Buffalo – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:2 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 5:2 (kon.)
NY Islanders – Florida 1:3 (kon.) | Toronto – Washington 3:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 3:7 (kon.)
Nashville – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 1:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 1:4 (kon.)
Nashville Predators
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Dallas Stars
Pátek 14.10.2022, 02:40 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:24:06)

Střely na bránu: 32 – 29 | Přesilová hra: 0/5 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 10
    Dallas vstoupil do sezóny správnou bruslí, když si z ledu Nashvillu odváží oba body!

Hokejisté Dallasu v závěrečné třetině přidali ještě jednu branku, když se prosadil 19letý talent Stars Johnston, který tak vstřelil branku hned ve svém premiérovém utkání. Nashville sice vzápětí reagoval díky teči Johansena, ale to už bylo ze strany domácích vše a Predators musejí po úspěšném pražském vstupu zkousnout první porážku.

Premiéra novému trenérovi Dallasu Peterovi DeBoerovi tedy vyšla na jedničku, když jeho svěřenci berou oba body za výhru 4:1.

59:57
    Granlund ještě od mantinelu poslal puk směrem na Dallasu, kde kotouč opět končí ve výstroji hostujícího brankáře.

59:22
    Další střela Josiho byla zblokována hostující obranou.

58:59
    Hintzovi se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a jen těsně minul opuštěnou klec.

58:51
    Švýcarský zadák ve službách Nashvillu dostal znova nabito na modré čáře a jeho dělovka míří přesně do lapačky Oettingera.

58:32
    Josiho střela skončila na Oettingerovi.

58:15
    Saros míří na střídačku a domácí hrají v šesti!

58:09
    Nashville ještě cítí šanci a domácí trenér Hynes si vybírá svůj oddechový čas.

58:09
    Navíc je tu ještě vyloučení na hostující straně. Dvě minuty za krosček totiž dostává Jani Hakanpää (DAL).

58:09
    Nevinné nahození od modré čáry nakonec Oettinger vůbec neviděl a kotouč skončil až na tyči hostující klece.

57:49
    Forsberg vjel s pukem do útočného pásma, jenže byl hned vzápětí odzbrojen Suterem a kotouč míří do středního pásma.

57:15
    Robertson držel puk v rohu útočného pásma, kde opět nasbíral několik cenných vteřin ze zbytku třetí třetiny.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 45. Johansen (Tolvanen) – 3. Marchment (Seguin), 19. Marchment (Lundkvist, Seguin), 40. Pavelski (Hintz, J. Robertson), 45. W. Johnston (Seguin, R. Suter)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), A. Carrier, McDonagh, Ekholm (A), Borowiecki, Fabbro – F. Forsberg, Granlund (A), Duchene – Niederreiter, Johansen, Tolvanen – Trenin, Sissons, Jeannot – Co. Smith, Glass, Sherwood.
    Trenér: John Hynes

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Lundkvist, R. Suter, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Seguin (A), Dellandrea – Ja. Benn (C), W. Johnston, Gurjanov – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Fournier, Tobias

Diváci: 17 692