Chomutov – Cheb 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Letňany 4:9 (kon.) | Ústí n/L – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Hronov – Vrchlabí 1:9 (kon.) | Písek – Tábor 2:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Klatovy 7:4 (kon.)
Nový Jičín – Opava 3:2 (kon.) | Znojmo – Vyškov 7:0 (kon.) | SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Příbram – Kobra 5:0 (kon.)
Řisuty – Děčín 2:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Středa 12.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u 7. kola druhé hokejové ligy, skupiny západ. Zimní stadion v Ústí nad Labem bude hostit duel domácího Slovanu proti hostům z Jablonce nad Nisou. Přeji příjemné hokejové počtení.

Jablonec n/N má zatím po 6 odehraných kolech na kontě 3. body. V prvním kole porazil Řisuty a od té doby vyšel bodově naprázdno, Postupně padl s Mostem, Chomutovem, Příbramí, Benátkama n/J a v posledním kole prohrál na Kobře. V tabulce se svěřenci Jan Šuráňě nachází na 15 místě tabulky Západ. Produktivitu týmu vedou Tomáš Plíhal a Antonín Dušek, kteří mají shodně 8 kanadských bodů.

Ústí nad Labem má zatím po 6 odehraných kolech na kontě 13. bodů. V posledním kole padl na ledě silného Tábora poměrem 3:4 v prodloužení. Zatím jedinou prohru si tým svěřenců Jana Čalouna Martina Štěpánka připsal doma s Klatovy kdy překvapivě padl 1:4. V produktivitě je se 7. kanadskými body nejlepší Radek Prošek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Vodička, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma (A), Kučera, Smola – Prošek, Costa, Kordule, Damašek.
    Trenér: Jan Čaloun

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Leško (Horák) – Filip, Koutecký, Abraham, Had – Foerster, Švík, Plíhal (C), Jursa, Dušek (A), Kačírek, Bitman, Maďar, Bouřil, Brokeš.
    Trenér: Jan Šuráň

Rozhodčí: Lukáš Pastier – Michal Janíček, Tomáš Kučera.

00:01

00:01
    První vhazování vyhrál domácí tým.

00:20
    První větší šance domácích po střele od modré kdy puk nebezpečně poskakoval před brankářem, ale nikdo z domácích ho nedokázal uklidit do branky.

01:10
    Jan Smola z těsné blízkosti minul hostující klec.

01:40
    Ústí zatím nepustilo soupeře ze svého pásma.

02:25
    Pavel Kordule hledal někoho ze svých spoluhráč marně a tak se puku dostali Vlci, ale jejich akce rychle skončila za modrou čárou.

03:21
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
    Maďar – 2 min., sekání.

03:32
    Jakub Trefný vypálil od modré, ale jeho pokud skončil pouze na betonech Roberta Leška.

04:10
    Matyáš Kačírek se v oslabení dostal ke střele, ale Lukáš Cikánek byl připraven.

04:50
    Hosté se osvobozují.

05:21

05:40
    Martin Jursa dostal pěknou přihrávku a prověřil brankáře domácích a ještě se dostal k vyrážce, kterou Lukáš Cikánek vyrazil do rohu kluziště.

06:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Smola – 2 min., hákování.

06:20
    Ústí se ihned po buly osvobozuje. Vlci tak začínají od své branky.

07:00
    Vlci mají problém s rozehrávkou a dostat se přes modrou čáru.

07:32
    Pavel Kordule se dostal v oslabení k pěkné šanci, brankář hostů puk vyrazil.

07:40
    Vlci se nyní usadili v pásmu a snaží se něco vymyslet. Ale zatím hrají po rohu kluziště.

08:18

09:03
    Jaroslav Roubík hledat před brankou Jana Rudosvkého marně, ale puk se odrazil k Martinovi Berčíkovi, který vystřelil pouze do náruče gólmana.

09:25
    Ústí nepouští soupeře prakticky ke střele. Bude se vylučovat.

09:58
    Švík – 2 min., hákování.

10:31

11:02
    Obrovská šance domácích zůstala bohužel nepotrestána. Jan Rudovský byl ve velké šanci, nedokázal puk dopravit do branky.

11:58

12:15
    Jakub Trefný vyváží puk ze svého pásma, ale neprošel do útočného pásma.

13:15
    Zakázané uvolnění domácích.

13:16
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Pavel Kordule nabil KALEOVI COSTOVI, který vystřelil a trefil roh hostující branky. Asistence: Pavel Kordule, Radek Prošek.
    13:16 COSTA - 1:0

15:00
    Kryštof Bouřil to nyní zkusil z blízka, ale přestřelil.

15:56
    A je to 2:0! A opět KALE COSTA, ke kterému se puk odrazil po střele Radka Proška. Tentokrát to bylo z druhého kruhu a opět trefil růžek branky. Asistence: Radek Prošek, Pavel Kordule.
    15:56 COSTA - 2:0

16:44
    Hraje se ve středním pásmu.

17:00
    Martin Tůma nebezpečně tečoval před brankou těsně vedle.

17:18
    Ondřej Damašek to nyní zkusil od modré, ale Robert Leško vyrazil do ochranné sítě.

17:40
    Hosté stále mají problém projít do útočného pásma, domácí tým velmi dobře brání.

18:05
    Jiří Drtina tvrdou střelou prověřil gólmana, který si nebyl jistý.

18:51
    Offside domácích.

19:15

19:32
    Lukáš Kučera těsně minul hostují klec.

19:54
    Vlci se dostali ke střele, od modré to zkusil Petr Bitman, ale jeho střela byla tečována do ochranné sítě.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve který byl lepší domácí tým, kdy dvakrát skóroval Kale Costa. Hosté se do šancích moc nedostávají a domácí tým velmi dobře brání. Nabídne nám druhá třetina stejný obrázek hry, nebo se Vlci budou snažit hnát více do útoku?

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:15
    Jablonec se dostal k první šanci ve druhé třetině a střela těsně minula tyč, následně si s další střelou Lukáš Cikánek poradil.

20:55
    A další pokus Vlk, Tomáš Plíhal pěkně vystřelil zápěstím.

21:15
    Pavel Kordule si nyní pěkně vybruslil a trefil náruč gólmana.

21:38
    Kale Costa za brankou vymyslel skvělou přihrávku na Pavla Kordule, který měl dost času zamířit, ale trefil lapačku Roberta Leška.

22:10
    Jiří Drtina posílal pěknou nabídku na teč od modré, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat do branky.

22:52
    Střela Ondřeje Damaška byla tečována vedle branky.

23:20
    Vlci v útočném pásmu, ale Ústí velmi dobře brání a nepouští hosty k větší šanci.

24:01
    Ústí kombinuje v útočné třetině.

24:27
    A je to 3:0 pro domácí! Střela od PAVLA KORDULEHO propadla až do hostující branky. Zřejmě mezi betony. Asistence: Radek Prošek, Kale Costa.
    24:27 KORDULE - 3:0

25:10
    Slovan je hodně při chutí a hosté mají co dělat, aby ubránili další pokusy domácích.

25:50
    Hostům se povedlo dostat puk ze své třetiny aspoň na nějaký čas, ale Ústí opět otáčí hru směr hostující branka.

26:40
    Tomáš Plíhal pouze nahodil za domácí branku a on i jeho spoluhráči jdou střidat.

27:40
    Martin Jursa to zkusil, ale byla to spíše propagační střela.

28:14
    Střela Jiřího Drtiny byla tečována vedle, ale Ústí je i tak nadále v tlaku.

28:37
    Střela hostů byla tečována do ochranné sítě.

28:45
    Jiří Koutecký od modré mířil nad branku.

29:15
    Slovan začíná od své branky, ale nyní nepřešel přes modrou.

30:00
    Kale Costa posílal krásnou přihrávku na Pavla Korduleho, který puk netrefil.

30:07
    Vlci právě vstřelili branku!
    Kryštof Bouřil přihrál mezi kruhy na ROMANA ŠVÍKA, který udělal dva rychlé kroky a prostřelil domácího gólmana. Asistence: Kryštof Bouřil.
    30:07 ŠVÍK - 3:1

30:57
    A další střela Vlků, kterou Lukáš Cikánek chytil do náruče.

31:20
    Domácí začínají od své branky, ale nedaří se jim projít do útoku a o puk přicházejí.

32:11
    Offside hostů.

32:20
    Vlci nyní velmi dobře napadají rozehrávku Slovanu a nyní po střele zazvonila tyč domácí branky!

33:28
    Střela Jardy Roubíka mířila nad branku a puk vyletěl ven ze třetiny.

33:52
    Petr Vodička tvrdou střelou od modré zkusil najít prostor, ale trefil připraveného gólmana hostů, který si střelu v pohodě našel.

34:05
    Jakub Trefný od modré minul branku.

35:01
    Hostům se nyní povedlo puk dostat aspoň ze své třetiny, ale Slovan se ihned vydává do dalšího útoku.

35:46
    Vlci se nyní dostali do útoku, ale domácí hráči rychle přistupují a tak nemají Vlci šanci vymyslet nic většího.

36:30
    Martin Berčík se nyní snažil dorážet, ale nedosáhl na puk včas a ten tak končí v lapačce brankáře.

37:20
    Hraje se za domácí brankou a Slovan se snaží dostat do další akce.

37:52
    To byla pohledná akce RICHARDA ZÁRUBY, který si puk vzal před modrou čárou a vystřelil přes obránce a jeho střela zapadla do branky. Bez asistence.
    37:52 ZÁRUBA - 4:1

38:11
    Radek Prošek se pokoušel dát další gól, ale hostující gólman byl proti.

38:56
    Karel Šefl začíná od své branky, ale rozehrávka nebyla přesná a u puku jsou Vlci.

39:25
    Vlci jsou za svou brankou a snaží se rozjet akci.

39:36
    Legenda Jaroslav Roubík se dostal do úniku a zkusil procpat puk mezi betony, ale puk se zastavil zřejmě před čarou.

39:40
    Další střela v podání domácích. Petr Vodička od modré, ale trefil pouze brankáře.

40:00

Je za námi 40 minut hry a domácí zatím vedou o tři branky. Za domácí se ve druhé třetině prosadil po kombinaci Pavel Kordule. Následně došlo ke snížení z hole Romana Švíka, ale o pár minut později vrátil třígólové vedení domácím Richard Záruba, který po samostatné akci zvýšil na 4:1.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:12
    Velká šance, Jiří Drtina z vlastního pásma nahodil na gólmana, který pouze vyrazil a u puku byl Martin Berčík, který tečoval puk.

40:50
    Střela Jiřího Drtiny tečována hosty mimo klec, ale Ústí se stále drží v pásmu.

41:25
    Kryštof Bouřil se dostal do akce, ale Lukáše Cikánka nevyzrál.

42:05
    Domácí začínají další akci od své branky, od hrazení střílel Martin Tůma a jeho střelu zkoušel tečovat Lukáš Kučera.

42:38
    Zakázané uvolnění hostů.

42:50
    Hosté nahodili do útočného pásma, ale u puku byl dříve Ladislav Funk, který puk vyvezl z obranné třetiny.

43:33
    Před branku si na přihrávku od Pavla Korduleho sjížděl Jaroslav Roubík, ale k zakončení se nedostal.

44:09
    Pátá právě teď odbila. Konečně JAROSLAV ROUBÍK dává po svém na led návratu gól, kdy Jiří Drtina obkroužil branku a nabil Jaroslavovi Roubíkovi. Asistence: Jiří Drtina, Jan Rudovský.
    44:09 ROUBÍK - 5:1

45:00
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.

45:43
    Krásna kombinace po ose Pavel Kordule kdy se snažil zakončit Radek Prošek, který o pár centimetrů minul klec.

46:30
    Vlci se dostali do útočného pásma, ale neudrželi se v něm dlouho.

47:30
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

48:26
    Jakub Trefný nevyhrál souboj u mantinelu a puku mají na hokejkách Vlci a Slovan střídá.

48:55
    Roman Švík se dostal k zakončení, ale Lukáš Cikánek jeho pokus přikryl do lapačky. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

49:08
    Kale Costa nyní poslal přihrávku na Ondřeje Damaška, který přestřelil.

49:47
    Jablonec se snažil rychle rozehrát, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.

49:55
    Jan Rudovský poslal křižnou přihrávku na Jaroslava Roubíka, který se snažil prostřelit brankáře hostů, který puk vytěsnil.

50:41
    Puk mimo led. Vhazování v útočném pásmu domácích.

51:03
    Tomáš Brokeš to zkusil z ostrého úhlu, tato střela nenadělala domácímu brankáři větší problém.

51:30
    V další šanci Patrik Maďar, ale i jeho střelu s přehledem Lukáš Cikánek vyráží.

52:44
    Vodička – 2 min., hákování.

52:48
    Ústí se ihned po buly osvobozuje vyhozením za branku hostů.

53:15
    Jablonci se nyní nedaří projít do útočného pásma. Ústí opět vyhazuje.

53:40
    Až nyní se Jablonec usadil, ale zatím pouze kombinuje ke střele se nikdo nedostal.

54:15
    Ústí drží puk bezpečně od své branky.

54:40
    Jiří Drtina vyhodil z pásma.

54:48

55:05
    Ústí nyní ostřeluje branku z každé pozice.

55:18
    Puk se po střele Jaroslava Roubíka povaloval v brankovišti a za čáru ho dokázal protlačit JAN RUDOSVKÝ. Asistence: Jaroslav Roubík, Petr Vodička.
    55:18 RUDOVSKÝ - 6:1

56:10
    Brankář hostů si musí připadat jak na střelnici, Ústí se ihned po gólu nastěhovalo do útočného pásma a ostřelují hostují klec z každé pozice.

56:50
    Ke střele se nyní dostal i Jablonec, ale opět to byl pokus, který v pohodě ukryl Lukáš Cikánek.

57:10

57:40
    Jiří Drtina vyslal nepříjemnou střelu od modré.

58:20
    Zápas se už spíše dohrává ve středním pásmu.

58:39
    Švík – 2 min., držení.

58:44
    Jablonec se osvobozuje a dokonce zkusil zaútočit, ale střela byla sražena do ochranné sítě.

59:00
    Ústí rozjíždí další akci od své branky.

59:40
    Pavel Kordule hledal svého spoluhráče, ale nahrávka byla tečována.

59:58
    Had – 2 min., podrážení.

59:58
    Costa – 2 min., vysoká hůl.

Je za námi zápas 7. kola skupiny západ mezi Ústím nad Labem a Jabloncem nad Nisou. V utkání byl jasně lepší domácí celek. Ve třetí třetině navýšil náskok Jaroslav Roubík a Jan Rudovský.

Já Vám děkuji za pozornost a přejí příjemný zbytek večera. (20:01:26)

Lukáš Kimmel

Branky a nahrávky: 14. Costa (Kordule, Prošek), 16. Costa (Prošek, Kordule), 25. Kordule (Prošek, Costa), 38. Záruba, 45. Roubík (Drtina, Rudovský), 56. Rudovský (Roubík, Vodička) – 31. Švík (Bouřil)

Rozhodčí: Lukáš Pastier – Michal Janíček, Tomáš Kučera