Opava – Líšeň 1:2 (kon.)
Slezský FC Opava
1:2 (1:1)
SK Líšeň 2019
Pátek 14.10.2022, 17:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 12. kolo

Fotbalisté Líšně zvítězili v předehrávce 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:1 na půdě Opavy.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, kteří se poprvé radovali v 10. minutě. Kopečný ale po rohovém kopu dopravil míč hlavou do sítě z ofsajdu. Udeřilo tak na druhé straně. Matocha našel centrem od rohového praporku Paška a ten poslal balon fantastickou ranou z voleje přesně pod břevno. Hosté byli gólem povzbuzeni, Slezané naopak opařeni. Přesto domácí dokázali v samém závěru poločasu vyrovnat. Kramář se šikovně zbavil Laczka i Černína a zakončil své povedené sólo přízemní ranou za Vajnerova záda.

Rozhodující okamžik střetnutí se zrodil šest minut po změně stran. Po Paškově centru z pravé strany neuhlídal Kopečný Sokola a ten z náběhu poslal balon hlavou prudce o zem. Lasák si na něj sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil. Svěřenci trenéra Westa poté převzali taktovku a vypracovali si velký tlak, z něhož vzešla mimo jiné i Yunisova branka. Znovu ale nebyla uznána, neboť jeho dorážce skluzem předcházela Šigutova hlavička do spojnice pravé a horní tyče z ofsajdu. Hosté se postupně zatáhli do bloku a své hubené vedení dokázali ubránit až do závěrečného hvizdu.

Opava zůstává po druhé letošní domácí porážce na osmé pozici tabulky. Líšeň si sedmým sezonním triumfem upevnila vedoucí příčku. Slezský FC přivítá v dalším kole za týden doma rozjetou Příbram. Líšeň bude hostit Prostějov. (19:05:49)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.

90+5

90+4
    Jakub Yunis vybojoval míč před pokutovým územím. Rozhodčí mu s velkou prodlevou odpískal faul na Jakuba Černína.

90+3
    Líšni byla ponechána výhoda po Kadlecově faulu na Elekanu. Hosté získali pár vteřin k dobru. Nyní již hraje s balonem Opava, jež má ke srovnání už jen zhruba minutu.

90+2
    Milan Lutonský nasadil k pokusu o individuální průnik středem hřiště. Přešel přes Jiřího Janoščína, na Michala Bílka už si ale nepřišel.

90+2
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází David Machalík, přichází Michal Bednář.

90+2
    ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Tomáš Weber.

90+1
    Hlavní arbitr Lukáš Nehasil nastaví utkání minimálně o čtyři minuty. Líšeň přečkala rohový kop z levé strany a pošle do hry dva nové hráče.

90
    Centr Michala Bílka vyboxoval mimo velké vápno Tomáš Vajner. Dopředu se hnal čerstvý Guy Reteno Elekana, ubráněn byl ale dalším střídajícím hráčem Adamem Ščudlou.

89
    Blesková rozehrávka Jiřího Janoščína po faulu na svou osobu. Guy Reteno Elekana se po chvíli dopustil dalšího nedovoleného zákroku. Je z toho víceméně zkrácený roh pro Opavu.

88
    Po Bílkově centru zprava se do zakončení hlavou dral Jiří Janoščín. Guy Reteno Elekana znovu dobře zasáhl a odvrátil na rohový kop. Po něm byl Opavě odpískán útočný faul.

87
    Opava je neustále u míče, Líšeň ale brání v hlubokém bloku. Tohle už budou mít domácí velmi těžké.

86
    Jan Kadlec zblokován na levé straně hřiště nově příchozím Guyem Retenem Elekanou. Slezané vhazují.

85
    Dnešní utkání sleduje 1 524 diváků.

85
    ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Guy Reteno Elekana.

84
    Kopečného nákop z pravé strany zpacifikoval ve výskoku Tomáš Vajner. Tohle byla rutina.

83
    Jiří Janoščín obdržel centr na levou stranu šestnáctky. Naneštěstí pro Opavu byl ubráněn. V krátkém sledu se na hrací ploše hned dvakrát objevily dva míče.

82
    Opava nepolevuje a nadále se tlačí do zakončení. Líšeň bude v závěru spoléhat zřejmě už jen na brejky do rozhozené domácí obrany.