Montpellier – Monaco 0:2 (kon.) | Angers – Štrasburk 2:3 (kon.) | Brest – Lorient 1:2 (kon.)
Clermont Foot – Auxerre 2:1 (kon.) | Nice – Troyes 3:2 (kon.) | Rennes – Nantes 3:0 (kon.)
Lille – Lens 1:0 (kon.)
Montpellier HSC
0:2 (0:1)
AS Monaco
Neděle 09.10.2022, 13:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (14:56:13)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.

Monako zůstalo páté, ale přiblížilo se druhé Marseille na rozdíl tří bodů. Montpellier prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a ještě se dnes může o stupínek propadnout z 10. příčky.

Philippe Clement dovedl hostující mužstvo k šestému soutěžnímu vítězství v řadě. S přibývajícím časem Monako hru více a více kontrolovalo. Ke třem bodům mu pomohl zásah Embola z úplného konce prvého poločasu. V tom druhém neměl Montpellier nic, čím by mohl ztrátu smazat. V 80. minutě naopak narostla do finální podoby gólem střídajícího Boadua.

90+4

90+3
    Minamino z úhlu nastřeloval míč na branku. Přítomnost Boadua Omlina nerozhodila. Z druhé strany na něj ještě pálil Vanderson.

90+2
    Ofenziva Montpellieru je téměř celý druhý poločas bezzubá. Teď to krásně podtrhla diagonála do autu, ze které resultuje výkop Nübela.

90
    Nastavují se 4 minuty.

89
    Na zakončení z přímého kopu si trefil Alexandr Golovin. Kromě stojící zdi z osmnácti metrů překopl celou Omlinovu bránu.

88
    Disasi čistě obral Wahiho. Monako šlo ve velkém počtu do protiútoku. Fofana jej v bolestech zakončil nepřesně. Až potom sudí Millot dodatečně potrestal předcházející Jullienův zájezd do Golovina.

87
    Střídání v týmu AS Monaco FC:
    ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Takumi Minamino.

85
    Fofana doprovodil svůj pád v souboji s Germainem hlasitým výkřikem. V 85. minutě je poprvé na hřiště povolán doktorský štáb.

84
    Savanier čechral míč k útočníkům. Wahi na něj ve vzduchu nedosáhl. Chazrí o kousek dál ano, ale jenom ho předal do rukou Nübela.

83
    ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.

82
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Valère Germain.

81
    Dlouho se zdálo, že Boadu byl v ofsajdu a zásah videa ho o radost připraví. Opak byl pravdou, svůj náběh načasoval geniálně a ještě nebyl za kopačkou posledního obránce Julliena.
    80. Myron BOADU - 0:2

80
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Henrique doplnil v útočné akci Golovina, jenž mu balon rád přenechal. Brazilský bek levačkou nahrál za obranu. Z hranice ofsajdu vyplaval MYRON BOADU a těsně před Omlinem posunul míč do sítě.