Washington – Boston 2:5 (kon.) | Carolina – Columbus 4:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (kon.)
Colorado – Chicago 5:2 (kon.) | Anaheim – Seattle 5:4 (po pr.) | Edmonton – Vancouver 5:3 (kon.)
Edmonton Oilers
5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 13.10.2022, 04:20 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (07:13:04)

Statistiky
    Střely na bránu: 25 – 36 | Přesilová hra: 1/8 – 3/4 | Trestné minuty: 8 – 16

Jack Campbell (EDM) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 59:54
    Thatcher Demko (VAN) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 58:04

Česká a slovenská stopa
    Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

1. Jack Campbell (EDM) – 33 zákroků, úspěšnost 91,7 %
    2. Leon Draisaitl (EDM) – 1+2
    3. Connor McDavid (EDM) – 3+1

Zápas je u konce, domácí fanoušci se radují z vítězství Edmontonu 5:3 nad Vancouverem. Vancouver měl vynikající vstup do utkání, už po necelých dvou minutách se dostal do vedení po brance Eliase Petterssona. Neuběhla ani jedna minuta a už vedli hosté o dva góly, tentokrát se prosadil přesnou střelou do horního růžku J. T. Miller. Hosté mohli vést i větším rozdílem, ale neproměnili dvě přesilovky. Vancouver dobře vstoupil i do druhé třetiny, hned v její první minutě využil přesilovou hru Andrej Kuzmenko, pro kterého to byl první gól v NHL. Poté se ale už prosazovali jen domácí, kteří dokázali vyrovnat z 0:3 na 3:3. Nejprve přišly dvě přesilovkové trefy z hokejek Leona Draisaita a Connora McDavida a v závěru druhé části se pak prosadil v oslabení Darnell Nurse. Ve třetí třetině domácí dokončili svou otočku. Nejprve vstřelil branku na 4:3 Connor McDavid a poté ještě kapitán týmu dokonal svůj hattrick gólem do prázdné branky.

59:36 Connor MCDAVID - 5:3

59:36
    Edmonton právě vstřelil branku!
    O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto, gólem do prázdné branky navíc dokonává svůj dnešní hattrick CONNOR MCDAVID. Tento gól mu doslova daroval Kane, který už mohl poslat puk do prázdné brány, ale ještě poslal bekhendovou zadovku na svého kapitána. Pro něj to je jedenáctý hattrick v kariéře. Asistence: Evander Kane.

59:26
    Brett Kulak zahrál puk vysokou holí, takže je hra přerušena.

59:13
    Vancouver zatím nemůže získat kontrolu puku v útočném pásmu.

58:52
    Canucks se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

58:25

58:18
    Petterssonova střela z pravé strany byla nepřesná a navíc vyhnala celý tým z útočného pásma.

57:59
    Vancouver ale dokázal získat puk, takže brankář Vancouveru je opět odvolán.

57:46
    39 sekund se bude hrát čtyři na čtyři, Demko se samozřejmě vrací do branky.

57:46
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    Brock Boeser – 2 min., vysoká hůl.

57:35
    Andrej Kuzmenko se dostal do velké šance, ale nedokázal kotouč zasunout za záda Campbella.

57:23
    Vancouver ještě zvýrazní svou převahu. Odvolává Demka a bude hrát šest na čtyři.

57:23
    Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.

57:23
    Hosté byli usazení v útočném pásmu a dlouze kombinovali, než se odhodlal vystřelit Hughes. Campbell ale na jeho střelu viděl a dokázal ji chytit.

56:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Evander Kane – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 25. Draisaitl (McDavid, Barrie), 35. McDavid (Draisaitl, Hyman), 40. Nurse (Draisaitl), 56. McDavid (Hyman), 60. McDavid (E. Kane) – 2. E. Pettersson, 3. J. Miller (Boeser, Hughes), 21. Kuzmenko (J. Miller, Horvat)

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, R. Murray – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Draisaitl (A), Holloway – McLeod, Nugent-Hopkins (A), Ryan – Shore, B. Malone.
    Trenér: Jay Woodcroft

Vancouver Canucks: Demko (Martin) – Schenn, Hughes, Poolman, Ekman-Larsson (A), Burroughs, Stillman – Boeser, J. Miller (A), Pearson – Höglander, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Horvat (C), Podkolzin – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Gawryletz, Shewchyk