HC Kometa Brno
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 13.10.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 10. kolo

Dnešní bitva mezi Brnem a Pardubicemi je u konce, bonusový bod zůstává na jižní Moravě, když Kometa znovu potvrdila svou sílu v přesilových hrách a zásluhou Petra Holíka si na domácím ledě připisuje třetí výhru v řadě. Naopak Pardubice poprvé na ledě soupeře poznaly hořkost porážky. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování dnešního přenosu a z Brna přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Adam Zbořil (KOM)

Lukáš Radil (PCE) (20:45:14)

63:48 Petr HOLÍK - 4:3

63:48
    Kometa právě vstřelila branku! Nyní už je to potvrzené! Kometa vítězí v dnešním utkání, když využila třetí přesilovou hru v zápase a připisuje si bonusový bod navíc. Rozhodující trefě předcházela střela Zbořila, po níž od hokejky Zaťoviče odrazil puk za Willa a definitivně jej doklepl za brankovou čáru PETR HOLÍK. Asistence: Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

63:48
    Kometa právě vstřelila branku, ale hlavní rozhodčí budou už podruhé v prodloužení zkoumat na videu! Pardubice totiž využívají trenérské výzvy.

62:29
    Kometa posílá do hry čtyři útočníky, na ledě je Zaťovič, Horký, Holík a Zbořil.

62:29
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

62:29
    Kometa bude hrát přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl nařídil hlavní rozhodčí pro Tomáše Zohornu.

62:02
    Přihrávka Zohorny na Radila nebyla přesná a kotouče se ujímají domácí.

61:26
    Zbořil v akci 3 na 2 předložil puk mezi kruhy na Ščotku, jenž vyslal prudký příklep, Will ránu brněnského zadáka vyrazil.

60:55
    Strhující momenty v Brně! Nyní měl rozhodnutí na hokejce Horký, ale v tváří v tvář nedokázal Willa překonat!

60:31
    Hlavní rozhodčí rozpažil, branka není uznána!

60:31
    Dynamo vstřelilo branku, ale rozhodčí bude ještě zkoumat celou situaci na videu. Radil najel s pukem až k Čiliakové kleci a Čerešňák nejspíš do kotouče úmyslně kopl.

60:02
    Po vhazování získal kotouč brněnský Ďaloga, ale ihned o něj přišel v útočném pásmu.

60:01

Ve třetí třetině jsme na branku čekali marně, a tak můžeme konstatovat, že dnešní utkání po zásluze míří do prodloužení. Atraktivní bitva bude pokračovat nastaveným časem ve hře tři na tři. Stane se tak již ve 20:29.

60:00

59:58
    Po nahození Strömberga mohl zakončovat Zaťovič, ale nestačil se včas zorientovat k dorážce.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 17. Horký (Zbořil, Holík), 18. Holík (Zbořil), 25. Flek, 64. Holík (Zaťovič, Zbořil) – 11. Říčka (Košťálek, Cienciala), 26. Zohorna (R. Kousal, Radil), 35. Radil (Čerešňák)

HC Kometa Brno: Čiliak (Furch) – Ďaloga, Ščotka, Holland, Kučeřík, Kundrátek, Hrbas, Gulaši – Horký, Holík, Flek – Koblížek, Strömberg, Zaťovič – Šalé, Sallinen, Kollár – Vincour, Zbořil, Dufek.
    Trenér: Pešout

HC Dynamo Pardubice: Frodl (21. Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala – Říčka, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.
    Trenér: Rulík

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Lučan, Kis