Písek – Salzburg 2:5 (kon.) | Chrudim – HK MD Šumperk 1:3 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 08.10.2022, 13:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím příznivce juniorského hokeje. V této předehrávce na sebe narazí Písek a Salzburg.

Jihočeši se trápí a jsou bez bodu. Prohráli dosavadní všechna utkání v této sezóně. V pátek večer sehrají žluto-modří hokejisté zápas proti Havlíčkovu Brodu, ve kterém mohou svěřenci trenéra Volfa pomýšlet na první body.

Celek z Rakouska je suverénně první, avšak má na kontě o několik odehraných duelů více než ostatní mužstva. Salzburg prohrál pouze jednou v základní hrací době a dvakrát po prodloužení.

IHC Králové Písek: Jansa (Polhorodnik) – Velíšek, Polák, Dohnal, Čunát – Řehoř, Sabiniok, Sládek, Hlaváček, Šindelář, Dubský, Cháb, Kaiser, Bouška, Pitel (C), Reiser, Mikeska, Lechnýř, Zátopek
    Trenér: Lukáš Tramba

EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Rebernig, Baumann, Lemke, Gruber J., Gruber R., Duller, Kauhanen – Kerbel, Bürgelt (C), Simek, Samanski, Ziesche, Juric, Mackner, Wurzer, Zelenov
    Trenér: Andrei Lavrov

Rozhodčí: Kraval – Stacho, Kubas.

00:01

00:35
    Úvodní šance rakouského Salzburgu zmařila domácí defenzíva.

01:10
    Zátopkova prudká střela byla sražena bránícím hráčem na zadní mantinel.

01:52
    Mackner se pokoušel žabičkou najít svého rozjetého spoluhráče, avšak do kotouče zasáhl domácí obránce, který kotouč srazil rovnou do náruče svého brankáře.

03:05
    Řehor se pohybuje za vlastní brankou a čelí ostrému a nekompromisnímu napadání. Písecký forvard ale úspěšně odolává a drží se na puku.

03:55
    Souboj o puk v útočném pásmu Salzburgu zvládlo lépe hostující mužstvo, které tak může kombinovat v ofenzivní zóně.

04:47
    Hostující obránce zachyboval a poslal kotouč rovnou na Boušku. Hned ale u něj byl jiný strážce, který ho odzbrojil.

04:54
    Jihočeši posílají kotouč na zakázané uvolnění.

05:27
    Juric už měl napraženo, ale skvěle zapracoval Bouška, který nadzvedl hokejku svému soupeři a nedovolil mu tak vypálit.

05:37
    Úmyslný ofsajd na straně Red Bullu.

06:16
    Samanski střílel z prostoru mezi kruhy, ale přestřelil! Toto byla velikánská šance hostujícího týmu.

06:26
    Následně domácí hokejisté pod tlakem posílají puk na zakázané uvolnění.

07:09
    Jiří Reiser je prvním vyloučeným hráčem. Domácí hokejista dostává dvouminutový trest za podrážení.

07:38
    Jansa vyhodil puk mimo hřiště a měl obrovské štěstí, že touš líznul plexisklo. Jinak by hrál Písek ve třech.

08:00
    Denis Simek prudce střílel z mezikruží, ale mířil rovnou na hruď domácího brankáře.

08:28
    Kapitán Písku vyhazuje puk daleko od své brány.

08:38
    Tak přeci jen jde Písek do tří. Richard Pitel dostává trest na dvě minuty za hákování.

09:03
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vykazuje Salzburg z útočného pásma. Písek na led posílá čerstvé tři mušketýry.

Písek hraje ve čtyřech.

09:30
    Písek posílá puk přímo před brankáře Lampa, který okamžitě rozehrává.

10:11
    Wurzerovu dělovku z pravé strany lapil Jansa do své rukavice.

10:30
    Wurzer to opět zkoušel ranou bez přípravy, ale minul píseckou klec.

10:40
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre dnešního utkání! V prostoru před brankou byl nejaktivnějším hráčem PHILIP ZIESCHE, který byl po zásluze odměněn. Asistence: Maximilian Wurzer, Niksa Juric.

11:08
    Bürgelt to zkoušel napálit mezi nohy brankáře Jansy, ale písecký muž pod maskou stihl zavčasu zalepit mezírku.

11:55
    I domácí si zkusí přesilovku. Richard Gruber jde ven na dvě minuty za podrážení.

12:08
    Hlaváček důrazně pracoval před brankou, ale nedokázal procedit puk za záda Lampa.

12:17
    Salzburg se osvobozuje ze sevření a střídá.

12:51
    Wurzer to udělal zkušeně. Držel kotouč za vlastní brankou a jakmile se blížil hráč ve žlutém dresu napálil puk co nejdál to šlo.

13:25
    Ofsajd zastavuje potenciální šanci domácích hokejistů.

14:33
    Lamp zastavuje chaos ve svém pásmu tím, že přerušuje hru a nechá své spoluhráče vystřídat.

14:43
    Druhá příležitost pro domácí. Zelenov je vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:29
    Mackner se dostal do úniku po levé straně, sjel si s kotouem až na levý kruh a ostře vystřelil. Jeho projektil šel ale nad.

16:26
    Salzburg hraje oslabení na jedničku. Skvělý defenzivní systém zavedl trenér Lavrov.

17:41
    Chyběl kousek od vyrovnání! Šindelář našel zcela volného Sládka, který měl před sobou odkrytou klec. Na poslední chvíli ale betonem zasáhl Lamp.

17:47
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Zelenov – 2 min., sekání.

18:35
    Hra se vyrovná, neboť Cháb je vyloučen na dvě minuty za hákování.

18:58
    Zátopek se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Písecký útočník se pokusil situaci vyřešit individuálně, ale na brankáře Lahma ostrou ranou nevyzrál.

19:48
    Sabiniok v souboji jeden na jednoho neuspěl.

20:00

Máme za sebou úvodních dvacet minut a Písek zatím s favoritem drží krok! Hosté vedou po gólu Jurice 1:0, ale i hokejisté ve žlutých dresech měli zajímavé šance, avšak v brankovišti Salzburgu exceluje Lamp, jenž drží nulu.

20:01

20:28
    Pitlova střela bez přípravy byla hodně nepřesná.

20:57
    Písek právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno! Písečtí hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho a výborně to udělal Řehoř, který počkal až půjde na zem bránící hráč a až poté přihrál přesně na hůl FILIPA CHÁBA, jenž měl už práci jednoduchou. Asistence: Denis Řehoř.

21:15
    Písek se opět dostal do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka na druhou stranu přesná nebyla.

22:22
    Pitel ujel po pravé straně a pokoušel se bekhende zaskočit brankáře Salzburgu. Lamp se ale nachytat nenechal.

22:33
    Vypadalo to spíše jako úder do oblasti hlavy a krku, ale Wurzer je vyloučen pouze na dvě minuty za vysokou hůl.

23:30
    Jihočeská kombinace v útočném pásmu není úspěšná.

23:54
    Samanskiho výlet po levém křídle znamená vhazování v útočném pásmu Salzburgu.

24:30
    Lechnýř střílel z jedničky z pravého kruhu, ale proti střele se výtečně vrhl gólman Lamp, který nepropustil puk za brankovou čáru.

25:22
    Macknerův bekhendový pokus byl sražen Jansou do ochranné sítě.

26:16
    Řehoř to zkoušel na bližší tyč, ale branku, kterou střeží Lamp přestřelil.

26:25
    Hosté pod tlakem posílají kotouč na zakázané uvolnění.

27:18
    Před brankářem Jansou se najednou zjevila trojice protihráčů. Písecký gólman nezazmatkoval a volný kotouč ukryl pod lapačku.

28:14
    Hostující obrana totálně propadla a najednou byli před brankářem Lampem hned čtyři domácí hokejisté. Přesnou přihrávku inkasoval Zátopek, ale nedokázal najít recept na skvěle chytajícího brankáře hostů.

28:20
    Písek trefil tyčku!

28:58
    Salzburg vybojoval vhazování v útočném pásmu.

29:10
    Dullerovu střelu od modré srazil brankář Jansa do rohu kluziště, kde se puku ujímá domácí bek.

29:48
    Králové se ujímají vedení! Velíšek poslal puk na ALOISE DUBSKÉHO, který kotouč přesně poslal do milimetrové skulinky mezi betony brankáře Lampa. Asistence: Martin Velíšek.

30:52
    Vstřelená branka polila domácí hráče živou vodou. Písečtí tlačí na svého soka a ženou se za dalším gólem.

31:14
    Aktivita domácích byla příliš výrazná, trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká Šindelář.

31:53
    Kerbel trefil spojnici!

32:21
    Až teď se Králové osvobozují.

32:50
    Písecké kvarteto nemohlo vystřídat a hraje ve stoje a v předklonu.

33:01
    Písek okamžitě střídá.

33:30
    Čunát hledal mezeru mezi betony brankáře Lampa, ale tentokrát si hostující brankář skulinku pohlídal.

34:53
    Hostující mužstvo srovnává krok se soupeřem! Kapitán BENEDIKT BÜRGELT vzal celou situaci na svá bedra a udělal dobře. Asistence: Noah Samanski, Fabian Luca Baumann.

35:30
    Bürgelt – 2 min., nedovolené bránění.

36:00
    Jihočeši byli ve třech před brankářem Lampem, ale nikdo z hokejistů ve žlutých dresech nedokázal vystřelit.

37:01
    Sabiniok nabral rychlost a prodral se až před brankáře Lampa. Salzburský brankář si ale se střelou píseckého útočníka hravě poradil.

37:25
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Mikeska – 2 min., sekání.

Kauhanen – 2 min., hrubost.

38:52
    Hosté jsou v závěru třetiny aktivnějším týmem.

38:56
    Zakázané uvolnění domácích. Písečtí hokejisté těžce vydýchávají.

39:30
    Pitel z dobré pozice minul hostující svatostánek.

Mikeska i Kauhanen byli propuštěni z trestné lavice.

39:51
    A na závěr ještě jedno zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.

40:00

Prostřední dějství je za námi! Jihočeši zkraje periody vyrovnali stav utkání a v polovině zápasu dokonce vstřelili vedoucí branku. Pět minut před druhou sirénou ale vrátil Salzburg do hry gól Bürgelta.

40:01

40:09
    Rebernig okamžitě nahazuje puk do útočného pásma.

40:42
    Chábovu střelu z otočky reflexivně zastavil Lamp pravým betonem.

41:36
    Šindelář pronikl do útočného pásma zcela sám, a tak se rozhodl kotouč pouze nahodit za branku hostů.

42:57
    Hosté se opět dostávají do vedení! Skrytá střela v podání RICHARDA GRUBERA prošla za záda brankáře Jansy. Písecký gólman vůbec nic neviděl a za střelou se pouze ohlédl. Asistence: Paul Bennet Lemke.

44:52
    Red Bull opět skóruje! Lemkeho střelu od modré čáry úspěšně tečoval MAXIMILIAN MACKNER. Asistence: Paul Bennet Lemke, Benedikt Bürgelt.

46:29
    Pokus o píseckou šanci zastavuje ofsajd.

47:15
    Salzburg hraje ve velké pohodě a nikam nepospíchá.

47:30
    Kdežto píseckým se nedaří. Další ofsajd hokejistů od řeky Otavy.

48:36
    Šindelářova střela byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Lampa.

49:06
    Tlak hostů nemůže pokračovat, neboť písecká branka vyklouzla ze stanovené pozice.

Nemůže se pokračovat, čeká se na ledaře, který zatím nepřichází.

49:26
    Puk na domácí střídačce, vhazovat se bude v neutrální třetině.

49:40
    Lechnýřova střela šla nad branku, kterou střeží Lamp.

50:17
    Hra se stěhuje před brankáře Lampa, neboť jeho spoluhráči zavinili zakázané uvolnění.

50:32
    Písecký brankář si připisuje úspěšný zákrok do statistik.

51:27
    Souboj o puk za brankou hostů nenašel vítěze, a tak se rozhodčí rozhodl přerušit hru. Vhazovat se bude po pravici salzburského brankáře.

52:40
    Kaiser prošel přes dva protihráče, ale třetí už byl nad jeho síly.

54:04
    Chábova rána z mezikruží šla přímo do výstroje brankáře hostů.

54:51
    Bürgeltova prudká střela jen těsně minula pravý horní růžek.

Dnešní utkání sleduje 110 diváků.

55:50
    Salzburg hraje v klidu. Moc dobře ví, že čas je teď jeho největší přítel.

56:52
    Pitel do útočného pásma neprošel, kotouče se tak opět ujímají hosté.

58:02
    Salzburg už hraje na krásu. Kdyby se rozhodl jeden z útočících hráčů vystřelit, tak bychom nejspíše byli svědky další branky.

58:03
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

58:13
    Bürgeltovu střelu bekhendem kryje brankář Jansa.

58:35
    Písek to zkouší v šesti!

59:00
    A máme rozhodnuto! Kotouč do prázdné branky úspěšně usměrnil MAXIMILIAN WURZER. Asistence: Noah Samanski.

59:24
    Ofsajd zastavuje další rodící se akci Salzburgu.

59:56
    Zelenov na závěr utkání přestřelil branku.

Duel končí! Favorit ve třetí třetině zavelel k obratu a dokráčel si pro vítězství 5:2. Pochvalu si ale ovšem zaslouží domácí, kteří svého soka trápili celých šedesát minut. (15:08:58)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 21. Cháb (Řehoř), 30. Dubský (Velíšek) – 11. Ziesche (Wurzer, Juric), 35. Bürgelt (Samanski, Baumann), 43. Gruber (Lemke), 45. Mackner (Lemke, Bürgelt), 59. Wurzer (Samanski)

Rozhodčí: Kraval – Stacho, Kubas