Buffalo – Ottawa 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:2 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 5:2 (kon.)
NY Islanders – Florida 1:3 (kon.) | Toronto – Washington 3:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 3:7 (kon.)
Nashville – Dallas 1:4 (kon.) | Calgary – Colorado 5:3 (kon.) | Vegas – Chicago 1:0 (kon.)
Los Angeles – Seattle 1:4 (kon.)
Calgary Flames
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Colorado Avalanche
Pátek 14.10.2022, 03:45 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Je za námi utkání mezi Calgary a Coloradem. Domácí ve svém prvním zápase sezony dokázali zdolat úřadujícího šampiona 5:3, když rozhodli především ve druhé a také na začátku třetí třetiny. Vedli už o čtyři góly, ale Laviny dokázaly snížit na rozdíl dvou gólů. Hlavními hvězdami utkání se stali obránci Flames Rasmus Andersson a MacKenzie Weegar, oba si připsali dva kanadské body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:13)

59:32
    Colorado si kvalitně přihrálo a poté i zakončilo, jenže o kotouč posléze přišlo. Tyler Toffoli zkusil trefit prázdnou klec před vlastním brankovištěm, avšak neuspěl.

58:58
    Velký tlak hostů se zatím nekoná. Rantanen nedokázal dostat kotouč do útočné třetiny.

58:34
    Domácím teď pomáhá každá sekunda. Přišlo další vyhození na zakázané uvolnění.

58:28
    Tanev si pomohl přihrávkou rukou. Hra tak je opět přerušena.

58:07
    Pokus o zakončení do prázdné klece se ze středního pásma nevydařil. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Jacobem Markströmem.

57:48
    Teď už je český brankář na střídačce. Laviny to zkouší v šesti!

57:02
    Jonathan Huberdeau z velkého úhlu hledal prostor u bližší tyče, ale Pavel Francouz, jenž zatím v bráně zůstává, zasáhl.

56:22
    Tyler Toffoli přejel červenou čáru a následně touš jen odevzdal do útočného pásma, což Calgary v těchto chvílích samozřejmě stačí.

55:39
    Makar měl smůlu, že v kvalitní střelecké pozici ztratil stabilitu. Jinak by pravděpodobně útočná akce Colorada dopadla jinak.

54:56
    Kadri po levém křídle nedokázal projít směrem dopředu. Hostům ale už mnoho času nezbývá.

54:06
    Tyler Toffoli si hledal místo u zadní tyče. Snažil se jej najít Jonathan Huberdeau, avšak hosté přihrávku srazili.

53:33
    Makar si najel do velmi dobré pozice na kruhu. Pálil do horních pater brány, ale rameno Markströma se zaskvělo.

52:51
    Díky skvělé práci Nathana MacKinnona se v šanci ocitl Lehkonen, jehož pokus zápěstím zakryl ve své moci Jacob Markström.

52:05
    Andrew Mangiapane byl čistým způsobem obrán o kotouč. O chvíli později se ale rozjel po pravém křídle, nicméně na Francouze si nepřišel.
    51:01 Valerij NIČUŠKIN - 5:3

51:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Gól naděje? Devět minut před koncem řádné hrací doby Colorado snižuje na rozdíl dvou branek. Přihrávku Rantanena zpoza brány si našel VALERIJ NIČUŠKIN, jenž dostal puk mezi betony Jacoba Markströma. 5:3. Asistence: Mikko Rantanen a Artturi Lehkonen.

50:17
    Plameny opět zahrozily ve vlastním oslabení. U zadní tyče se snažil uvolnit Andrew Mangiapane, ale přihrávka se k němu nedostala.

49:49
    Makar si nedokázal v rychlosti poradit s kotoučem, který mu utekl z čepele. Následně hokejisté v červených dresech stačili hrací předmět vyhodit.

49:25
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Milan Lucic.

49:19
    Girard posunul na Logana O'Connora, jehož rychlá střela se do brankového prostoru nevešla.

48:56
    Evan Rodrigues si jednoruč stáhl kotouč, jenže následně nedokázal přesně přihrát.

48:07
    Francouz zachytil puk za vlastní brankou. Následně přesně přihrál, ale Calgary díky napadání kotouč vzápětí získalo.

47:22
    Tanev vyčkal na vystřídání útočných řad a za okamžik se pravděpodobně pokusí co nejlépe rozehrát.

46:41
    Manson vyzkoušel z úhlu pozornost domácího brankáře. Na řadu přichází první komerční pauza ve třetí periodě.

46:03

45:16
    Nathan MacKinnon nedokázal prostrčit puk na lépe postaveného Makara. Opět se hosté budou muset dostávat do útočného pásma.

44:42
    Špatná rozehrávka hokejistů Avalanche znamená, že se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování tedy bude obstaráno před Pavlem Francouzem.

44:14
    Krátce po vhazování vyhazuje Mikael Backlund touš přes všechny čáry.

44:03
    Nikita Zadorov – 2 min., hákování.
    43:08 Nathan MACKINNON - 5:2

43:08
    Vzápětí ale hosté snižují! Do samostatného úniku se dostal hvězdný NATHAN MACKINNON, který precizně pověsil kotouč nad levé rameno Jacoba Markströma. 5:2. Asistence: Pavel Francouz.
    42:47 Elias LINDHOLM - 5:1

42:47
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Další využitá přesilovka a tady je pravděpodobně rozhodnuto. Volný se před bránou zleva ocitl Jonathan Huberdeau, který si počkal na pohyb Francouze a následně vybídl před prázdnou klecí ELIASE LINDHOLMA. 5:1. Asistence: Jonathan Huberdeau.

42:22
    Elias Lindholm zůstal na chvíli volný mezi kruhy, ale při ráně jej okamžitě dostoupili bránící hráči Colorada.

41:52
    Jeden z hostů zachytil černou gumu na modré čáře a poté ji posunul až k brankáři na druhé straně.

41:12
    Cale Makar – 2 min., vysoká hůl.
    41:12 Tyler TOFFOLI - 4:1

41:12
    Domácí dávají další branku! Andersson posunul na pravý kruh Kadrimu, jehož pobídku dostal za čáru poměrně šťastně TYLER TOFFOLI. Hned po vstřelené brance byl nechtěně zasažen vysokou holí, takže Calgary čeká další přesilovka. 4:1. Asistence: Nazem Kadri a Rasmus Andersson.

41:02
    Andersson posunul na Huberdeaua, jehož rána zamířila kousek nad bránu.

40:35
    Lindholm se snažil prosadit za brankou Colorada, nicméně pomoct mu musel spoluhráč. Nyní už domácí kombinují.

40:01

Calgary ve druhé třetině dvakrát skórovalo, a proto má momentálně jednoznačně blíže k zisku dvou bodů. Nejprve se v oslabení trefil Dillon Dubé a krátce po skončení trestu ve 35. minutě se dočkal gólu také Rasmus Andersson. Colorado sice také mělo své šance, ale stále je to z jeho strany směrem dopředu málo.

Střely na branku po 2. třetině: 22 – 13

40:00

39:21
    Erik Johnson – 2 min., krosček.

39:06
    Kadri se z pravé strany pokusil o stahovačku, ale jeho bývalí spoluhráči záměr útočníka s číslem 91 na zádech přečetli.

38:06
    Toews byl možná překvapen z toho, kolik prostoru na levé straně útočného pásma dostal. Puk se mu ovšem zamotal pod bruslemi, takže rána z toho nebyla.

37:32
    První formace hostů si sice měnila kotouč v útočném pásmu, ale do lepší střelecké pozice se dostat nedokázala.

36:03
    Ničuškin předložil Byramovi, jehož rána ale byla sražena zadáky domácích do neutrální zóny.

35:44
    Jacob Markström si dokázal lapačkou najít nahození obránce Girarda od modré čáry. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici gólmana Flames.
    34:52 Rasmus ANDERSSON - 3:1

34:52
    Poprvé v utkání se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Hned po návratu na led si klepl o kotouč obránce RASMUS ANDERSSON, který po přihrávce Weegara ujížděl sám na bránu. Před Francouzem si puk posunul do strany a pak našel mezírku mezi betony. 3:1. Asistence: MacKenzie Weegar.

34:18
    Opět se domácí dokázali osvobodit. O další zavezení kotouče do třetiny soupeře se musí pokusit Makar.

33:45
    V oslabení zamířil ve velké rychlosti kupředu Andrew Mangiapane. Útočník s číslem 88 na zádech rychle vypálil, ale Pavel Francouz si poradil.

33:26
    Evan Rodrigues po přihrávce Makara parádně uvolnil na brankovišti Rantanena, který si stáhl touš do forehandu, ale poté z úhlu netrefil zcela prázdnou bránu. Velká šance Lavin na srovnání.

32:54
    Ačkoliv se to domácí střídačce nelíbí, právě začíná další přesilovka Colorada.

32:42
    Mikael Backlund – 2 min., držení,
    Rasmus Andersson – 2 min., hrubost.

32:42
    Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

32:42
    Nathan MacKinnon při snaze zakončit najel do brankoviště Calgary. Obránci si to nenechali líbit, a proto elitního hráče hostů okamžitě chytli do kravaty.

32:21
    Josh Manson na druhé straně kluziště posílal do brankoviště střílené nahození, které však nikdo za brankovou čáru neprotečoval.

32:02
    Přišel ale rychlý přechod do útoku v podání domácích hokejistů. Štěstí zkusil z kruhu Elias Lindholm, Francouze ale napálil jen do hrudi.

31:51
    Colorado se v posledních minutách ale mnohem více dostává do střeleckých pozic. Další situaci musel řešit Jacob Markström, ale podařilo se mu zasáhnout.

31:23
    Francouz se rychle dokázal přesunout po kombinaci domácích před bránou.

31:03
    Domácí uklidňují hru ve vlastním pásmu. Kotouč přidržel obránce Hanifin.

29:49
    Kotouč se nyní odrazil ke zcela volnému Nathanu MacKinnonovi, který zkoušel švédského brankáře přelstít bekhendovou kličkou, ale neuspěl.

29:24
    Jacob Markström musel zasahovat při střele Girarda. Mnoho práce s tím ale neměl.

29:02
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny řádné hrací doby. Obrázek hry se oproti první třetině příliš nezměnil, stále mají více ze hry domácí hokejisté.

28:05
    Lehkonen našel mezi kruhy Nathana MacKinnona, jehož střela zápěstím těsně přeletěla branku Flames.

27:23
    Kadri přihrál k modré čáře, kde puk zachytil Stone, jenž měl co dělat, aby Colorado poté nevyrazilo do brejku.

26:39
    Brett Ritchie si dělal prostor u mantinelu, ale příliš mnoho času od hostujících beků nedostal, ti jej totiž masírovali.

26:03
    Protečovaný puk z hole Kurtise MacDermida skončil dalším zakázaným uvolněním. Ke změně směru kotouče totiž došlo ještě před červenou čárou.

25:22
    Na druhé straně přihrával před brankoviště Byram, ale defenzíva domácích se stačila rychle vrátit na vlastní polovinu.

24:49
    Backlund to zkusil z úhlu, ale Francouz si poradil bez větších problémů.

24:22
    Hra byla tentokrát přerušena kvůli icingu hostujících hokejistů, kteří se stále nemohou dostat do zápasového tempa. Calgary vede zcela zaslouženě.

23:38
    Ben Meyers si přebral kotouč, ale zároveň se ocitl v ofsajdu, takže hra musela být přerušena.

22:54
    22:31 Dillon DUBÉ - 2:1

22:31
    Domácí se v oslabení přece jen dostávají do vedení. Příkladně zabojoval Mangiapane a rázem z toho bylo další přečíslení. Z levé strany následně naprosto přesně vystřelil DILLON DUBÉ. 2:1. Asistence: Andrew Mangiapane.

22:14
    Trevor Lewis se snažil vyrazit kupředu, ale upadl, takže v útočném snažení pokračovat nemohl.

21:45
    Domácí tentokrát vyhodili přes všechny čáry. Zatím si v tomto oslabení vedou celkem dobře.

21:09
    Ve vlastním oslabení se dvojice hráčů Calgary dostala do přečíslení. Lindholm vybídl Mikaela Backlunda, který zařízení minul.

20:54
    Noah Hanifin – 2 min., držení.

20:29
    Makar se s kotoučem na holi dostal do útočného pásma, ale poté nedokázal přihrát před bránu.

20:01

V první třetině byli lepší domácí, avšak hned ve 2. minutě se Colorado dostalo do vedení, když se díky svému důrazu před brankovištěm prosadil obránce Bowen Byram. Domácí srovnali o deset minut později, kdy Brett Ritchie rychle zakončil po přihrávce Lucice, přičemž Francouz se nestihl pořádně přemístit. Zatím sledujeme aktivní hokej, především ze strany Flames.

Střely na branku po 1. třetině: 15 – 3

20:00

19:39
    Za chvíli nám skončí první třetina. Tato přesilovka z pohledu domácích zatím povedená není.

19:03
    Mikael Backlund přihrával k modré čáře, ale Hanifinovi touš přeskočil přes čepel. Snadná ztráta kotouče domácích.

18:25
    Pavel Francouz ukázal, že si opravdu věří. Dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, ačkoliv se ocitl pod tlakem domácích.

18:06
    Cale Makar – 2 min., hákování.

17:39
    Girard se na okamžik uvolnil u modré čáry a rychle vystřelil zápěstím. Jeho projektil proletěl vedle brány, takže švédský brankář ve službách Calgary zasahovat nemusel.

17:10
    Elias Lindholm se ocitl v ofsajdovém postavení. Hra tak opět musela být přerušena.

16:29
    Teď jsme sledovali boj především o střední pásmo. Calgary se stále tlačí více dopředu, avšak nyní se domácím nevyvedly pokusy o co nejpřesnější přihrávku.

15:22
    Domácím se přechod do útočného pásma nepovedl, pískán je ofsajd. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

15:07

14:34
    Teď už hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Počáteční přesilovkový tlak Flames je pryč.

13:59
    Po teči před bránou se kotouč zajímavě odrazil. Český brankář měl i velkou dávku štěstí.

13:29
    Andersson posunul na Lindholma, jehož rána z kruhu prolétla jen těsně vedle vzdálenější tyče.

13:07
    Logan O'Connor – 2 min., vysoká hůl.

12:55
    Andrew Cogliano přidržel kotouč na kruhu, ale ke střele se neodhodlal, poněvadž před ním se objevilo hned několik hráčů Calgary.

12:12
    Stále platí, že Calgary je zatím směrem dopředu jednoznačně aktivnější. Na střely na bránu je to nyní 11:2 ve prospěch Flames.
    11:23 Brett RITCHIE - 1:1

11:23
    Domácí po zásluze dokázali vyrovnat! Skvělou práci odvedl MacKenzie Weegar, který zavezl puk do útočného pásma. Poté se hrací předmět odrazil před Lucice, jenž parádní přihrávkou oslovil v mezikruží BRETTA RITCHIEHO. Ten pohotovou střelou překonal Francouze. 1:1. Asistence: Milan Lucic a MacKenzie Weegar.

11:10
    Francouz vyhodil po mantinelu tak šikovně, že se zakázané uvolnění nepískalo.

10:29
    Rantanenova přihrávka do tandemu nebyla úplně přesná, Nathan MacKinnon musel hrát s kotoučem až ve středním pásmu.

09:19
    Ben Meyers a Lukáš Sedlák teď příkladně bojovali o kotouč v útočném pásmu u mantinelu. Colorado tedy docela přerušilo počáteční tlak hokejistů v červených dresech.

08:00
    Colorado si za úvodních osm minut připsalo pouhé dva střelecké pokusy, i tak ale o gól vede. Nyní jeden z jeho hráčů posunul bránu, takže hra se musela přerušit.

07:30
    Domácí se opětovně utrhli, ale ani v tomto případě nebyli úspěšní. Andrew Mangiapane v kvalitní příležitosti zamířil těsně vedle brány.

07:07
    Mikael Backlund se z křídla chystal zakončit, nicméně v rozhodující chvíli mu černá guma ujela z čepele.

06:38
    Logan O'Connor se snažil přihrávat zpoza brány, ale pozorným obráncem byl přitlačen na mantinel.

05:55
    Obrovský tlak do brány v podání domácích gólem neskončil, ačkoliv za Francouzem už svítilo světlo značící vstřelení branky. Český brankář pravděpodobně zakročil opravdu fantasticky.

05:19
    Nahození Hanifina od modré čáry bylo lehce tečováno. Francouz ale nakonec zasahovat nemusel.

04:49
    Calgary si ve vlastním pásmu nepřihrálo přesně, poněvadž třetí lajna hostů poměrně vysoko napadala.

03:55
    Do rozehrávky Colorada se zapojil také brankář Francouz, pro kterého je to letošní soutěžní premiéra.

03:02
    Mikael Backlund bojuje o puk v rohu kluziště. Ihned se k němu dostali dva bránící hráči Lavin.

02:34
    Nikita Zadorov nyní přidržel kotouč ve vlastním pásmu a počkal na dostřídání svých spoluhráčů.
    01:39 Bowen BYRAM - 0:1

01:39
    Při hře čtyři na čtyři se Colorado okamžitě dostává do vedení! Důraz před bránou prokázal BOWEN BYRAM, který dokázal prostrčit kotouč do sítě těsně před Anderssonem a zároveň okolo Jacoba Markströma. 0:1. Asistence: Devon Toews a Nathan MacKinnon.

01:21
    Dillon Dubé – 2 min., krosček.

Josh Manson – 2 min., sekání.

00:46
    Dillon Dubé si hned na začátku najel před Francouze, ale zamířil těsně vedle brány.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Weegar, R. Andersson, Hanifin, Zadorov, Mi. Stone – Toffoli, E. Lindholm (A), Huberdeau – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.
    Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Manson, Byram, E. Johnson, Girard, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Rodrigues, Newhook, Ničuškin – O'Connor, Compher, Cogliano – Meyers, Sedlák.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Shewchyk, Berg.

CALGARY FLAMES

Hokejisté Calgary teprve dnes odehrají své první utkání v sezoně. V přípravném období odehráli 8 duelů, po kterých měli přesně 50% úspěšnost, čtyřikrát se radovali, čtyřikrát padli. Na Plameny bude upřena pozornost široké hokejové veřejnosti, poněvadž hlavní kostra kádru se pořádně změnila. Odešli Gaudreau a Tkachuk, avšak místo nich dorazili již zmíněný Kadri, hvězdný Jonathan Huberdeau a také obránce Mackenzie Weegar. Bude zajímavé sledovat, jestli se megavýměna více vyplatí Calgary nebo Floridě.

COLORADO AVALANCHE

Loňský vítěz nejlepší hokejové ligy světa si na úvod nového ročníku NHL poradil s Chicagem 5:2. Už po dvou třetinách vedl o tři góly a ve třetím dějství si svůj náskok hlídal. Za Laviny řádil především hvězdný Fin Mikko Rantanen, jenž nastřádal čtyři gólové přihrávky. Osa držitelů Stanley Cupu zůstala skoro pohromadě, nicméně Colorado se letos musí obejít bez Nazema Kadriho, který přestoupil právě do Calgary.

Daniel Vladař (Calgary)
    Adam Růžička (Calgary)
    Radim Zohorna (Calgary)
    Pavel Francouz (Colorado)
    Lukáš Sedlák (Colorado)

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Calgary dnes na domácím ledě přivítají Colorado. Začínáme krátce po 3:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. B. Ritchie (Lucic, Weegar), 23. Dubé (Mangiapane), 35. R. Andersson (Weegar), 42. Toffoli (Kadri, R. Andersson), 43. E. Lindholm (Huberdeau) – 2. Byram (D. Toews, MacKinnon), 44. MacKinnon (Francouz), 52. Ničuškin (Rantanen, Lehkonen)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – C. Tanev (A), Weegar, R. Andersson, Hanifin, Zadorov, Stone – Toffoli, E. Lindholm (A), Huberdeau – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Shewchyk, Berg

Diváci: 19 289