Letňany – Příbram 3:6 (kon.) | Ústí n/L – Písek 6:1 (kon.) | Hronov – Tábor 3:10 (kon.)
Vyškov – Nový Jičín 6:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Kopřivnice 5:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Havířov 2:6 (kon.)
Chomutov – Benátky n/J 8:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 1:2 (kon.) | Znojmo – Opava 5:0 (kon.)
Řisuty – Mostečtí Lvi 7:4 (kon.) | Jablonec n/N – Cheb 5:6 (0:2 po s.n.) | Vrchlabí – Klatovy 4:3 (kon.)

59:29
    Piráti právě vstřelili branku! Tak přeci jen ještě jedna branka v hostující síti. Šuhájek odrazil nahození jen před sebe, kde byl volný FRANTIŠEK MÁLA a tomu nedělalo problém zasunout puk do branky. Asistence: Mežnar, Kostourek

57:54
    Kostourek se dostal vyjetím za brankou až před hostujícího brankáře, ale zamířil těsně vedle jeho levé tyčky.

56:43
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Kamil Charousek – 2 min., krosček.

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    Petr Šíma – 2 min., nesportovní chování.

56:43

56:27
    Piráti pokračují v tlaku.

55:20
    Výborně sehraná přesilovko kombinace z pera dua Hübl a Lukeš. První přihrával, druhý tvrdě pálil. Hostující Šuhájek teď drží Benátky nad vodou.

54:39
    Vojtěch Havlas – 2 min., sekání.

54:23
    Další výborný zákrok hostujícího brankáře po tvrdé střele Havla.

53:35
    Mežnar vypálil hned po vhazování. Se štěstím puk Šuhájek vytěsnil nad branku.

53:34
    Zakázané uvolnění Benátek.

52:15
    Mašek vypálil od modré. Těsně před Běhulou tečoval Zumr. Domácí brankář sklapl betony včas a domácí se osvobozují.

51:52

50:55
    Do šance se dostal Hübl, rozhýbal Šuhájka, ale dostal se s pukem až za brankovou čáru a nedokázal tak přesně zakončit do odkryté branky.

50:00
    Lukeš hledal na střelu z první Hübla, tomu ale puk sjel z čepele a hosté se osvobozují.

49:51
    Martin Tondr – 2 min., podrážení.

49:40
    Dvořák tvrdě vypálil od modré, Běhula na místě a střelu kryje.

48:48
    Špaček se prokličkoval až před Běhulu. Tam předložil kotouč Stehlíkovi, který rychlou střelou našel připravenou náruč domácího gólmana.

48:19
    Piráti se již nikam neženou. Hrají ze zabezpečené obrany.

47:00
    Následná šance Zajíčka zůstala nevyužita.

46:40
    Váchal na modré ztratil puk, ale výborně se otočil a útočícího hráče dojel a čistě ho odzbrojil.

46:00
    Pohledná kombinace domácích. Hübl našel na modré Havla, ten tvrdě vypálil. Puk se odrazil znovu k Hüblovi, který zakončil do náruče Šuhájka. Ten puk raději podržel a bude se vhazovat po jeho levici.

45:10
    Mežnar se snažil prokličkovat do šance. O puk ale přišel a ten mají v držení Benáčtí.

44:45

44:20
    Po přihrávce Lukáše Tondra pálil tvrdě Bříška. Běhula připraven.

44:16
    Úmyslný ofsajd Pirátů.
    43:41 Milan KOSTOUREK - 7:2

43:41
    Piráti právě vstřelili branku!Po chybě hráčů Benátek puk vyvezl až do útočné třetiny Jakub Chrpa, který přesně našel MILANA KOSTOURKA, který se blafákem nemýlil. Asistence: Chrpa.

42:55
    Po vyhraném vhazování pálí nad Šafránek.

42:46
    Radek Havel – 2 min., krosček.

42:01
    Přihrávku od Františka Málo dobře zblokovala hostující obrana a vyhazuje puk do střední třetiny.

41:09
    Piráti se snaží držet puk na hokejkách. Nikam se neženou a Benátky se marně snaží puku zmocnit. Nakonec to vzal na sebe Šafránek, který pomocí teče puk poslal do ochranné sítě.

40:01

Start třetí třetiny se blíží. Oba týmy se již trousí zpět na ledovou plochu ROCKNET ARÉNY.

Druhá třetina začala náporem domácích Pirátů. Hned na začátku skóroval František Lukeš, který zvyšoval už na 4:0. Po něm podruhé skóroval Erik Mežnar, který doklepl puk do prázdné branky. Benátky se dostali ke snížení přesilovkovým gólem z hole Šafránka, který vyslal pumelici od modré. Na 5:2 snižoval hned za minutu Král. Piráti ale drama zatím nedovolují. Odpověděli hned záhy, když se do pravého růžku přesně trefil Viktor Hübl a vrátil klid na domácí hokejky. Třetí třetina začne zhruba v 19:12.

40:00

39:15

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Vrhel přihrál Zajíčkovi, který puk neudržel a domácí tak začínají akci opět u svého brankáře.

38:14
    Ofsajd Benátek.

37:49
    Ofsajd Pirátů.

37:27
    Bříška dvakrát vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Poprvé netrefil branku, podruhé mu puk lapačkou Běhula s jistotou chytil.

35:50
    Špaček pálil mimo branku, ale puk se dostal odrazem k najetému Martinovi Tondrovi, který vyzkoušel pozornost Běhuly.

35:16
    Tempo hry teď trochu opadlo. Hra je plná nepřesností.

33:50
    Lukáš Tondr tvrdě vystřeli po přihrávce Zumra, ale minul chomutovskou branku.

33:10
    Standa Vrhel těsně minul hostující branku po přihrávce Chlouby.

32:50
    Lukešova střela míří do lapačky Šuhájka. Bude se vhazovat po jeho levé straně.

32:27
    Další zákrok domácího gólmana.

31:57
    Velká šance na snížení. Domácí opět propadli v bránění a mezi kruhy se objevil Mašek, který naštěstí puk nedokázal poslat mimo dosah chomutovského brankáře.
    31:12 Viktor HÜBL - 6:2

31:12
    Piráti právě vstřelili branku! Rychlá odpověď na 2 branky Benátek. Do puk se na pravém kruhu opřel VIKTOR HÜBL, který vymetl pavučinu v brance. Asistence: Lukeš, Němec
    30:35 Petr KRÁL - 5:2

30:35
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku! Piráte se tlačili do útoku, ale úplně zapomněli na volného PETRA KRÁLE, který od modré ujížděl na Běhulu. Udělal mu bekhendový blafák a snižuje na 5:2. Asistence: Zumr, Haspeklo.
    28:48 David ŠAFRÁNEK - 5:1

28:48
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku! Spoustu času na modré dostal DAVID ŠAFRÁNEK, který napálil kotouč na branku a přesně trefil. Asistence: Stehlík, Klodner.

28:16
    František Mála – 2 min., hákování.

28:06
    Lukáš Tundr spadnul u hrazení, ale po chvíli se sbírá a odjíždí po svých.

27:10
    Charousek tvrdě vypálil od modré. Šuhájek je pozorný a vyráží puk do rohu.

26:31
    Piráti v přehledu kontrolují hru. Hynek vystřelil od modré, puk lehce tečoval Zajíček a Šuhájek se štěstím chytá.

24:54
    Střídání v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    ze hřiště odchází Sejpal, přichází Šuhájek.
    24:54 Erik MEŽNAR - 5:0

24:54
    Piráti právě vstřelili branku! František Mála vystřelil z mezikruží, Sejpal puk vyrazil k volnému ERIKU MEŽNAROVI, který v klidu uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Mála, Chlouba

24:25
    Stanislav Vrhel projel celé hřiště, zakončil a Sejpal s vypětím všech sil puk dostal do bezpečí.

22:57
    Benátkám se úplně po čtvrtém gólu rozpadla hra. Piráti naprosto dominují.

21:10
    Po střele Chlouby zvoní tyč!
    20:47 František LUKEŠ - 4:0

20:47
    Piráti právě vstřelili branku! Na modré si vzal puk FRANTIŠEK LUKEŠ a nekompromisní ranou poslal puk do šibenice Sejapalovo branky. Asistence: Chrpa, Hübl

20:19
    Domácí třetinu zahajují náporem. Chrpa tak horlivě bojoval v rohu o puk, až zlomil hostujícímu hráči hokejku. Píšťalka ale nepískala a tak se hraje dále.

20:01

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše ROCKNET ARÉNY. Za mnou chvilku začne druhá třetina.

První třetina byla zcela v režii domácích Pirátů. Vše načal domácí střelec Chlouba, který se beckhendem nemýlil. Na 2:0 zvyšoval po chybě hostující obrany Erik Mežnar. Na konci třetiny ještě po krásné kombinaci zvýšil už na 3:0 Jakub Chrpa. Druhá třetina začne zhruba v 18:25.

20:00

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.
    18:38 Jakub CHRPA - 3:0

18:38
    Piráti právě vstřelili branku! Hübl potáhl puk po pravé straně. Tím na sebe navázal oba obránce a uvolnil tím prostor pro úplně volného JAKUBA CHRPU, který střílí gól. Asistence: Hübl, Lukeš

17:50
    Mála přihrál na modré rozjetému Kostourkovi, kterému puk ale na poslední chvíli utekl a nezakončil.

17:26
    Ofsajd hráčů Benátek.

17:09

16:28
    Parádní předávka puku mezi Lukášem a Hüblem. Posledně jmenovaný trefil Sejpala, který puk drží ve výstroji.

16:13
    Běhula podržel kotouč pod lapačkou, aby uklidnil hru.

14:35
    Hráči Benátek úplně propadli v útočné třetině. Puk si na červené čáře vzal úplně volný Chlouba, který jel společně se Zajíčkem na samotného Sejpala. Několikrát si puk předali, ale gól z toho nebyl. Zajíček nedokázal překonat dobře se přesunuvšího Sejpala.

13:33
    Piráti se dobře brání a nepouštějí Benátky do své třetiny.

12:39
    Radek Havel – 2 min., nedovolené bránění.

12:10
    Lukeš po svižné střele trefuje tyč branky Benátek.
    11:59 Erik MEŽNAR - 2:0

11:59
    Piráti právě vstřelili branku! Už to vypadalo, že další rozehrávka domácích skončí nezdarem. Za brankou hostů se ale obránci nedomluvili a puk se dostal do rohu na Málu. Ten ho předal úplně volnému ERIKU MEŽNAROVI, který neměl problém puk uklidit rychlou střelou za Sejpalova záda. Asistence: Mála, Kostourek

11:31
    Běhula po dalším nahození raději podrží puk v lapačce. Vhazování po jeho pravici.

10:50
    Lukeš si předal puk s Hüblem. Tomu puk ale sjel a jeho střele chyběla razance.

09:25
    Piráti se teď snažili něco vymyslet v útočné třetině. Puk skončil na holích hráčů z Benátek a ti ho lehkým obloučkem posílají do středního pásma.

09:02

08:00
    Klodner nahodil nepříjemný puk na Běhulu, ten ho vytěsnil mimo tři tyče.

07:51

07:28
    Hned po vhazování pálil Němec vedle.

06:55
    Dvořák vypálil od modré, Běhula puk neudržel v náručí, ale naštěstí pro domácí nebyl nikdo z hostujícího celku poblíž.

06:35
    Benátky se snažili o rychlou odpověď. Chomutovská obrana byla pozorná a nedovolila ohrožení domácí branky.
    05:32 Roman CHLOUBA - 1:0

05:32
    Piráti právě vstřelili branku! Tak přece se domácí prosazují. Puk se rychle vrátil na hokejku ROMANA CHLOUBY, který se beckhendem nemýlil. Asistence: Vrhel, Havel

04:00
    Několik dobrých možností Pirátů v přesilovce. Ale díky obětavosti žádná neskončila gólem.

03:40
    Adam Klatt – 2 min., nedovolené bránění.

03:10
    Na druhé straně ujel Hübl. Pokusil se o blafák, ale Sejpal ho skvěle vychytal.

03:00
    Mašek pálil od modré, Běhula puk neudržel, ale obě dorážky mířily do betonu.

01:40
    Obrovská šance Žižky, který se ocitnul sám v mezikruží. Branku ale přestřelil.

00:20
    Piráti se hned snažili dostat kotouč do útočné třetiny, ale nepřesná přihrávka jim jejich snahu zmařila.

00:01

Začátek utkání se nám trochu posouvá kvůli technickým potížím v boxu časoměřičů.

V ROCKNET ARÉNĚ je již vše připraveno na zahájení zápasu. Na ledě se již pohybuje trojice rozhodčích a čeká se na oba týmy.

Piráti Chomutov: Běhula (Hanuljak) – Hynek, Charousek, Havel (A), Váchal, Matai, Žižka, Němec – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba, Vrhel, Zajíček, Kostourek, Mežnar, Mála, Koblížek, Rindoš
    Trenér: Kamil Koláček

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (Šuhájek) – Antoš, Klodner, Tondr Martin, Mašek, Klatt – Tondr Lukáš, Bříška (A), Zumr, Stehlík, Šafránek (A), Šíma, Král, Havlas, Dvořák, Křenek, Hejňák, Špaček (C)
    Trenér: Antonín Nečas

Rozhodčí: Glanc – Baxa, Motl.

Celek z mladoboleslavského regionu po dlouhých letech spadl z druhé nejvyšší soutěže v Česku a po třech letech se potkává v jedné lize s Piráty. Benátky nad Jizerou patří mezi průměr západní skupiny, aktuálně jsou na desátém místě a mají stejně bodů jako devátá Kobra a osmý Děčín.

Naposledy zajížděl do sedmitisícového města vedoucí celek z Letňan, který si odvezl tři body a vysokou výhru 9:4.

Piráti poprvé od bojů v Chance lize v sezoně 2019/20 prohráli dvakrát v řadě, a tak je čekala ve středu 12. října nová situace. Proti Chebu se chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Proti západočeskému celku to ale nebylo vůbec jednoduché. První branka padla až ve druhé třetině, kdy se prosadil z úniku ve vlastním oslabení hostující Vašíček.

Brzy ale odpověděl ještě v téže přesilovce důrazný obránce Radek Havel, který se od modré čáry trefil pod víko. Rozhodla individuální akce Jakuba Zajíčka v polovině třetí části, někdejší liberecký junior se v chomutovském dresu trefil v soutěžním zápase poprvé. Domácí měli velkou převahu, ale na šestigólové příděly z přípravy nenavázali.

V rámci 8. kola druhé hokejové ligy přivítají Piráti Chomutov v ROCKNET ARÉNĚ hokejisty z Benátek nad Jizerou. Jejich poslední vzájemné střetnutí proběhlo v posledním kole 1. hokejové ligy v sezóně 2019/2020. Tenkrát se radovali v prodloužení hosté z Benátek nad Jizerou v poměru 1:2. Kdo se bude radovat tentokrát?

Utkání začíná 15.10.2022 v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 6. Chlouba (Vrhel, Havel), 12. Mežnar (Mála, Kostourek), 19. Chrpa (Hübl, Lukeš), 21. Lukeš (Chrpa, Hübl), 25. Mežnar (Mála, Chlouba), 32. Hübl (Lukeš, Němec), 44. Kostourek (Chrpa), 60. Mála (Mežnar, Kostourek) – 29. Šafránek (Stehlík, Klodner), 31. Král (Zumr, Haspeklo)

Rozhodčí: Glanc – Baxa, Motl