Středa 12.10.2022, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Střely na bránu: 30 – 51 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 6

Jonathan Quick (LAK) – 47 zákroků, 4 OG, úspěšnost 92,2 %, odchytal 59:12
    Logan Thompson (VGK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 59:48

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Gabriel Vilardi (LAK) 1+1
    2. William Karlsson (VGK) 1+1
    3. Jonathan Quick (LAK) 47 zákroků (07:09:15)

Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento dramatický zápas 4:3. Rozhodující branku vstřelil v poslední minutě třetí třetiny Mark Stone. Úvodní zápas vyhrálo Vegas.

59:35
    Vegas dává gól a uvidíme, zda Kings dokáží zareagovat. Hrají v šesti.
    59:35 Mark STONE - 3:4

59:35
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas jde do vedení, po rychlé akci v útočném pásmu poslal přesně kotouč do horní části branky hostující kapitán MARK STONE. Asistence: Chandler Stephenson a Alex Pietrangelo.

58:50
    Nicolas Roy bekhendovou střelou minul branku.

58:26
    Podle všeho tento zápas půjde do prodloužení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ze třetiny.

57:50
    Keegan Kolesar to zkoušel individuálně, ale vypálit na branku z otočky nedokázal.

56:53
    Jonathan Quick kryje kotouč, komerční přestávka.

56:08
    Fanoušci ženou domácí hráče vpřed, Vegas se jen brání tlaku soupeře.

55:49
    Los Angeles vyslalo tvrdou ránu od modré čáry, ale puk končí nad.

54:50
    Sean Durzi minul branku, na druhé straně neuspěl Phil Kessel.

54:30
    Domácí hráči nyní diktují tempo hry, hrají aktivněji a drží se v útočéím pásmu.

54:07
    Keegan Kolesar vedl zajímavou akci svého ceku, ale do střelecké pozice se hosté nedostali.
    52:56 Arthur KALIYEV - 3:3

52:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Obrana Vegas si pokryla jen hráče před brankou, ale u tyče zůstal zcela volný ARTHUR KALIYEV. Dostal přihrávku a snadno skóroval. Je vyrovnáno, využitá přesilovka. Asistence: Trevor Moore a Gabriel Vilardi.

52:40
    Tato početní nevýhoda se Vegas celkem daří, pokouší se držet hru dál od branky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Vilardi (Byfield, Iafallo), 45. Kempe (Kopitar, Durzi), 53. Kaliyev (T. Moore, Vilardi) – 22. Marchessault (W. Karlsson), 42. Eichel (Stephenson, Re. Smith), 48. W. Karlsson (Pietrangelo, N. Roy), 60. Stone (Stephenson, Pietrangelo)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Walker – Fiala, Kopitar (C), Kempe – T. Moore, Danault (A), Arvidsson – Iafallo, Byfield, Vilardi – Grundström, Lemieux, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hutton, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Amadio – Cotter, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Luxmore, Skilliter – Pancich, Mills

Diváci: 18 230