Hvězda Praha – Plzeň 3:7 (kon.) | Kladno – Sparta 7:2 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Slavia 1:3 (kon.) | Pardubice – Jihlava 7:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Zlín 2:3 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Poruba – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Litvínov – K. Vary 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.10.2022, 15:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z RT TORAX ARENY se loučím s přáním pohodového zbytku dne.

U zápasů Extraligy dorostu opět na počtenou za 14, resp. 12, dnů. (17:40:39)

Třetí třetina byla plná nervozity. Ani jeden tým se neohříval v útočné třetině dlouho. Až na výjimku, kdy Oceláři dostali luxusní, více jak minutu a půl, čas hry pěti proti třem. Dopadli ovšem stejně, jako RT TORAX. Neproměnili ji a to stříleli o sto šest. V této šanci mohli třinečtí otočit stav. Protože v šesté minutě vyrovnával Michal Rybnikár, když Třinečtí projeli do pásma jako nůž po másle. Výhru v základní hrací době se nepodařilo získat nikomu. Přestože byly šance na obou stranách. Jako třeba další nastřelená tyč Radima Mrtky nebo pokus Jevtěchova či Koidy.

Utkání tak dopělo do prodloužení, které rozhodl v končící první minutě Rodion Koida drzým a důrazným průnikem brankoviště, kdy si střelu i dorazil za ležícího Skácela.

Před dlouhou pauzou získal RT TORAX velmi cennou výhru a Třinec cenný bod. Protože každý je v této skupině "C", tedy Východ, důležitý. Střed tabulky je bodově velmi našlapaný a do konce základní části je ještě několik duelů.

60:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Nové síly na ledě a svižný obrat hry před Skácele, kdy po souboji v levém rohu si do brankoviště najel RODION KOIDA a svou střelu si dorazil proti ležícímu Davidu Skácelovi.

60:30
    Třinečtí poté také zahrozili útokem, jenže do střelecké pozice nebyli vpuštěni.

60:06
    V první chvíli měli kotouč po buly Třinečtí. Hansel však byl drzí a puk získal pro svůj tým a s kapitánem Petrem Sobolem šli do útoku podpořeni Ondřejem Jeřábkem.

60:01

Po krátké přestávce (2,5 minuty) pokračujeme.

60:00

59:55
    Třinečtí výpad zastavují ve své třetině.

59:38
    Vyčkávaná za porubskou brankou na vhodnou chvíli nahrát najíždějícímu útočníkovi.

59:25
    Střela třineckého obránce míjí levou Sobolovu tyč.

58:30
    Rozehrání Poruby nekončí střelou. Nahrávku zachytil Holub.

57:40
    Dělovka Rybnikára končí mimo tyče.

57:11
    Rodion Koida rozjel akci od vlastní brány. Před modrou si nahodil s Jevtěchovem a zakončil. I Skácel je pozorný. Rychle rozehrál a do útoku jede červená lavina.

56:21
    Lehké prohození Sikory přes bránícího hráče do brankoviště, kde jel Urbánek a tečí chtěl nachytat Samuela Sobola v nedbalkách. to mu ale domácí gólman nedopřál.

55:57
    Oceláři nemohou pokračovat v útočném výpadu. zatavují se ofsajdem.

54:50
    Přechod středního pásma je více a více problematický pro oba týmy.

54:10
    Napadání rozehrávky v hloubi útočné třetiny jde Porubě výborně.

53:40

53:26
    RT TORAX je ve čtyřech.

53:21
    Radim Mrtka má dnes peška. Opět nastřelil tyč. tentokrát puk zamířil do hlediště.

52:48
    Střelu Sikory zblokoval Pavlíček a následně puk vyhodil přes všechny čáry. tím pošetřil čas ve hře ve třech.

52:18
    Dělovka Zielenského končí odražená od betonů do pravého rohu.

51:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    Stasiuk – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

51:35
    Po buly drží puk pod mantinelem Semen a nehodlá rozehrát. Proti němu stáli Zielenski a Sikora.

51:26
    Jeřábek – 2 min., nedovolené bránění.

50:50
    na druhé straně střílel Koida a po odrazu puk od plexi se ke střele dostal Skorochod. I jeho pokus končí nad bránou.

50:10
    Byrtusova rána končí odražená od betonů. Chvíli před tím měl šanci Sikora.

49:55
    Puk je v porubské lapačce.

48:40
    Za třineckou brankou vyhrál souboj Zielinski a o pár vteřin později se tak mohl zakončit Wiess. Jenže mu v pravý čas puk sebral Jeřábek.

47:50
    Nahozený puk Solowskim zvedl nad bránu Švančara.

47:27
    Tomáš Hansel musel udělat před modrou kličku a tím se Per Sobol dostal do ofsajdu.

47:11
    Druhé zakázané uvolnění Porubských.

46:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Porubané dali hodně prostoru útočícímu týmu a tak se MICHAL RYBNIKÁR snadno dostal k zakončení. Utkání dostává vyrovnávací brankou nový rozměr. Asistence: Marcel Mikula a Adam Solowski.

45:15
    K zakončení se dostal Petr Sobol. Před Skácelem si puk sebral Blaha a odjel z obranné třetiny.

44:24
    nahozený kotouč stíhal Zachariasz. Puk se otřel o boční konstrukci a porubského útočníka od něj vytěsnil Čmiel.

43:54
    Vyrovnání měl na holi Urbánek. Puk mu sjel z čepele přímo před brankoviště.

43:46
    Vysunutí Jevtěchova končí zakázaným uvolnění.

42:48
    Třinečtí neudrželi útočnou třetinu a stejně tak dopadla porubské ofenzíva. Hraje se teď obezřetný hokej, kdy nikdo nechce udělat chybu.

41:18
    Skorochod objel bránu Třince a kolem levé Skácelově tyčce poslal kotouč před brankoviště. Tam ale nebyl nikdo v bílém dresu. Puk skončil až u obránce Jeřábka, který vystřelil do bruslí bránících hráčů.

40:32
    Domácí se ubránili třinecké ofenzívě. Ta nemohla vystřelit na bránu, protože byli tlačeni k mantinelu.

40:01

V druhé části utkání hráli přesilovku i domácí. Dokonce získali půl minuty v pěti proti třem, a i když tyto výhody nevyužili, pořád věřili v obrat. Ten přišel nečekaně při obyčejném nahození puku na bránu. Šimon Pavlíček, aby udržel puk v útočné třetině, od vlastní střídačky puk poslal Skácelovi, který betony sice sklapnul, jenže evidentně pozdě, když se puk zastavil až v brankové síti. Oceláři si mohli vzít vedení zpět v početní výhodě, což ale nevyužili a navíc si nepohlídali návrat Rodiona Koidy na led. Ten po zisku puku jel do brankoviště a sobě vlastním zakončení pod horní tyč otočil stav utkání na domácí stranu. V závěru třetiny byli Třinečtí hodně aktivní. I díky další přesilovce, kdy tyč nastřelil Radim Mrtka a třinecké obecenstvo se dožadovalo uznání gólu. Rozhodčí měl na situaci dobrý výhled a okamžitě rozpažil. Proto je stav po dvou třetinách 2:1.

40:00

39:43
    Třinečtí získali puk a do zakončení se probojoval Rybnikár. Puk ale projel brankovištěm. Hráč v červeném dresu, najíždějící na ose hřiště do brány, ho měl na dlouhou hůl.

39:29
    Bude se vhazovat po pravé ruce Skácela poté, co zachytil střelu Koidy.

38:21
    Porubský gólman vykryl pokus Weisse.

36:40
    Skácel čelí ofenzívě. Kapitán Petr Sobol to zkusil z úhlu a na případnou dorážku byl připraven Hansel.

35:48

35:42
    Střela Mrtky rozezvonila tyč a diváci Třince se dožadovali gólu. Rozhodčí Janda ovšem rozpažil. Měl dobrý výhled na situaci a věřme, že se nemýlil.

35:12
    Třinečtí se sami připravili o pásmo. Rychle se ale za modrou vrátili a stříleli ze všech možností. Jednu střelu schytal Koida do chráničů, druhý pokus Draveckého končil mimo bránu.

34:30
    Po střele Mrtky je puk v ochranné síti.

34:18
    Dravecký napálil puk do brány, kde dorážel Rybnikár. Sobol puk bedlivě sledoval a včas přikryl v pokleku.

33:48
    Stasiuk – 2 min., podrážení.

33:09
    Třinecká obrana si nepohlídala návrat RODIONA KOIDY do hry, jenž se dostal ke kotouči a v jízdě přes brankoviště a sobě vlastním zakončením pod horní tyč dostává RT TORAX do vedení. Asistence: Mykyta Bodnar a Jakub Indrst.

33:00

32:39
    Střelu Draveckého Samuel Sobol zachytil, ale už nestačil puk přikrýt lapačkou a odehrálo se před ním drama, kdože získá neposedný kotouč pod kontrolu. Po delším boji a několika dorážkám jej nakonec vyhodila porubská obrana z pásma.

31:59
    Třinečtí byli zahnáni až za vlastní branku.

31:00
    Koida – 2 min., sekání.

30:30
    Domácí nebyli vůbec v držení kotouče. Jen nahodili do pásma a ŠIMON PAVLÍČEK, aby uhájil útočnou třetinu puk nahodil od střídačky na bránu. Skácel betony sice sklapnul, ale evidentně pozdě, protože se puk zastavil až v brankové síti. Asistence: Tomáš Hansel a Petr Sobol

29:59
    Odražený puk z rohu okamžitě z levého kruhu vypálil Blaha. Sobol si levou stranu brány pohlídal.

29:41
    Po buly vypálil na bránu Solowski. Domácí gólman střelu s přehledem lapil.

29:37
    Do hry zasáhl Samuel Sobol. Zastavil střelu Švančary.

29:00
    Nahození puku do útočné třetiny a rychlé vystřídání s tím, že Skorochod drží soupeře za jeho brankou.

28:41

27:41
    Koidovi odražený puk gólmanem přeskočil hůl a tak nemohl zakončit do odkryté poloviny brány.

27:12
    Třinec je ve čtyřech.

27:11
    Střela Porubanů je výborná, ale Skácel vysunul postavení brány.

26:55
    Hosté se dokázali osvobodit a Poruba musí z pásma.

26:41
    RT TORAX bude hrát půl minuty přesilovku pět na tři.

26:41
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Holub – 2 min., podrážení.

26:11
    Blaha vystihl nahrávku a dostává hru na delší dobu z pásma. navíc forčekuje až v útočné třetině.

25:26
    Střela Bodnara neměla potřebnou razanci a tak ji třinecká čtveřice dokázala zblokovat. Na kotouči Porubané zůstali díky Stasiukovi.

25:12
    Zielenski – 2 min., držení.

24:51
    Na ledě končí Solowski. Zachytil puk do nepříjemných míst.

24:34
    Střela Petra Sobola končí v brankářské výstroji.

23:58
    Do zakončení bekhendem se dostal Semen Stasiuk. Klid mu nedal obránce Byrtus. Skácel tak nemusel zasahovat.

23:04
    Vhazuje se po pravé ruce Davida Skácela. Zachytil střelu Hansela.

22:31
    Sajdok se s pukem projel kolem své brány a celkem lehce projel až mezi kruhy, aby zakončil na druhou tyč. Samuel Sobol zasáhl vyrážečkou.

21:55
    Icing Třince.

21:03
    Pokus Rybnikára letí těsně kolem pravé Sobolovy tyče.

20:28
    Střela z dálky v podání Indrsta končí na Skácelových betonech.

20:01

Třinec se dvakrát provinil icingem, ale byl to on, kdo první mířil přesně do brány. Jmenovitě David Blaha, jenž byl hodně aktivní celou třetinu. Spolu s Urbánkem a Švančarou zatápěli porubské obraně. RT TORAX si v druhé polovině třetiny vytvořil výborný tlak. Před tím se skoro pět minut hrálo bez přerušení, které zařídila první porubská formace. Ovšem Skácela nepřekonala. V šesté minutě se Oceláři dostali do útočné třetiny jen díky porubskému vyhození přes všechny čáry. Střely Urbánka a Švančary šly mimo brankoviště. První vyloučení odnesl domácí tým, a i když oslabení ubránil, Oceláři svůj tlak zúročili dvě vteřiny po návratu Jevtěchova na led. Aleš Zielinski propálil po nahrávce Švančary vše před sebou a protože Samuel Sobol měl zakrytý výhled, puk letící nad ledem nemohl zastavit.

20:00

16:07
    Tlak v přesilovce využili hosté až v plném počtu hráčů na ledě. ALEŠ ZIELINSKI propálil vše před sebou a protože Samuelu Sobolovi clonili hráči, nemohl puk, letící těsně nad ledem, zastavil. Asistence: Robin Švančara a Petr Sikora

16:05

14:05
    Jevtěchov – 2 min., podrážení.

00:01

OZNÁNENÍ

První třetina bude komentována jako změny stavu.
    Děkuji za pochopení.

Krásné slunné odpoledne z Ostravy!

Vítám Vás u sledování osmého kola Extraligy dorostu, kterým vstupujeme do odvetných utkání základní části.

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Turoň) – Jeřábek, Pavlíček, Bodnar, S. Stasiuk, F. Veselý, Bortoli, Gebauer – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, M. Veselý – T. Vehovský
    Trenér: David Moravec

HC Oceláři Třinec: Skácel (Milota) – Mrtka, Byrtus, Čmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub – Urbánek, Švančara, Rybnikár, Weiss, Blaha, Hebar, Sajdok, Barna, Sikora, Mikula
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: L. Janda – Přecechtěl, Frais.

Zápas se odehraje v RT TORAX ARENĚ od 15 hodin a srdečně Vás na něj zvu.

Vzájemná utkání:

Dnešní soupeři začali letošní sezónu ve Werk Aréně a utkání skončilo 3:2 pro RT TORAX.

V přípravném období se mužstva střetla dvakrát. S výher se radovali vždy domácí. Porubané po výsledku 5:2, Oceláři uhájili těsné vítězství 3:2.

V minulé sezóně se dnešní soupeři potkali dvakrát.
    11. září 2021
    Poruba – Třinec 0:4

16. října 2021
    Třinec – Poruba 4:2

Vstup do Extraligy měl famózní a byl top překvapením pro všechna sportovní media. Ovšem čtyři výhry v řadě následovaly tři prohry a posun z prvního místa na třetí. 11 bodů mají další tři týmy, takže do dalšího sedmizápasového kola vzájemných utkání, které začíná právě dnes s Třincem, bude důležité navázat na začátek soutěže.

Prohry zažívají Porubané od minulého týdne. Z Brna odjeli s výsledkem 1:3, doma je převálcovali Mladí Draci 2:4 a v městském derby Poruba dvakrát vedla, jenže ve třetím dějství našly Vítkovice recept na překonání obrany rivala a tak RT TORAX prohrál 3:6. Přitom před čtrnácti dny zažíval výhry nad Přerovem 5:1 a ve Zlíně vydřel vítězství v prodloužení 6:5.

Statistiky kabiny:
    Nejlepší produktivitu má Rodion Koida. Čtyři góly dal na pět nahrál. Těsně za ním jsou parťáci z útoku Oleksii Jevtěchov (4+4) a Daniil Skorochod (3+4).

Brankoviště hájí střídavě Jan Láryš úspěšností 91,34% a Samuel Sobol s 91,58%.

V posledním utkání prvního kola vzájemných zápasů na šumperském ledě Oceláři vedli, ovšem nakonec odjeli s pouhým bodem. Čímž ztratili vedoucí pozici a s 13 body jsou druzí. Na záda jim dýchají s 11 body hned čtyři týmy. Díky lepšímu skóre je hned za Třincem dnešní soupeř Poruba.
    V Šumperku tedy prohra 1:2 v prodloužení, která přišla po čtyřech výhrách. Doma vyprovodili Přerov vysoko 10:2, v Olomouci 7:1, v ocelářském derby ve Werk Areně vyhráli 5:0 a s Kometou to byla přetahovaná až do nájezdů. V Brně Třinečtí vyhráli po nájezdech 7:6.

V přípravě se Ocelářům moc nedařilo a ani vstup do Extraligy nebyl oslnivý. Postupně si vše sedalo a nakonec hrají na čele tabulky.

Nejlepším střelcem, nejlepším nahrávačem a zároveň vedoucím kanadského bodování je Petr Sikora s 5 góly a 7 nahrávkami. S těmito čísly je lídrem skupiny "C". Hned za ním jsou dva spoluhráči. Šimon Pohludka (4+6) a Štěpán Urbánek (3+7).

Třinec má i v brankovišti lídra skupiny "C". Je jím gólman Jakub Milota s průměrem 1,61 puku na utkání. S úspěšností 93,66% je třetím nejlepším gólmanem skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 31. Pavlíček (Hansel, P. Sobol), 34. Koida (Bodnar, Indrst), 61. Koida – 17. Zielinski (Švančara, Sikora), 46. Rybnikár (Mikula, Solowski)

Rozhodčí: L. Janda – Přecechtěl, Frais