Skalica – Martin 3:1 (kon.) | Trnava – Modré Krídla 5:2 (kon.) | Humenné – Topoľčany 3:2 (kon.)
Pov. Bystrica – Vlci Žilina 4:5 (0:1 po s.n.) | Levice – Brezno 7:4 (kon.) | Žiar nad Hronom – Dubnica 8:5 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK 95 Považská Bystrica
4:5 (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)
DOXXbet Vlci Žilina
sk Pátek 07.10.2022, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 5. kolo

Dnešné susedské derby medzi Považskou Bystricou a Žilinou sa končí až po samostatných nájazdoch, keď rozhodujúci gól v 5. sérii strelil Matej Macek. Duel sa pomaly rozbiehal, góly sme videli až od druhej tretiny. V zápase boli využité aj presilové hry a aj vďaka tomu padlo veľa gólov. Dva góly strelil Jakub Cíger. Hostia si do tabuľky pripisujú dva body a domáci jeden. Ja vám ďakujem za pozornosť a dočítania pri ďalšom online prenose. (20:43:14)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Vlci Žilina. Autorom rozhodujúceho gólu je MATEJ MACEK.