Montreal – Ottawa 3:4 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:2 (kon.)
Columbus – St. Louis 7:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:6 (kon.)
New York Islanders
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
New Jersey Devils
Pátek 07.10.2022, 01:10 • UBS Arena, New York • Příprava NHL

Je dobojováno. Hosté se ve třetí třetině nebyli schopni přiblížit k obratu ve skóre, naopak sami dvakrát inkasovali. Ve 43. minutě se po tlaku v útočném pásmu prosadil střelou do odkryté části branky Anthony Beauvillier a poté v 50. minutě, v pasáži, kdy se hrálo převážně ve středním pásmu, udeřil Aatu Räty. Rázem to bylo o tři góly a tým z New Yorku mohl zahájit úspornou hru se zájmem tento náskok uhlídat. New Jersey bylo sice v závěrečných minutách častěji u puku, s výsledkem už ale nic nezvládlo udělat. Zápas tak skončil výsledkem 5:2,

Příprava vrcholí a NY Islanders sehrají poslední duel v neděli od 1:00 na svém ledě proti NY Rangers. New Jersey bude hrát ve stejný čas na ledě Bostonu Bruins.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:51:31)

59:31
    V závěru zápasu mají hosté puk častěji ve svém držení, ale je to pouze planá převaha. O vítězi je už rozhodnuto.

59:00
    Na levém křídle se už chystal ke střele Foote, jenže na poslední chvíli mu domácí vypíchli puk a on promáchl naprázdno.

58:21
    Od pravého mantinelu vystřelil hostující Boqvist, Varlamov měl ovšem slušný výhled a i s tímto si dokázal poradit.

57:08
    Od modré čáry nahodil Pulock a nescházelo mnoho, aby tohle prošlo až na branku. Hostům se nakonec tento nepříjemný puk podařilo srazit.

56:27
    Woodovi se nepovedlo projít levou stranou do takové pozice, ze které by mohl ohrozit Varlamova. Už se zase hraje na opačnou stranu.

55:38
    Neposedný puk v pásmu domácích gólman Varlamov raději skryl ve své lapačce. Závěr utkání se nehraje ve velkém tempu, je to hodně rozkouskované.

55:18
    Sprint za vyhozeným pukem domácí Sošnikov nevyhrál, pískalo se zakázané uvolnění. Vhazuje se po Varlamovově pravici.

54:10
    Další z nahození do pásma domácích, nyní puk posunul Wood a odjel poté střídat.

53:15
    Nahození po mantinelu do pásma NY Islanders, Varlamov zastavil puk za svou bránou a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

52:29
    Není to teď zrovna hokej v největším tempu, na domácích je vidět, že se už nechtějí nikam hrát, hosté už tak trochu rezignovali na výsledek.

51:51
    Nahození na Blackwooda, ovšem bez jakéhokoli nebezpečí pro něj.

50:56
    Akce hostů skončila ještě před zakončením, Dobson vybojoval puk zpět pro NY Islanders a už se tak zase hraje na opačnou stranu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. Barzal (Pulock), 19. Dobson (Beauvillier, Bellows), 35. Johnston (LaDue, Räty), 43. Beauvillier (Nelson, Dobson), 50. Räty (Sošnikov, Pelech) – 9. Graves (Severson, Halonen), 29. Clarke (Bastian, Zetterlund)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech (A), LaDue, Salo – Palmieri, Barzal (A), Parise – Beauvillier, Nelson (A), Bellows – Holmström, Räty, Sošnikov – Johnston, Koivula, Martin.
    Trenér: Lane Lambert

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Severson (A), Graves, Smith, Bahl, Nemec, Ochoťuk – Holtz, Boqvist, Zetterlund – Clarke, McLeod, Wood (A) – Halonen, Talvitie, Foote – Bastian, Pinho, Geertsen.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: MacPhee, O'Rourke – Jackson, Suchánek

Diváci: 7 512