Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:0 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 4:3 (kon.)
Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Neděle 16.10.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 11. kolo

Dnešní zápas už zná svého vítěze. Vítkovice se před početnou diváckou kulisou blýskly výhrou, ale ta se nerodila snadno. Kladno vletělo do zápasu s velkou chutí a ohrožovalo domácí branku, seč mu síly stačily. Stezka se měl v brance co otáčet, ale bránil ji pozorně. I když se během druhé třetiny vítkovičtí dostávali do většího počtu šancí, než v první části, stejně oba týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu. Kouzlo gólmanů zlomil až ve 42. minutě vítkovický bek Koch, když střelou do horní části branky překonal Bowa. O necelou minutu a půl později se znovu do stejného místa trefoval Koch, kladenský gólman se za pukem nestačil ani ohlédnout. V závěru odvolali hostující trenéři gólmana z branky, ale po čtrnácti vteřinách byl vyloučen kladenský Sotnieks a tak se Bow vrátil na svou pozici. Vítkovičtí už svého soupeře do šancí nepustili a tak se mohou radovat z výhry a tří bodů do tabulky.
    Z Ostravy je to pro dnešek už úplně vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (20:21:51)

59:58
    Vítkovičtí si pobyt před brankou Kladna užívají, poslední střelu vyslal na kladenskou klec Krieger.

59:51
    Vítkovičtí sehrají devět vteřin přesilovku 5 na 3, Ticháček usedá na trestnou lavici za zdržování – vyhození puku mimo hrací plochu.

59:38
    Rytíři vyhazují puk do bezpečí.

59:15
    Hostující gólman nemá dobrý výhled, vítkovičtí na něj střílejí ze všech pozic.

58:13
    Po závaru před domácí brankou je vyloučen hostující Sotnieks, který bude pykat za krosček. Bow se vrací do klece.

57:59
    Bow míří na střídačku!!!

57:51
    Mikušova střela z prostoru před kruhy byla tečovaná a Bowa tak už nemohl pomalý puk ohrozit.

57:32
    Krieger si sjel k brance, ale byl tísněn třemi hráči, a tak posílá puk do rohu. Indrák se vrací do hry.

57:13
    Před brankou se držel Dej, ale puk se odráží od Bowových betonů.

56:49
    Kladenská čtveřice bedlivě střeží střední pásmo.

56:27
    Vítkovice musejí znovu rozehrát od své branky.

56:04
    Hosté vyhazují kotouč a Plekanec s Filipem zkoušejí štěstí v podobě zachycení puku v útočném pásmu.