Washington – Boston 2:5 (kon.) | Carolina – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (kon.)
Colorado – Chicago 5:2 (kon.) | Anaheim – Seattle 5:4 (po pr.) | Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.)
Edmonton Oilers
5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 13.10.2022, 04:20 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (07:13:04)

Statistiky
    Střely na bránu: 25 – 36 | Přesilová hra: 1/8 – 3/4 | Trestné minuty: 8 – 16

Jack Campbell (EDM) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 59:54
    Thatcher Demko (VAN) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 58:04

Česká a slovenská stopa
    Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

1. Jack Campbell (EDM) – 33 zákroků, úspěšnost 91,7 %
    2. Leon Draisaitl (EDM) – 1+2
    3. Connor McDavid (EDM) – 3+1

Zápas je u konce, domácí fanoušci se radují z vítězství Edmontonu 5:3 nad Vancouverem. Vancouver měl vynikající vstup do utkání, už po necelých dvou minutách se dostal do vedení po brance Eliase Petterssona. Neuběhla ani jedna minuta a už vedli hosté o dva góly, tentokrát se prosadil přesnou střelou do horního růžku J. T. Miller. Hosté mohli vést i větším rozdílem, ale neproměnili dvě přesilovky. Vancouver dobře vstoupil i do druhé třetiny, hned v její první minutě využil přesilovou hru Andrej Kuzmenko, pro kterého to byl první gól v NHL. Poté se ale už prosazovali jen domácí, kteří dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3. Nejprve přišly dvě přesilovkové trefy z hokejek Leona Draisaita a Connora McDavida a v závěru druhé části se pak prosadil v oslabení Darnell Nurse. Ve třetí třetině domácí dokončili svou otočku. Nejprve vstřelil branku na 4:3 Connor McDavid a poté ještě kapitán týmu dokonal svůj hattrick gólem do prázdné branky.

59:36 Connor MCDAVID - 5:3

59:36
    Edmonton právě vstřelil branku!
    O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto, gólem do prázdné branky navíc dokonává svůj dnešní hattrick CONNOR MCDAVID. Tento gól mu doslova daroval Kane, který už mohl poslat puk do prázdné brány, ale ještě poslal bekhendovou zadovku na svého kapitána. Pro něj to je jedenáctý hattrick v kariéře. Asistence: Evander Kane.

59:26
    Brett Kulak zahrál puk vysokou holí, takže je hra přerušena.

59:13
    Vancouver zatím nemůže získat kontrolu puku v útočném pásmu.

58:52
    Canucks se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

58:25

58:18
    Petterssonova střela z pravé strany byla nepřesná a navíc vyhnala celý tým z útočného pásma.

57:59
    Vancouver ale dokázal získat puk, takže brankář Vancouveru je opět odvolán.

57:46
    39 sekund se bude hrát čtyři na čtyři, Demko se samozřejmě vrací do branky.

57:46
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Brock Boeser – 2 min., vysoká hůl.

57:35
    Andrej Kuzmenko se dostal do velké šance, ale nedokázal kotouč zasunout za záda Campbella.

57:23
    Vancouver ještě zvýrazní svou převahu. Odvolává Demka a bude hrát šest na čtyři.

57:23
    Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.

57:23
    Hosté byli usazení v útočném pásmu a dlouze kombinovali, než se odhodlal vystřelit Hughes. Campbell ale na jeho střelu viděl a dokázal ji chytit.

56:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Evander Kane – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

55:34
    Byla to však jen velmi rychlý porada, za stavu 4:3 se bude pokračovat ve hře.

55:34
    Rozhodčí se raději půjde podívat, zda si puk nenašel cestu za brankovou čáru.

55:34
    Hosté se pokusili o rychlou odpověď. Kotouč skončil pod výstrojí Campbella po střele Kuzmenkova.
    55:01 Connor MCDAVID - 4:3

55:01
    Domácí tým definitivně dokonal otočku z 0:3 na 4:3! Vedoucí gól Edmontonu střílí kapitán týmu CONNOR MCDAVID, který se prosadil z dorážky své vlastní střely. Asistence: Zach Hyman.

53:29
    Tucker Poolman vypálil tvrdě od modré čáry, Jack Campbell však předvedl dobrý zákrok a kotouč zastavil.

51:46
    Ryan Nugent-Hopkins vystřelil od pravého mantinelu, Demko byl ale opět na svém místě a dobře zasáhl.

50:50
    Ve třetí třetině jsme sice už viděli několik šancí, ale žádný gól. Přeci jen se od stavu 3:3 hraje o něco opatrněji, týmy nechtějí udělat chybu.

49:58
    Kuzmenko našel přihrávkou na pravém kruhu Petterssona, který se chtěl položit do střely z první, ta mu ale nesedla.

47:50

47:50
    Draisaitl naskočil do hry a hned se zapojil do útočné akce. Skvělou přihrávkou našel Kanea, proti jehož střele musel předvést Demko další parádní zákrok.

47:35

46:47
    Domácí se pokusili o dlouhou přihrávku do útočného pásma, ta ale končí jen na zakázaném uvolnění.

45:50
    Tanner Pearson – 2 min., vysoká hůl.

45:35
    Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění.

45:25
    Darnell Nurse vybruslil z rohu kluziště a vypálil a Demko musel předvést výborný zákrok betonem.

44:47
    Hra je přerušena, puk skončil na střídačce Vancouveru.

43:37
    McDavid našel před brankou Codyho Ceciho, který byl úplně sám. Jeho střelu ale parádním zákrokem vyrazil Demko.

43:01
    Brock Boeser z ostrého úhlu nastřelil puk na branku, Cambpellovi tím ale žádné problémy nenadělal.

42:40
    Dylan Holloway byl v útočném pásmu sám, ale dokázal nahodit puk na branku a vybojovat vhazování před Demkem.

41:10
    Demko chtěl obehrát kotouč podél plexiskla, kotouč ale vypadl ze hry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:15.

Střely na branku ve druhé třetině: 7:14.

Druhá třetina je minulostí, Edmonton hraje na domácím ledě s Vancouverem nerozhodně 3:3. Vancouver měl dobrý vstup do druhé třetiny, hned v její první minutě využil přesilovou hru Andrej Kuzmenko, pro kterého to byl první gól v NHL. Poté se ale už prosazovali jen domácí, kteří dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3. Nejprve přišly dvě přesilovkové trefy z hokejek Leona Draisaita a Connora McDavida a v závěru druhé části se pak prosadil v oslabení Darnell Nurse.

40:00
    39:20 Darnell NURSE - 3:3

39:20
    Domácí vyrovnávají na 3:3! Edmonton se dostal v oslabení do přečíslení tři na jednoho, které zakončil po přihrávce Draisaitla rychlou střelou z první DARNELL NURSE. Asistence: Leon Draisaitl.

38:26
    Connor McDavid – 2 min., podrážení.

38:00
    Darnell Nurse se dostal do dobré střelecké pozice na vrcholku levého kruhu, jeho rána ale na branku neprošla.

37:31

36:52
    Další výborný zákrok v podání Cambpella, tentokrát proti prudké střele z první z hokejky Eliase Petterssona.

36:23
    J. T. Miller byl úplně sám před Campbellem po přihrávce Hughese, ale nedokázal brankáře Oilers překonat.

36:02
    Edmonton dokázal vyhodit kotouč přes celé kluziště a stihne kompletně vystřídat.

35:31
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Dylan Holloway.

34:50
    McDavid byl v útočném pásmu sražen na led, ale tentokrát se faul nepíská.
    34:01 Connor MCDAVID - 2:3

34:01
    Edmonton velmi rychle využívá i druhou přesilovku zápasu a snižuje na 2:3! Na konci rychlé kombinaci byl kapitán CONNOR MCDAVID, který rychlou střelou z pravé strany překonal Demka. Asistence: Leon Draisaitl, Zach Hyman.

33:55
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Andrej Kuzmenko.

33:46
    Edmonton má ponechanou výhodu a zahraje si přesilovku.

32:21

32:02
    Hughesovu střelu tečoval Pearson, kotouč ale skončil těsně vedle.

31:28
    Ekman-Larsson se dostal do zakončení, trefil však jen jednoho z hráčů Edmontonu.

31:02
    Stejná situace se opakuje, Miller opět na modré čáře nenašel Ekmana-Larssina a hosté ztratili útočné pásmo.

30:39
    Millerova byla nepřesná a vyhnala Vancouver z útočného pásma.

30:21
    Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., podrážení.

30:02
    Miller vystřelil z velkého nápřahu z pravé strany, jeho ránu ale dokázal srazit mimo branku Darnell Nurse.

29:26
    Bo Horvat dostal výbornou přihrávku mezi kruhy a rychle vypálil. Jack Campbell ale předvedl jeden ze svých nejlepších zákroků večera.

28:30
    Obránce Oilers Evan Bouchard vystřelil od modré čáry, jeho rána však na branku Vancouveru neprošla.

27:15
    Brock Boeser střílel z hodně ostrého úhlu z pravé strany, Campbella ale nepřekonal, ten dokázal kotouč chytit do své moci.

26:20
    Píská se zakázané uvolnění Edmontonu.

25:30
    Edmonton je při chuti a rád by ještě více snížil svou ztrátu. Obránce Murray ale nyní špatnou přihrávkou připravil svůj tým o pásmo.
    24:12 Leon DRAISAITL - 1:3

24:12
    Edmonton má velice nebezpečné přesilovky, což se nyní potvrzuje a domácí snižují na 1:3. Na rozdíl dvou branek snižuje německý střelec LEON DRAISAITL. Gól platí i přesto, že byl těsně předtím do obličeje zasáhnut obránce Vancouveru Hughs a patrně se tak mělo vylučovat. Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.

23:54
    Tanner Pearson – 2 min., hákování.

23:38
    Bouchardovi přeskočil kotouč přes hokejku a skončil ve středním pásmu.

22:55
    Edmonton má nyní na ledě svou čtvrtou formaci. Ta se na chvíli dostala do útočného pásma, ale zakončení z toho nebylo.

21:57
    Luke Schenn nahodil puk do útočného pásma, tam kotouč za brankou zastavil Campbell.
    20:39 Andrej KUZMENKO - 0:3

20:39
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Také druhou třetinu začíná Vancouver rychlým gólem a už vede 3:0. Svůj první gól v NHL vstřelil ruský útočník ANDREJ KUZMENKO, který dostal výbornou přihrávku před branku od Millera a už mu stačilo jen nastavit hokejku. Vancouver tak využívá první ze svých zatím tří přesilovek v utkání. Asistence: J. T. Miller, Bo Horvat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:15.

Střely na branku v první třetině: 8:14.

První třetina je minulostí, Edmonton na domácím ledě prohrává s Vancouverem 0:2. Vancouver měl vynikající vstup do utkání, už po necelých dvou minutách se dostal do vedení po brance Eliase Petterssona. Neuběhla ani jedna minuta a už vedli hosté o dva góly, tentokrát se prosadil přesnou střelou do horního růžku J. T. Miller. Hosté mohli vést i větším rozdílem, ale neproměnili dvě přesilovky.

20:00

20:00
    Darnell Nurse – 2 min., nedovolené bránění.

19:21
    Ryan Nugent-Hopkins zavezl kotouč do útočného pásma a sám vypálil. Jeho střela po ledě ale minula branku.

18:25

18:19
    I druhá přesilovková formace Canucks ztratila útočné pásmo a přesilovka hostů pomalu končí.

17:33
    Domácí poté dokonce zaútočili a měli přečíslení dva na jednoho. Derek Ryan Ale netrefil branku.

17:15
    Vancouver měl velký tlak v útočném pásmu, ale Edmonton se dokázal ubránit a nakonec vyhodit puk.

16:25
    Jesse Puljujärvi – 2 min., držení.

15:24
    Na druhé straně pak Vancouver odpověděl střelou Andreje Kuzmenko, také Campbell však dokázal zasáhnout.

15:00
    Evander Kane dostal dobrou přihrávku na pravé křídlo a okamžitě vypálil, Demko si ale připsal další povedený zákrok.

13:57
    Tanner Pearson poslal podél mantinelu kotouč do útočného pásma, kde ho i proti přesile dokázal vybojovat J.T. Miller.

12:32
    Na druhé straně pak střílel obránce Luke Schenn a Jack Campbell si připsal jistý zákrok.

11:58
    McDavidovu jedovatou střelu zablokoval Brock Boeser, který následně dokázal obloučkem poslat puk do středního pásma.

11:37
    Kane posílal z rohu kluziště přihrávku před branku, tam ale nikoho v dresu Edmontonu nenašel.

10:42
    Po komerční pauze se pokračuje ve hře. Po krátké době se však píská ofsajd v podání Edmontonu.

10:15
    Draisaitl ještě zachytil puk v útočném pásmu a poslal ho před branku, tam ale žádného spoluhráče nenašel a kotouč mohl přikrýt Demko.

09:19
    Draisaitl zahrál puk po přihrávce Evandera Kanea vysokou holí.

08:47
    Boeser se snažil dostat puk do útočného pásma na Millera, to mu ale nevyšlo. A tak může naopak puk zavést do pásma McDavid.

07:44
    Ryan Nugent-Hopkins našel před brankou excelentní přihrávkou Jesseho Puljujärviho, toho ale fantastickým zákrokem vychytal Thatcher Demko.

07:13
    Edmonton zatím směrem dopředu nic nepředvedl. Nyní sice pálil Tyson Barrie, jeho rána byla ale zablokovaná.

06:17
    Oddechový čas pro tým Edmonton Oilers.

05:49
    Hostům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

05:12
    Obránce Hughes našel výbornou přihrávkou přes celé pásmo Petterssona, ten ale tentokrát z blízka Campbella nepřekonal.

04:44
    Edmonton sice prohrál vhazování, ale nyní dostal kotouč alespoň do středního pásma.

04:17
    Connor McDavid – 2 min., krosček.

03:52
    Vancouver je i nadále při chuti, tentokrát otestoval pozornost Campbella Bo Horvat. Jednička Oilers dokázala zasáhnout.
    02:40 J. T. Miller - 0:2

02:40
    Neuplynula ani minuta a hosté mají už dvoubrankové vedení! Boeser našel na levém křídle J. T. MILLERA, který potvrdil své střelecké kvality a trefil se svou rychlou střelou nad lapačka Campbella přesně do horního růžku jeho branky. Asistence: Brock Boeser, Quinn Hughes.
    01:52 Elias PETTERSSON - 0:1

01:52
    Výborný vstup do utkání pro Vancouver, který otevírá skóre zápasu. Obránce Edmontonu Holloway udělal ve vlastním pásmu velkou chybu v rozehrávce, když namazal puk na hokejku ELIASE PETTERSSONA. Švédský útočník dokázal jeho chybu potrestat a procpal kotouč za Campbella. Bez asistence.

01:15
    Conor Garland se dostal k zajímavé střele z levé strany. Bylo to ale z poměrně těžkého úhlu a Campbell dokázal zasáhnout.

00:58
    Hra je poprvé přerušena, když skončil kotouč bezpečně pod betony brankáře Jacka Campbella, nové posily Edmontonu.

00:35
    Edmonton jen nahodil kotouč do útočného pásma a tam ho sebrali hráči Vancouveru, kteří nyní moho uzaútočit.

00:01

Domácí Edmonton dnes nastoupí v modro-oranžových dresech, Vancouver se představí v bílo-modro-zelené variantě dresů.

Už je za námi úvodní ceremoniál, což znamená, že utkání už za malou chvíli začne.

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, R. Murray – Puljujärvi, McDavid, E. Kane – Hyman, Draisaitl, Holloway – Foegele, Nugent-Hopkins, McLeod – Ryan, Shore, B. Malone.
    Trenér: Woodcroft

Vancouver Canucks: Demko (Martin) – Schenn, Hughes, Poolman, Ekman-Larsson, Burroughs, Stillman – Boeser, J. Miller, Pearson – Höglander, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Horvat, Podkolzin – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Gawryletz, Shewchyk.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva týmy utkaly ve čtyřech utkáních a všechny dokázal vyhrát Edmonton. Z toho třikrát to ale bylo velmi těsné a po základní hrací době to byla remíza. Dvakrát se tyto týmy utkaly i v přípravě a oba si připsaly po jednom vítězství.

Vancouver v minulé sezóně bojoval do posledního kola o play-off, nakonec ovšem na vyřazovací boje nedosáhl, chybělo mu nakonec pět bodů. Letos by tento ambiciózní tým, který stojí především na ofenzivním umění J.T. Millera a Eliase Pettersona a na kvalitách mladého obránce Quinna Hughese, měl udělat další krok ve svým vývoji a play-off si zahrát. Canucks v přípravě odehráli sedm utkání. Prvních pět prohráli, v posledních dvou už si připsali vítězství.

Edmonton se v minulé sezóně úspěšně probojoval do play-off a v něm dokráčel až do finále konference. V něm ale nestačil na celkového vítěze play-off Colorado. Tým okolo hvězdných útočníka Connora McDavida a Leona Draisaitla má v nové sezóně ještě větší cíle a rád by to dotáhl až k poháru. Mezi největší favority na vítězství nicméně nepatří. V přípravě Edmonton odehrál osm utkání, ve kterých nasbíral pět vítězství a tři porážky.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Vancouver Canucks. Zápas se odehraje v Rogers Place v Edmontonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 25. Draisaitl (McDavid, Barrie), 35. McDavid (Draisaitl, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl), 56. McDavid (Hyman), 60. McDavid (E. Kane) – 2. E. Pettersson, 3. J. Miller (Boeser, Hughes), 21. Kuzmenko (J. Miller, Horvat)

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, R. Murray – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), Holloway – McLeod, Nugent-Hopkins (A), Ryan – Shore, B. Malone.
    Trenér: Jay Woodcroft

Vancouver Canucks: Demko (Martin) – Schenn, Hughes, Poolman, Ekman-Larsson (A), Burroughs, Stillman – Boeser, J. Miller (A), Pearson – Höglander, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Horvat (C), Podkolzin – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Gawryletz, Shewchyk