Č. Budějovice – Zlín 2:2 (kon.) | Slovácko – Bohemians 1905 2:4 (kon.) | Liberec – Ostrava 0:0 (kon.)
Olomouc – Slavia 2:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:0 (0:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 09.10.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 11. kolo

Je za námi zápas 11. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a hostujícím Baníkem Ostrava. Domácí byli od úvodního hvizdu lepším týmem a měli několik šancí na vstřelení vedoucího gólu. To se jim však nepovedlo a navíc byl ve 38. minutě vyloučen po zásahu videa kapitán Theodor Gebre Selassie. Od té doby byli naopak Slezané lepším týmem. Almásiho ještě v první půli vychytal Vliegen. Také začátek druhého poločasu patřil hostům. Domácí obrana však Baník do vyložených šancí příliš nepouštěla a od přibližně 70. minuty převzal otěže utkání opět Slovan. Ten mohl nakonec i v oslabení zvítězit, ale proti byl skvěle chytající brankář Laštůvka. Oba celky se tak rozešly smírem 0:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne a úspěšný vstup do nového týdne. (18:05:00)

90+4

90+4
    Do konce utkání zbývají poslední vteřiny.

90+4
    Slezané se dopustili útočného faulu po rohovém kopu.

90+3
    Tetourovu střelu zblokovala domácí obrana.

90+3
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Michael Rabušic.

90+2
    Valentovi odskakuje míč do zámezí. Aut pro hosty.

90+2
    Ladislav Almási zbytečně vlétl do Vliegena, který si sbíral centr v malém vápně a před brankářem domácích planou emoce. Ze strkanice vyšel se žlutou kartou pouze Almási za zmiňovaný faul.

90
    Druhý poločas bude nastaven taktéž o čtyři minuty.

88
    Mick Van Buren posílal přihrávkou do šance Valentu. Ten ztroskotal na posledním z obránců.

87
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Jiří Fleišman.

86
    A Eldar Šehić je ze hřiště odnášen na nosítkách. Přejeme brzké uzdravení.

85
    Jan Mikula nakopl v pokutovém území Eldara Šehiće. Předcházel tomu ale faul právě ostravského hráče, proto se nepíská penalta, nýbrž útočný faul.
    83. Laštůvka je dnes vynikající, tentokrát si poradil s van Burenem

83
    Ten mohl přijít po dalším z rohových kopů! Hlavičku Micka van Burena ale opět vyrazil skvělý Jan Laštůvka! Následná dorážka hlavou od Mikuly byla spíše přihrávkou pro ostravského brankáře.

83
    Domácí Slovan je v posledních minutách jednoznačně lepším týmem, což vycítily také tribuny a mohutným skandováním ženou své oblíbence za gólem.