Los Angeles – Anaheim 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 5:1 (kon.)
Ottawa – Montreal 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 3:5 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.)
Toronto – Detroit 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Vegas – Arizona 5:1 (kon.)
Ottawa Senators
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 09.10.2022, 00:45 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Příprava NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vám loučím a někdy opět na shledanou. (03:29:06)

Magnus Hellberg (OTT) – 17 zákroků, 2 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 60:00

Ottawa Senators tedy nakonec zakončuje přípravu čtvrtou výhrou v řadě a do nové sezóny bude vstupovat ve velké pohodě. Naopak Montreal v přípravě vždy poznal jen hořkost porážky a uvidíme zda je podobné věci čekají i v sezóně.

62:46 BATHERSON - 3:2

62:46
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senators využívají přesilovou hru a rozhodují o svém vítězství! Ottawa dobře vykombinovala bránící hráče, když nakonec Brassard nahrál křižně DRAKU BATHERSONOVI, jenž si i kotouč pohodlně zpracoval a následně jej poslal pod břevno hostující klece. Asistence: Derek Brassard, Shane Pinto.

62:19
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Chris Wideman (MTL), a tak si Ottawa zahraje přesilovou hru!

61:28
    Dach si velmi dobře najel před bránu Ottawy na střílenou přihrávku, kterou tečoval jen těsně vedle klece.

61:00
    Na druhé straně vletěl do útoku Guhle, který si najel až na střed útočného pásma a následně se svou střelou trefil beton Hellberga.

60:14
    Brannstrom se s pukem rozjel do útočného pásma, kde chtěl přihrát svému spoluhráči, ale tento pas byl nepřesný.

60:01

Bohužel ve třetí třetině jsme se žádné branky nedočkali, a tak o vítězi tohoto utkání bude muset rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

60:00

59:37
    Batherson nahrál z rohu kluziště mezi kruhy Brassardovi, avšak jeho následná střela letěla vedle brány Montrealu.

59:10
    Po chybné rozehrávce Montrealu se ke střele dostal Chartier, avšak Allen byl na svém místě a puk má ve své výstroji.

59:00
    Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 24. Brassard (Chartier, Batherson), 36. Sabourin (Gambrell), 63. Batherson (Brassard, Pinto) – 9. Caufield (Wideman, Monanah), 39. Guhle (Dadonov, Schueneman)

Ottawa Senators: Hellberg (Bibeau) – Sanderson, Brannstrom, Holden, Zajcev, Larsson, Bernard-Docker – Brassard, Pinto, Batherson – Ostaphuk, Chartier, Hawryluk – Kelly, Kastelic, Watson – Lucchini, Gambrell, Sabourin.
    Trenér: D.J. Smith

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Wideman, Xhekaj, Schueneman, Guhle, Harris, Barron – Caufiled, Monahan, Dadonov – Drouin, Dach, Gallagher – Slafkovský, Pitlick, Anderson – Pezzetta, Evans, Harver-Pinard
    Trenér: Martin St. Louis