Tábor – Liberec 3:4 (po pr.)
HC Tábor
3:4 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 13.10.2022, 15:00 • Tábor, Zimní stadion • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Liberec v zápase jasně dominoval. Už v první třetině tak získal třígólový náskok. Pak přestal Liberec hrát a Tábor během druhé třetiny snížil na 2:3. Ve třetí třetině nevyužil Liberec velký tlak a Tábor trestal. Pár vteřin před koncem vyrovnal Tábor a šlo se do prodloužení. V proudloužení se dokázal prosadit liberecký útočník Tomáš Prokůpek a dokázal tak urvat vítězství Liberci. (17:10:56)

62:30
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PROKŮPEK. Asistence: Stromský.
    Tomáš Prokůpek se uvolnil přes vyjetého brankáře. Následovalo objetí brány, kterou bránili hráči a následné zakončení pod břevno. Nádherná akce!

62:00
    Matěj Hájek se uvolnil a vyslal dobrou střelu. Brankář domácích si s touto střelou poradil a vyráží.

60:45
    Dobrá střela táborského útočníka končí skvostným zákrokem hostujícího brankáře.

60:01

Liberec byl celou třetí třetinu lepší. Domácí však přece jen dokázali vyrovnat, když v posledních minutách odvolali brankáře a v šesti lidech na ledě vyrovnali na 3:3. Jde se do prodloužení.

60:00

59:00
    Tábor právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ŠŤASTNÝ. Asistence: Mohyla.
    Mohyla předvedl skvělou práci za bránou soupeře a naservíroval puk Šťastnému do dobré střelecké pozice a ten se ránou pod břevno nemýlil.

57:00
    Domácí odvolali brankáře.

54:00
    Daniel Pekař se dostal po přihrávce od spoluhráče do dobré střelecké pozice. Brankář domácích však vytáhnul parádní zákrok a drží naděje Tábora.

53:00
    Táborští hráči si teď užili alespoň chvilku v útočném pásmu.

52:00
    Hraje už o něco vyrovnanější, než před malou chvílí, ale Liberec stále jasně lepší.

52:00
    Liberec je v plném počtu.

50:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Šťástka – 2 min., podrážení.

50:00
    První náznak větší šance Tábora. Po straně unikl táborský útočník a tvrdou přihrávkou hledal kolegu před hostující svatyní. Bohužel pro něj, obrana včas zakročila.

49:15
    Hned po buly se do puku opřel liberecký hráč, jeho střela končí v rukavici táborského brankáře.

49:00
    Hra je teď přerušena. Domácí brankář hýbnul s bránou a hra je tak na chvíli pozastavena.

48:30
    Tábor měl svůj první náznak šance ve třetí třetině. Po závaru u hostující branky se však bude jen vhazovat.

Pavel Budař

Branky a nahrávky: 33. Ješ (Mohyla), 35. Hanzák, 59. Šťastný (Mohyla) – 2. Hájek (Kučera), 3. Pekař (Rozsíval), 16. Kučera, 63. Prokůpek (Stromský)

HC Tábor: Šrámek (Wajtr) – Šťastný (A), Jaroš, Mašek, Ješ, Bačo, Jidášek, Mrázek, Kratochvíl – Mohyla (A), Hanzák, Vlček (C), Hlavín, Bouška, Křepelka, Eremiáš, Slabý, Suchan
    Trenér: A. Györi

Bílí Tygři Liberec: Bogac (Macourek) – Průšek (A), Ehrenberger, Stromský, Seidl, Macháček (C), Král, Vaněček – Pekař, Boczan, Rozsíval, Kučera, Langer, Šťástka, Maxin, Prokůpek, Kratochvíl, Hájek
    Trenér: M. Plodek

Rozhodčí: M. Trnka – O. Polák, P. Augusta