřice odjíždí střídat.

26:44
    Kapitán domácích Jiří Šindelář se v této přesilovce dostal ke své druhé střele, tentokrát Slovák zasahuje lapačkou a kotouč drží.

27:23
    Dva pokusy Dominika Věntuse. Ten první, který vyslal z první, zamířil po teči o něco výše, než by Slezan potřeboval. Ten druhý hosté sráží mimo hru.

27:44
    Valmez v plném počtu.

28:26
    Bobři se dopustili ofsajdu, Tomáš Vávra přebíral kotouč v nedovoleném postavení. Hra se navíc stěhuje až před Slováka.

29:40
    Ďurkáč se snažil ohrozit opavskou branku, Opava jeho pokus blokuje.

30:01
    Před opavskou střídačkou se strhla šarvátka, rozhodčí mezi sebou zřejmě špatně komunikovali a tak se ještě snad dvacet sekund hrálo.

31:00
    Vávra ze skvělé pozice trefuje z první boční síť.

31:40
    Napodruhé už se TOMÁŠ VÁVRA prosazuje! Hostující útočník dostal nabito mezi kruhy a propálil Dominika Pitáka. Asistence: Jan Křivohlávek.

32:00
    Kadula Opavě mohl bleskově vedení vrátit, když se hned po buly dostal s kotoučem na holi do soupeřova pásma. Byl však tísněn obráncem, což mu zakončení značně ztížilo.

32:25
    Vhazování v opavské třetině.

32:38
    Opava dokázala Bobry záhy ze své třetiny vyhnat, hosté následně rozehráli špatně a je z toho zákaz.

33:45
    Teď je pro změnu icing odpískán Opavě.

33:58
    Přímo před opavskou brankou nebezpečně dorážel nahození Gabrhelíka Daniel Stodůlka, ztroskotal ovšem na Pitákovi.

35:15
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní klece.

35:53
    Opava teď ve vlastním pásmu vůbec rychlostně nestíhala a hostům se podařilo vyvinout opravdu velký tlak. Stav se ovšem nemění.

37:07
    Dominik Piták raději drží střelu Bobrů. Jeho spoluhráči momentálně příliš nestíhají, Opava by potřebovala konec třetiny.

37:17
    Kadula se sice dostal do soupeřova pásma, jenže mu byl odpískán ofsajd.

37:46
    Rousek ve středním pásmu soupeři vysekl hokejku, šance pro Valmez jít poprvé do vedení.

37:53
    Wolf se po buly probil ke kotouči a vyhazuje.

38:47
    Opava je pod velkým tlakem!

39:04
    Ten nakonec utnula rána z první Jana Křivohlávka, kterou Piták ukryl ve výstroji. Z druhé třetiny zbývá méně než minuta.

39:20
    Šindelář vyhazuje do bezpečí.

39:50
    Opava už se ubrání, druhá třetina končí.

40:00

40:01

40:29
    Bobři podél levého mantinelu dokázali dostat kotouč do útočné třetiny. Tam se ho zmocnil opavský brankář, před nímž se bude vhazovat.

41:10
    Drobná skrumáž před domácí brankou, Piták situaci hasí dvěma zákroky betony.

42:45
    Opava málem dala kuriózní branku! Ondřej Gabrhelík se při zpracovávání kotouče dostal do velkých problémů a nakonec puk málem poslal do vlastní branky.

43:25
    V problémech byla na druhé straně také Opava, která vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:50
    Vojkůvka – 2 min., nedovolené bránění.

43:55
    Opava vyhazuje hned po vhazování.

44:54
    Bobři svého soupeře mačkali jako citron! Série několika střel vyvrcholila tou od Jakuba Ďurkáče, kterému zřejmě proti přesouvajícímu se Pitákovi trefit branku! Vysoko však přestřelil.

45:20
    Opava vyhazuje a střídá.

45:55

46:10
    Opava se definitivně ubránila, tlak Valmezu končí ranou Richarda Lisse. Piták raději přerušuje hru, aby se domácí mohli uklidnit.

47:34
    Třetí třetina je zatím jasně v režii Bobrů, Opava se nemůže dostat do tempa.

48:15
    Konečně světlý moment domácích. Petr Wolf dobře zabojoval za brankou soupeře a byl za to odměněn ziskem kotouče. Ten pak mezi kruhy předložil Radimu Štěpánkovi, jehož projektil Slovák kryje.

49:11
    Domácí mají kotouč za vlastní brankou, jejich první pětka jde střídat.

50:26
    Adamu Beránkovi se daří nahozením na brankáře Valašského Meziříčí vybojovat pásmo.

51:12

51:37
    Ranou ze strany se prezentoval David Kozubík, Pitáka však nezaskočil.

52:02
    Kotouč se nakonec doklouzal za opavskou branku, což znamená pro hosty zakázané uvolnění.

52:24
    Jiří Šindelář ve středním pásmu dal kotouč do rychlosti Tomáši Rouskovi, který puk zatáhl do útočné třetiny. Tam nic nevymýšlel a poslal pořádně štiplavý pozdrav Slovákovi, který chytá za pomoci své masky.

53:28
    Třetí opavská formace nyní zahrozila, především díky šikovnému protečování Štindla ve středním pásmu, který hru výborně zrychlil. Slezanu se nakonec nepodařilo zakončit.

54:11
    Obrovské šance Slezanu a skvělé momenty Jiřího Slováka! Ten se zaskvěl proti úniku Petra Wolfa, podařilo se mu zlikvidovat i následnou dorážku Tomáše Rouska!

54:27
    Za hostující brankou byl tvrdě – však čistě – sražen jeden z hráčů Bobrů. Rozhodčí pískají a Tomáš Holiš s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

55:31
    Kotouč byl v opavské třetině zasažen hokejkou domácích a sražen mimo hru. Vhazování před Pitákem.

55:44
    Opavský zadák se při rozehrávce vůbec nepodíval a hodil kotouč po deskách. Výsledkem byl snadný zisk pro Bobry a následná rána Tomáše Andrise, se kterou si Piták poradil.

56:24
    Zdálo se, že jde Opava do přečíslení, puk měl na holi Petr Wolf. Hráči Slezanu už ale byli unavení a výsledná vybojovaná útočná třetina je ještě dobrým východiskem.

56:53
    Dominik Věntus si na modré s kotoučem počkal, načež našel v zajímavém postavení Jana Vašenku. Ten vypálil, ale trefil jen Slováka.

57:38
    Pozor, Martinec se v útočném pásmu dopustil držení a Opavě se naskýtá jedinečná šance rozhodnout!

57:58
    Jiří Šindelář nahodil na soupeřovu branku od modré, jenže Slovákovi nikdo nestíniil.

58:10
    Zcela totožná situace se odehrála i o deset sekund později. Znovu se bude vhazovat.

58:38
    Rousek tečuje jen těsně vedle hostující branky!

58:47
    Opava v ofsajdu. Valmez ale ještě téměř minutu nečeká nic snadného.

59:41
    Bobří to nakonec ustáli! Druhá přesilovková formace Opavy ještě měla několik hodně dobře vypadajících šancí, žádná však mezi třemi tyčemi neskončila.

60:00

60:01

60:30
    Tomáš Rousek předvedl drzý průnik středem hřiště, jeho bekhend si Slovák pohlídal.

61:05
    Kotouč teď mají ve své moci Bobři.

61:32
    Nebezpečí i na druhé straně, ale také kraluje brankář. Piták chytá ránu Vavříka.

62:31
    Petr Wolf pálí do Slovákovy vyrážečky.

63:08
    Hosté mají kotouč za svou vlastní brankou a zakládají útočnou akci.

64:30
    Hosté si nedokázali poradit s přečíslením tři na jednoho! Následně ještě jel do protiútoku i Slezan, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo!