Jihlava – Pardubice B 3:2 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 3:4 (3:4 po s.n.) | Šumperk – Poruba 2011 2:5 (kon.)
Vsetín – Slavia 4:0 (kon.) | Zlín – Frýdek-M. 0:4 (kon.) | Prostějov – Přerov 2:3 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 15.10.2022, 17:00 • Šumperk, Škoda aréna • Chance liga • 12. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (19:29:27)

Je konec třetí třetiny, ve které byli gólově úspěšnější domácí hráči. Prvním, kdo se však prosadil byla Poruba díky Vojtěchu Střondalovi, jenž nadvakrát překonal brankáře. Poté to už byli domácí, kteří dvakrát udeřili. Lukáš Žalčík přihrál na rozjetého Davida Bartoše, ten bekhendovou kličkou překonal Bláhu. V 52. minutě rozjásal diváky Patrik Čermák, když tečoval Křemenovu střelu. V závěru měli Draci obrovskou výhodu ke snížení utkání, jelikož bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se rozjel Šimon Jelínek, avšak Jelínkův pokus mezi brankářovy betony nebyl úspěšný. Tři body si do tabulky připisují hráči Poruby.

59:30
    Hráči Toraxu pouze vyhazují na zakázané uvolnění.

59:24
    Lukáš Žalčík vystřelil z otočky v předbrankovém prostoru, trefil pouze boční síť Bláhovy klece.

59:00
    Špatná přihrávka Draků končí na holích Poruby.

58:42
    Zakázané uvolnění Poruby.

Jelínek zkusil střelu mezi betony, avšak na Bláhu si nepřišel.

Po úmyslném posunutí hostující klece brankářem bylo nařízeno trestné střílení, které provede Šimon Jelínek!

58:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Ondřej Bláha – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

58:21
    Lukáš Žalčík pálil z prostoru mezi kruhy, jeho rána směřovala příliš vysoko.

57:52
    Svěřenci Lukáše Majera nahazují kotouč za branku Poruby, kde byl rychleji brankář hostí, jenž ihned posílá puk zpět do střední třetiny.

57:07
    Kvalita ledové plochy v Šumperku není dobrá, jelikož během pěti minut brusle podjely minimálně pěti hráčům.

56:08
    Domácí kombinují ve vlastním pásmu.

55:37
    David Bartoš to zkusil z levého kruhu, jeho pokus nebyl přesný.

54:32
    Draci na chvilku zakotvili v útočném pásmu, ovšem Poruba se ujala kotouče a vyhazuje jej do středního pásma.

54:03
    Jakub Šlahař zachytil puk na modré čáře. O touš následně přišel, domácí jeli se hnali do přečíslení tři na jednoho, avšak jeden z hráčů Šumperka přejel modrou čáru, je tak odpískán ofsajd.

53:35
    Obrovská šance Poruby! Gřeš získal puk v útočném pásmu, předložil jej Tomáši Šoustalovi, jenž jel sám na branku. Útočník Toraxu si položil brankáře, ale svou forhendovou kličku nedokonal do úspěšného konce!

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 42. Bartoš (Žálčík, Kunst), 52. Čermák (Křemen, Kadeřávek) – 4. Šlahař (Pšurný, Urbanec), 5. Šoustal, 12. Berisha (Šlahař, Klimíček), 23. Berisha (Vildumetz, Klimíček), 41. Střondala (Šlahař)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (41. Hamalčík) – Drtil (A), Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Vachutka, Šuhaj, Jelínek – Svoboda, Motloch, Bernat – Horký, Čermák, Křemen.
    Trenér: Lukáš Majer

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Brodek, Pavlík, Häring.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Michal Kostourek, Jakub Koziol – Aleš Roischel, František Pěkný