Bournemouth – Leicester 2:1 (kon.) | Chelsea – Wolverhampton 3:0 (kon.) | Manchester City – Southampton 4:0 (kon.)
Newcastle – Brentford 5:1 (kon.) | Brighton – Tottenham 0:1 (kon.)
Manchester City
4:0 (2:0)
Southampton FC
Sobota 08.10.2022, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 10. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:8. (18:00:55)
    O další hladké ligové vítězství Citizens se zasloužil svým 15. gólem v sezóně i Erling Haaland.

Fotbalisté Manchesteru City splnili proti Southamptonu roli favorita a po hladké výhře 4:0 se alespoň do zítřejšího odpoledne vyhoupli do čela tabulky. Od začátku jasně lepší domácí se poprvé prosadili po dvaceti minutách utkání, když se po individuálním průniku na levé straně trefil João Cancelo. V první půli pak skóroval ještě Phil Foden, jenž se nemýlil po vysunutí od De Bruyneho. Hosté se do své jediné šance dostali krátce před přestávkou, Stuart Armstrong však zpoza šestnáctky těsně přestřelil. Na obrazu hry se pak nic neměnilo ani po změně stran. Když hned ve 49. minutě využil Rodriho oblouček Rijád Mahriz, bylo definitivně jasné, že se žádné překvapení konat nebude. V 65. minutě se pak konečně prosadil i kanonýr Erling Haaland, kterého našel přízemním centrem Cancelo. Patnáctá ligová trefa Nora už také uzavřela skóre zápasu.

90+3

90+3
    Erling Haaland ještě nebyl líný zasprintovat a vytvořit tlak na rozehrávajícího brankáře Bazunua. Ten dokázal i tak předat míč spoluhráči.

90+3
    Jack Grealish se v souboji na levé straně neprosadil. Míč skončil v zámezí a hráč City na trávníku. Faul si nevymodlil.

90+2
    Opět Palmer. Ten trefil nejprve Salisua, napodruhé odcentroval na zadní tyč. Tam byl Sergio Gómez, jenž už mohl střílet, ale ještě vracel pod sebe na Haalanda. Toho defenziva Saints ubránila.

90+1
    Utkání bude nastaveno o tři minuty.

90
    Rychlý protiútok domácích, kteří postupovali do otevřenější obrany. Cole Palmer to vzal na sebe, uvolnil se přes Salisua, ovšem ránu na bližší tyč vykopl nohou Bazunu.

89
    Manuel Akanji byl zblízka trefen míčem do hlavy a je otřesen. Po přerušení hry se přešil sudí podívat, zda je zadák Citizens v pořádku. Vypadá to, že se oklepe.

87
    Perraud centroval z levé strany. V šestnáctce skákal Elyounoussi, který byl ale ubráněn.

87
    Ederson má na brankáře kvalitní kopací techniku, ale nyní se ukopl. Míč odehrál až za postranní čáru.

86
    Hostující Mohamed Elyounoussi si navedl míč na levačku a zkusil to z dálky. Jeho střela však postrádala přesnost i razanci.

85
    Domácí už přeci jen trochu polevili. Do koncovky se už tolik netlačí.

84
    Odražený míč po rohu si našel Romain Perraud. První střelu napálil do protihráče a druhý pokus nebyl přesný. Vykopávat bude Ederson.

83
    Hosté získali rohový kop a jejich fanoušci to oslavují. Je také prvním v utkání.

82
    Jisté je, že se Citizens minimálně pro dnešek vyhoupnou do čela tabulky. Zítra je pak může překonat Arsenal, který hraje doma s Liverpoolem.

81
    Z levé strany pokutového území to zkusil Sergio Gómez. Krajní bek Citizens mířil vedle bližší tyče.

Martin Augustin

Branky: 20. Cancelo (Foden), 32. Foden (De Bruyne), 49. Mahriz (Rodri), 65. Haaland (Cancelo)

Karty:   21. Walker-Peters (SOT)

Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:8.
    Manchester City: Ederson – Aké, Akanji, Dias, Cancelo (70. Gómez) – De Bruyne (C) (70. Álvarez), Rodri, B. Silva (78. R. Lewis) – Foden (58. Grealish), Haaland, Mahriz (70. Palmer).
    Náhradníci: Ortega – Gündoğan, Wilson-Esbrand, Laporte.

Trenér: Pep Guardiola

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters (79. Larios), Salisu, Bella-Kotchap, Perraud – S. Armstrong (66. Djenepo), Ward-Prowse (C), I. Diallo, Aribo (79. Mara) – A. Armstrong (66. Elyounoussi), C. Adams.
    Náhradníci: McCarthy – Ćaleta-Car, Lyanco, Walcott, Maitland-Niles.

Trenér: Ralph Hasenhüttl