Washington – Boston 2:5 (kon.) | Carolina – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (kon.)
Colorado – Chicago 5:2 (kon.) | Anaheim – Seattle 5:4 (po pr.) | Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.)

2. Ryan Strome (ANA) – 1+2
    3. Mason McTavish (ANA) – 0+2 (06:55:00)

Tento dramatický zápas nabídl celkem devět branek, z výhry v prodloužení se mohou radovat domácí hokejisté. Cesta za body to snadná nebyla, protože značnou část zápasu byli hostující hráči aktivnější. Domácím se ve třetí třetině podařilo dát dva góly a srovnat na 4:4. Historicky poprvé v úvodním zápase sezony hráli Ducks prodloužení. Nakonec jej zvládli, protože se prosadil Troy Terry.

60:55 Troy TERRY - 5:4

60:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas. Hosté svou šanci neproměnili, a pak Gibson rychle rozehrál na spoluhráče. TROY TERRY se dostal do brejku, a pak dokázal překonat brankáře. Asistence: John Gibson.

60:42
    Na výraznější šanci čekáme.

60:01

60:00

59:15
    Mnoho šancí k vidění není, uvidíme prodloužení.

58:48
    Ducks se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Zakončení se nepovedlo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:33
    Domácí obrana vůbec nevěděla, kde je kotouč, ale nakonec John Gibson s velkou dávkou štěstí svou branku uhájil.

56:50
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, sledujeme dobrou hru Krakenů.

56:24
    Oliver Bjorkstrand zakončoval z první, jeho projektil kryje brankář.

55:37
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Jamie Drysdale – 2 min., hákování.

55:37
    Komerční přestávka, přesilovka hostů.

55:23
    Adam Larsson dostal puk před odkrytou část braky, ale puk netrefil podle představ.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav je vyrovnaný 4:4.

54:30
    Domácí hokejisté dokázali srovnat stav zápasu a pokouší se rozhodnou o své výhře ještě ve třetí třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Terry (McTavish, R. Strome), 39. R. Strome (McTavish, Zegras), 50. Vatrano (R. Strome, Klingberg), 54. Zegras (Terry, Klingberg), 61. Terry (Gibson) – 11. McCann (Beniers, Schultz), 21. Burakovsky (Dunn), 27. Bjorkstrand (Schultz, Donato), 45. Beniers (Schwartz, Soucy)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler (A), Klingberg, Kulikov, Drysdale, Beaulieu, Shattenkirk – McTavish, R. Strome, Terry – Henrique (A), Zegras, Vatrano – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – Max Jones, Grant, Regenda.
    Trenér: Dallas Eakins

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – McCann, Beniers, Burakovsky – Schwartz (A), Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde (A), Eberle – Donato, Wright, Kuhlman.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: StLaurent, Luxmore – Pancich, Apperson

Diváci: 17 530