Motor ČB – Sparta 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 5:4 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 0:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:0 (odl.)
Rytíři Kladno
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Pátek 07.10.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Začátek sezony byl pro kladenské Rytíře velice dobrý a dokonce se chvíli nacházeli v popředí tabulky. Poslední zápasy ale způsobily, že Rytíři jsou s 10 body až na 8. místě. Stejně bodů jako oni má i Kometa Brno a Motor České Budějovice. Motor má však jeden zápas k dobru. Rytíři poslední zápas odehráli na ledě Mladé Boleslavi, kde tvrdě narazili, a odjeli s porážkou 0:4. Skvělým výkonem se však blýskl brankář Adam Brízgala, na kterého letělo 41 střel a zasloužil se o vítězství v anketě Tipsport extraligy za nejlepší zákrok týdne.

Hráč s nejvíce góly a body je stále zatím Matěj Beran (5+1), který měl úspěšný start do sezony. Za ním je poté Martin Procházka (3+1). Nejvíce vylučovaným hráčem Kladna je Jake Dotchin, který má 11 trestných minut za tři dvouminutové tresty a jeden trest na pět minut. Dotchin je navíc 6. nejvylučovanějším hráčem Tipsport extraligy. Kladno je však týmem, který si zahrál nejméně oslabení ze všech.

Kdo si vede velice dobře, jsou kladenští gólmani. Landon Bow, který odchytal pět zápasů, má se 174 zásahy úspěšnost 93,55 %. Adam Brízgala zatím nastoupil do dvou zápasů, z nichž si odnesl 70 zásahů a úspěšnost 94,59 %.

Poslední zápasy Kladna

HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 1:2p

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:2

BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno 4:0

Plzeň na druhou stranu začala novou sezonu Tipsport extraligy nešťastně a první zápasy prohrála. Kvůli tomu Plzeň přistoupila k radikálnímu kroku a vyměnila hlavní trenéry. Novým trenérem se stal Petr Kořínek a asistentem František Bombic. Na svém kontě má Škoda po sedmi zápasech jen dvě výhry a se šesti body je na předposledním 13. místě. V obou posledních zápasech indiáni po první třetině vedli, vedení si však neudrželi a dovedli zápasy do prodloužení. Bod navíc proti Liberci dokázal získat Petr Zámorský, který 35 sekund po začátku prodloužení rozhodl o vítězství svého týmu.

Nejvíce bodů zatím posbíral Aleksi Rekonen (4+4), za kterým je jen o jeden bod Kryštof Hrabík (3+4). Plzeňský obránce Michal Houdek je se svými 33 trestnými minutami dokonce nejvíce vylučovaný hráč celé extraligy. Více vylučovaným týmem v celé soutěži už je jen Hradec Králové. Houdek si navíc odpykává disciplinární trest a proti Kladnu nebude moci nastoupit.

Brankář Miroslav Svoboda, který zatím odchytal více zápasů než jeho spoluhráč Dominik Pavlát, má úspěšnost 90,55 %. Pavlátova úspěšnost je ještě o něco menší – 88,16 %.

Poslední zápasy Plzně

HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 6:3

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:3p

Hc Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 3:4p
    Trefí se dnes?

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Procházka, Plekanec (C), Kubík – Melka, Klepiš, Brodecki – Beran, Zikmund (A), Filip – Bláha, Indrák, Machač.

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Budík, Zámorský, Kaňák, Houdek, Baránek, Kvasnička, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Lang, Mertl (A), Adamec – A. Dvořák, Bitten, Malát.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Komárek, Ondráček.

00:01

00:06
    Plzeň začala útočně a hned si Bow připisuje zákrok.

00:45
    Vhazování před Bowem, ale pár vteřin poté byla hra přerušena a vhazování přesunuto do středního pásma.

01:22
    Ticháček zkoušel střelu bekhendem, ale trefil pouze vnější síť.

01:32
    Menší potyčka hráčů před brankářem Plzně, ale obešlo se to bez vyloučení.

02:17
    Filip ujížděl téměř sám na gólmana, ale jeho střela byla příliš čitelná a Svoboda chytá.

02:48
    Plzeň právě vstřelila branku! Plzeň otevírá skóre utkání. Hráči Plzně si hezky křižně přihráli, Budík udržel puk na holi a zakončil. Jeho pokus ještě Bow viděl a chytil, ale puk neudržel. PETR KODÝTEK našel skulinku mezi tyčí a Bowem a dorazil kotouč do sítě. Asistence: Vojtěch Budík.
    02:48 Petr KODÝTEK - 0:1

04:39
    Teď mělo Kladno několik příležitostí, ale ani Filip, ani Zikmund nedokázali puk za Svobodova záda dostat.

06:18
    Odpískána vysoká hůl a vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:30
    Brodecki zkoušel zakončit z otočky, ale na Svobodu nevyzrál, ten puk bez problému viděl.

08:55
    Kladenští jeli v přečíslení, ale Ticháček nevystřelil tak, jak chtěl a ani jeho spoluhráči nedokázali poté puk za Svobodu dostrkat.

10:34
    Plekanec nedokázal vystrčit puk plzeňskému hráči a udržet pásmo.

11:07
    Brodecki špatně puk přihrál na modré čáře a dopustil se ofsajdu.

11:26
    Nicméně Kladno dál po vhazování zůstává v útočném pásmu.

12:00
    A opět Kladno jelo v přečíslení, hráči ale byli moc opatrní. Puk dostal mezi kruhy Cibulskis, který ale zamířil nad branku Plzně.

12:49
    Dotchin zkoušel hned po vhazování překvapit Svobodu, ten ale včas vystřelil levý beton.

14:28
    Brodecki zkoušel zastavit ve vzduchu letící puk, ale to se mu nepovedlo a byl poté sražen k zemi. Tím se do útoku dostala Plzeň. Indiáni ale nic nevymysleli a nezahrozili.

15:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Matěj Beran – 2 min., hrubost.

15:07
    A máme tu první přesilovku hry, kterou si zahrají hosté. Kladno se ale hned osvobozuje.

15:50
    Plzeň se ne a ne dostat do útočných pozic.

16:20
    Až teď se jim to daří, ale dvakrát do přihrávky vložil hůl Bláha.

17:29
    Beran byl rychlejší než přihrávka Plekance a proto Beran přejel bránu a nestihl puk před brankou zachytit.

18:28
    Dotchin ztratil hokejku a tak bránil soupeře od puku vlastníma rukama.

19:55
    Zámorský ještě zkoušel překvapit Bowa na konci třetiny, ale ten puk bezpečně viděl a dal do bezpečí.

20:00

Do první třetiny naskočili lépe hosté, kteří také dokázali jít jako první do vedeni. Budíkova střela Bowovi vypadla a Kodýtek našel mezeru pro trefu do branky. Poté ale jakoby převzali iniciativu Kladenští. Ti měli hned několik šancí, ale ani jedna z nich neskončila gólem. Zatím jsme viděli pouze jedno vyloučení, které hráči Plzně nevyužili.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:20
    Útočné pásmo si hned zabírají hráči z Plzně.

21:00
    Na druhé straně se ke slovu dostávají i hráči Kladna, kteří kombinují a snaží se srovnat skóre zápasu.

21:46
    Filip s pukem prokroužil celé střední pásmo, ale na modré puk ztratil.

22:20
    Adamec jel sám na brankáře, ale Bow zamíchaný puk viděl a nedovolil mu skórovat.

23:10
    Vitaloš zůstal ležet v bolestech na ledě po tom, co upadl na hlavu. Naštěstí se sám postavil a dojel na střídačku.

24:47
    Klepiš uklidňuje hru, nicméně se při snaze dostat se do útoku hráči Kladna dopustili ofsajdu.

27:00
    Ani jeden tým se nemůže dostat do větších šancí nebo tlaku. Na straně Kladna se o kombinaci pokusili Indrák s Bláhou, ale neúspěšně.

28:45
    Brodecki objel velkým obloukem celé útočné pásmo, ale k ničemu to nevedlo. Nenašel nikoho, komu by mohl příhodně přihrát.

29:33
    Dotchin zkusil tvrdou ranou od modré překonat Svobodu, ale ten vykopává kotouč do obranné sítě.

29:39
    Odpískána přihrávka rukou.

30:26
    Dotchin trefil na modré jen hráče před sebou a tak se dostávají k puku i hráči Plzně. Ti měli na druhé straně dobrou šanci, kdy jeden z kladenských při bránění clonil vlastnímu brankáři. Stav je ale stále 0:1.

31:33
    Indrák zapomněl vystřelit a tak zajel s pukem až za bránu, kde o kotouč přišel.

32:41
    Od modré to teď zkoušel šikovně Babka, kterému se otevřel prostor. Ale ani on neuspěl.

32:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Samuel Bitten – 2 min., vysoká hůl.

32:53
    A druhou přesilovku zápasu si zahraje Kladno.

33:05
    Indrák zkoušel tvrdě z pravého kruhu, ale Svoboda chytil puk do náruče, nicméně ho neudržel a stále Kladno hraje v útočném pásmu.

34:20
    Plzeň se osvobozuje.

35:01
    Plzeň právě vstřelila branku! Kladno svoji přesilovku nevyužilo, ale zato Plzeň jde do dvougólového vedení! Houdek přihrál puk přesně SAMUELI BITTENOVI, který se vracel z trestné lavice. Na Bowa ujížděl Bitten úplně sám, první střelu Bow chytil, ale pustil, proto Bitten dorážel do skoro odkryté klece. Asistence: Michal Houdek, Miroslav Svoboda.
    35:01 Samuel BITTEN - 0:2

39:00
    Po gólu jsou Kladenští opatrnější, ale stále se drží v pásmu soupeře.

39:45
    Nicméně jakoby přestali Rytíři hrát a tak se Plzeň dostala do šancí.

40:00

Do druhé třetiny naopak vletěli plní sil Kladenští. Ti se snažili srovnat stav utkání. Dokonce jim mohla pomoci i jejich první přesilová hra v utkání. Tu ale Rytíři nevyužili a přišla studená sprcha. Houdek přihrál přesně Bittenovi, který se vracel z trestné lavice, a ten tak mohl jet na Bowa sám. Výhody využil a navýšil skóre utkání.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:33
    Procházka zkusil vystřelit na branku, ale jeho první pokus zastavila hokejka bránícího hráče a odražený puk od zadního mantinelu poté trefil jen do boční sítě.

43:00
    Poslední třetina je zatím velice opatrná.

43:40
    Hrabík dostal dobrou přihrávku přímo před brankáře Kladna, ale nedokázal puk protečovat nebo dorazit.

44:27
    Filip Suchý – 2 min., držení.

44:36
    Dotchinovu střelu od modré drží Svoboda pevně v náručí a přerušuje hru.

44:44
    Indrákovu střelu Svoboda zastavil a nechal polovinu branky prázdnou. Zikmund ale této skvělé příležitosti nevyužil a vystřelil vysoko nad branku do ochranné sítě.

45:35
    Petr Zámorský – 2 min., sekání.

45:35
    Kladno si zahraje 52 vteřin hru pěti proti třem.

45:36
    Rytíři vyhráli vhazování.

46:05
    Indrákova střela prolítla jen výstrojí gólmana mimo.

46:35

46:51
    A dokonce se drží na puku.

47:21
    Další velká šance Kladna a krásný zákrok Svobody, který po puku obětavě skočil. Nicméně kotouč neudržel a ten se poté objevil u levého mantinelu.

48:44
    Plzeň právě vstřelila branku! Kladno nevyužilo hru pěti proti třem a už do tříbrankového vedení se dostává Plzeň! K puku se u pravého kruhu dostal LUDWIG BLOMSTRAND, který nikým nebráněný promíchal puk, a zamířil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Kryštof Hrabík.
    48:44 Ludwig BLOMSTRAND - 0:3

51:26
    Adam Kubík – 2 min., podrážení.

52:15
    Zámorský zkoušel střelou od modré, ale puk letěl mimo. Plzeň stále drží útočné pásmo.

53:20
    I střela Blomstranda letěla mimo.

53:47
    Melka zkoušel zpoza branky přihrál Kubíkovi, který stál před Svobodou, ale ten se k puku ani nedostal.

Dnešní utkání sleduje 4073 diváků.

55:41
    Klepiš čekal na letící puk u branky Svobody, ale nedoklepl ho přesně do sítě. Svoboda puk dobře viděl, navíc se nejednalo o tvrdou nebo rychlou střelu.

56:39
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

56:39
    Bow zůstává na kladenské střídačce.

56:58
    Dotchin neudržel puk na modré, nicméně byl plzeňský hráč dobře bráněn ve středním pásmu.

57:40
    Beran před brankou trefil vysokou holí letící puk, ale ten se poté dotkl plzeňského hráče a proto se hra vysokou holí zrušila. Kotouč se však za Svobodova záda ani tak nedostal.

58:20
    Bláha zkoušel střelu z předbrankového prostoru z otočky, ale ani on první gól svého týmu v utkání netrefil.

59:20
    Píská se zakázané uvolnění Kladna. Bow se musí vrátit do branky.

59:36
    Plzeň právě vstřelila branku! A Plzeň s brankami nekončí! VÁCLAV ADAMEC dostal puk od Suchého přímo před brankáře Kladna a nikým nebráněn uspěl proti Bowovi. Asistence: Filip Suchý, Tomáš Mertl.
    59:36 Václav ADAMEC - 0:4

Druhý zápas v řadě Kladno nedokázalo vstřelit ani gól. I když ve třetí třetině si hráči Kladna zahráli přesilovku pěti proti třem, nedokázali ji proměnit. Ve 49. minutě navýšil skóre Blomstrand, Rytíři se však nevzdávali a zkusili ještě hru bez gólmana. Ta jim nevyšla podle plánu a po zakázaném uvolnění se do branky kladenský gólman vrátil. Bow byl tak u všem vstřelených gólů, protože Plzeň dokázala v poslední minutě pečetit svoje vítězství na 4:0.

Nejlepší hráči utkání: Miroslav Indrák a Miroslav Svoboda.

Přeji krásný zbytek pátečního večera. (20:25:00)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Budík), 36. Bitten (Houdek, Mi. Svoboda), 49. Blomstrand (Hrabík), 60. Adamec (Suchý, Mertl)

Rozhodčí: Hribik, Horák – Komárek, Ondráček