Mountfield HK – Eisbären cz 8:2 (kon.) | Wolfsburg – TPS 5:4 (kon.) | Fehérvár – Katowice 1:0 (kon.)
Stavanger – Ilves 4:2 (kon.) | Fribourg – Salzburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Zug – Lublaň 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Fribourg-Gottéron
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Středa 12.10.2022, 19:45 • BCF Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Krásný středeční večer všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítám všechny u sledování zápasu závěrečného kola základních skupin Champions Hockey League. Společně se budeme věnovat duelu mezi švýcarským Fribourgem a rakouským Salzburgem.

Domácí Fribourg má již jistý postup do další fáze. Švýcarský celek dokázal během pěti kol vybojovat dvanáct bodů. Body ztratil Fribourg pouze v domácím duelu se Stavangerem. Švýcarský celek si však bude chtít zvednout reputaci, jelikož se mu ve své lize moc nedaří. Aktuálně okupuje devátou příčku. Domácí se v ofenzivě budou spoléhat na Janne Kuokkanena, který společně s Christophem Bertschym a Sandro Schmidem nejproduktivnějším hráčem týmu. Mezi další hvězdy týmu patří zkušený obránce Raphael Diaz či brankář Reto Berra.

O co hrát má naopak Salzburg. Red Bull má po pěti kolech na svém kontě sedm bodů a drží druhou postupovou příčku před dotírajícím Ilvesem Tampere, který má na svém kontě o jeden bod méně. Rakouský celek tak bude bojovat o klíčové body v boji o postup. V posledních týdnech se však Red Bullu moc nedaří. Tři poslední duely totiž Salzburg prohrál, to bude chtít tentokrát napravit. Nejproduktivnějším hráčem týmu v Champions Hockey League je zkušený Peter Schneider se šesti body. Čtyři body má poté na svém kontě další reprezentant Rakouska Ali Wukovits.

Fribourg-Gottéron: Galley (Hughes) – Scheidegger Jecker, Chavaillaz, Vainio, Sutter, Dufner, Brassey – Kuokkanen, Schmid, Mottet – Rossi, Walser, Jorg – Bertschy, De La Rose, Gauch – Michellod, Bykov, Marchon.
    Trenér: Christian Dubé

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Pfarrmaier) – Lewington, Robertson, Genoway, MacWilliam, Steffler, Stapelfeld – Thaler, Nissner, Baltram – Hochkofler, Bourke, Huber – Harnisch, Predan, Maier – T. Heigl, N. Heigl, Krening.
    Trenér: Matt McIlvane

Rozhodčí: Brander, Kohlmüller – Obwegeser, Duc.

Všichni aktéři dnešního duelu jsou na ledové ploše. Následují hymny Švýcarska i Rakouska.

Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel mohl odstartovat!

00:01

00:01
    Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty, kteří se okamžitě vrhají dopředu.

01:02
    Nahození na domácí branku obstaral MacWilliam, domácí obrana však kotouči blokem zabránit v letu na branku.

01:57
    Poklidný start zápasu, oba týmy v prvních minutách moc neriskují a hrají převážně na jistotu.

02:25
    Hosté dobře od startu duelu napadají, což švýcarskému celku zatím moc nevyhovuje. Po dalším získaném kotouči může Red Bull rozjet útočnou akci.

03:01
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Baltram – 2 min., držení.

03:01
    Baltram zabránil Bertschymu protlačit se do šance nedovoleně. Domácí tak mají k dispozici početní výhodu.

03:39
    Po špatné rozehrávce domácích následuje zakázané uvolnění, zatím Fribourgu přesilová hra moc nevychází.

04:13
    Po rychlé kombinaci pálil od modré čáry Sutter, jeho rána těsně prolétla kolem branky hostí.

04:48
    Výbornou práci v oslabení odvedl Huber, který ušetřil daleko od branky Tolvanena drahocenné sekundy pro hosty.

05:01
    Baltram je zpět na ledě. Hosté první oslabení přečkali bez úhony.

06:12
    Salzburg právě vstřelil branku! Hosté jdou do vedení! Po dobrém napadání dostal dostatek prostoru LUCAS THALER, který zamířil přesně. Asistence: Philipp Krening.
    06:12 Lucas THALER - 0:1

07:48
    Pěkné uvolnění předvedl Jorg, který následně hledal najíždějícího spoluhráče před brankou. Do jeho přihrávky strčil na poslední chvíli hůl Robertson a zabránil tak velké šanci.

08:26
    Hosté se z domácího tlaku osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

09:26
    Spousta nepřesností na obou stranách, oba týmy sráží velké množství nepovedených přihrávek. Kotouč mění rychle své majitele.

10:02
    Další zakázané uvolnění, tentokráte na domácí straně. Hra se přesouvá před domácího brankáře.

10:59
    Dennis Robertson si udělal prostor na modré čáře, jeho nahození bylo dokonce tečováno. I tak si s tímto pokusem hostujícího obránce dokázal Galley v domácí brance poradit.

11:13
    Lewington – 2 min., podrážení.

11:13
    Nedovolený zákrokem se provinil hostující obránce Lewington, který podrazil protihráče. Druhá přesilová čeká domácí tým.

12:50
    Dva velmi dobré zákroky musel vytáhnout proti domácím střelám Tolvanen. Hostující brankář však zatím všechny situace řeší s bravurou a drží čisté konto.

13:47
    Velkou šanci měl na hostující straně Huber, který se objevil sám před domácím brankářem. Jeho backhandové zakončení však skončilo pouze v lapačce Galleyho.

14:42
    Rychlost nabral na levé straně Bykov. Domácí útočník se však nedohodl se spoluhráči, kteří do útočného pásma najeli dříve. Po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:55
    Po obléhání domácí branky pálil obránce Steffler. Jeho přízemní střela však proplachtila pouze kolem domácí svatyně.

17:19
    Dobrou práci hokejkou předvedl Galley, který přesně rozehrál kotouč na najíždějícího spoluhráče.

18:09
    Domácí v posledních minutách zvyšují svoji aktivitu. Jejich snaha v útočném pásmu však zatím k větší šanci nevede. Hosté se však osvobozují pouze vyhozením do středního pásma, díky tomu oba týmy střídají.

19:08
    Z levé strany prověřil pozornost domácího brankáře Bourke, jeho rána mířila však pouze do betonů Galleyho.

19:53
    Těsně před první sirénou se dokázal svého strážce zbavit v útočném pásmu Mottet. Domácí útočník tak měl dostatek prostoru ke střele, jeho rána však končí pouze v lapačce Tolvanena. Domácí ale mají k dispozici vhazování v útočném pásmu.

19:58
    Výhoda vhazování nepřinesla domácím šanci, to je z první části zápasu vše.

20:00

Máme za sebou úvodní část dnešního duelu, po které do kabin odcházejí spokojenější hosté. Jako jediný se zatím do gólových statistik zápasu zapsal Lucas Thaler, který přesnou využil dostatek prostoru v útočném pásmu. Utkání zatím provází řadu nepřesností na obou stranách, kotouč rychle mění majitele. O zajímavé situaci však není nouze, v dalších třetinách se máme rozhodně na co těšit!

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!

20:01

21:50
    Po velkém boji za brankou domácích se prodral do zakončení Predan, těsně před domácím brankářem vša neuspěl.

22:38
    Hosté jsou na startu třetiny aktivnější, další tvrdá dělovka Robertsona však pouze orazítkovala mantinel za brankou.

23:47
    Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron:
    Marchon – 2 min., hákování.

23:47
    Marchon se provinil hákováním ve středním pásmu. První přesilová hra tak čeká hosty.

23:59
    Tvrdou dělovku vyslal od modré čáry Genoway. Galley však na jeho ránu celou dobu viděl a dokázal ji pokrýt.

24:46
    Po delší kombinaci pálil z levého kruhu Bourke,. Jeho ránu ještě ale přizvedl Vainio,a tak kotouč končí za mantinelem.

25:08
    Další dělovku od modré čáry vyslal Robertson. Jeho tvrdá rána končí v náručí Galleyho, který přerušuje hru. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

25:39
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku! Domácí se prosazují v oslabení! Po zaváhání hostující obrany se dostali domácí do přečíslení. I v pádu dokázal Jorg najít volného SAMUELA WALSERA, který srovnává skóre zápasu. Asistence: Mauro Jorg.
    25:39 Samuel WALSER - 1:1

27:09
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku! Domácí rychle obracejí stav! Po rychlé kombinaci se dostal do samostatného úniku SANDRO SCHMID, který povedenou backhandovou kličkou přisuzuje vedení na stranu domácích! Asistence: Kilian Mottet a Benjamin Chavaillaz.
    27:09 Sandro SCHMID - 2:1

28:23
    Domácím dodal rychlý obrat novou energii do žil, je jich plný led.

28:59
    Rychlost nabral ve středním pásmu De La Rose. Švédský útočník v barvách domácícho celku prověřil pozornost Tolvanena, ten se nachytat nenechal. Následuje komerční přestávka.

31:01
    Hra má rychlý spád, velmi často se hraje dlouze bez přerušení. K tomu dalšímu se uchýlil Galley, který raději schoval kotouč do lapačky před najíždějícím Predanem.

31:54
    Šikovným nahozením hledal Steffler najíždějící spoluhráče před brankou. Ani Harnisch ani Maier však nedokázali kotouč usměrnit.

33:12
    Více než minutu obléhali hosté teď domácí branku. Nissner se nakonec rozhodl ke střele z pravé strany, kterou však parádním blokem zastavil Bykov, za což domácí hráč sklízí chválu od publika.

34:20
    Po ztrátě Kuokkanena se řítil sám na domácí branku Maier. Dobře se však dokázal vrátit Jecker, který znepříjemnil hostujícím útočníkovi zakončení. Galley dokázal jeho pokus mezi betony zneškodnit.

35:38
    Hochkofler – 2 min., podrážení.

35:38
    Hochkofler při napadání v útočném pásmu fauloval Vainia. Domácí tým tak čeká další přesilová hra. Budou tentokráte úspěšní?

36:40
    Domácí dlouze obléhali svého soupeře. Vše vygradovalo střelou Motteta, která však nebyla přesná.

37:38
    Přesilová hra domácímu celku moc nevyšla, Hochkofler je již zpět na ledě.

39:57
    Z napadání za brankou domácích hosté již nic nevytěží, druhá třetina je za námi.

40:00

Druhá část zápasu je minulostí. Více se tentokráte povedla domácí, kteří si do třetí periody ponesou jednobrankový náskok. Domácí dokázali otočit stav během necelých dvou minut. Nejprve se v oslabení prosadil Samuel Walser, na kterého následně navázali Sandro Schmid, který proměnil svůj únik. Hosté tak musí přepnout ve třetí části na vyšší rychlostní stupeň, pokud chtějí dnes uspět a zajistit si postup do další fáze soutěže.

Oba celky jsou zpět na ledové ploše, třetí část za malou chvilku odstartuje!

40:01

41:14
    První zákrok třetí části zapisuje Galley, který však s nahozením Heigla neměl větší problémy.

42:09
    Nahození od modré čáry tečoval před domácí brankou Harnisch. Jeho lehká teč však nemířila přesně.

42:20
    Hru přerušuje Tolvanen, na kterého se dotíral Jorg. Hostující brankář si tak celou situaci nekomplikoval.

42:28
    Zpoza branky se dokázal vytočit před Tolvanena Mottet. K zakončení jeho nabídky se snažil protlačit Kuokkanne, který byl však výborně odblokován Stefflerem.

43:52
    Bertschy posílal další zajímavý kotouč před hostující branku, ani jeden ze spoluhráčů však jeho nabídku nedokázal zužitkovat.

44:46
    Hraje se nahoru dolu, po další střele domácích raději přerušuje hru Tolvanen. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

47:01
    Další nepřesná rozehrávka hostů kazí útočnou akci, hra se vrací před Tolvanena.

47:57
    Nathan Marchon ukázal svoji rychlost, dokázal přebruslit soupeře a natlačit se do šance. Tolvanen musel proti jeho zakončení vytáhnout další výborný zákrok!

49:11
    Další tečovanou střelu musel hasit Galley. Domácí brankář však působí zatím jistým dojmem, tentokráte proti střele vytáhl svůj levý beton.

49:41
    Hosté obléhají svého soupeře v útočné třetiny, chybí tomu však zatím to nejdůležitější, tedy střelba.

50:25
    Steffler se dostal k propadlému kotouči. Do jeho střely však stačil strčit hůl Jecker, a tak končí kotouč pouze v ochranné síti.

51:10
    Salzburg právě vstřelil branku! Hosté srovnávají stav! Střelu od modré čáry vyrazil Galley pouze před sebe, kde stál připravený PETER HOCHKOFLER, který dorazil kotouč do sítě. Asistence: Troy Bourke.
    51:10 Peter HOCHKOFLER - 2:2

52:00
    Kuokkanen – 2 min., sekání.

52:00
    Janne Kuokkanen hasil faulem protiútok hostujícího celku. Za sekání tak míří na trestnou lavici a hosté mají ideální příležitost k otočce.

52:40
    Hostům se zatím nedaří držet déle útočné pásmo. Domácí se již podruhé osvobozují.

53:03
    Naopak se do zajímavé příležitosti dostal Marchon, který unikl obránci. Na Tolvanena si však nepřišel.

54:00
    Hostům se přesilová hra moc nepovedla, Kuokkanen je zpět na ledě a domácí tak přečkali krizové momenty.

54:49
    Nepřesná rozehrávka Stapelfelda končí zakázaným uvolnění, hra se vrací před brankáře Tolvanena.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby. Dokáže jeden z týmů překlopit vedení na svoji stranu?

57:40
    V rozmezí několika sekund prověřil dvakrát Chavaillaz hostujícího brankáře, ani v jednom případě však nebyl domácí obránce úspěšný.

58:29
    Do zakončení se snažil prodrat individuálně Walser, přes dobře postaveného Robertsona se mu to však nepodařilo.

59:30
    De La Rose se dokázal protlačit přes dva protihráče, jeho backhandové zakončení však v slibné pozici minulo branku.

60:00

Máme za sebou konec základní hrací doby a vítěze zatím neznáme. Hosté totiž dokázali ve třetí části srovnat stav zásluhou Petera Hochkoflera. Právě získaný bod stačí hostům k zajištění postupu. Víme tedy jistě, že oba týmy uvidíme v dalším pokračování soutěže. Teď si však dáme nástavbu v podobě prodloužení!

60:01

61:12
    Opatrné prodloužení z obou stran, zatím jsme neviděli žádný střelecký pokus.

61:30
    Jako první pálil na domácí straně Bertschy, prudkou ránu zápěstím dokázal Tolvanen vyrazit do rohu hřiště.

63:21
    Už to vypadalo, že Walser se bude řítit sám na branku hostí. V poslední chvíli mu však kotouč odskočil, a tak z nadějné akce sešlo.

63:50
    Domácí jsou v prodloužení jednoznačně aktivnější, Tolvanen však zatím odolává.

64:24
    Do zajímavého protiútoku se řítil Bourke, Jecker však předvedl parádní návrat a zhatil hostům slibně se rozvíjející akci.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Aktivnější byli domácí, Tolvanen však odolal, a tak nás čekají samostatné nájezdy.