Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:0 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 4:3 (kon.)
Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 16.10.2022, 17:20 • KV aréna Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Krásný nedělní podvečer z KV arény. V dalším domácím utkání přivítá mužstvo Energie hráče českobudějovického Motoru. Půjde o velmi zajímavé utkání a to ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že oba celky spolu sousedí v tabulce, kdy Motor po deseti zápasech s dvanácti body drží 10. místo. Energie odehrála devět zápasů (duel s Olomoucí byl z technických důvodů odložen) a se ziskem jedenácti bodů drží 11. místo. Zajímavější je ovšem ten druhý důvod, energetici totiž v letošní sezóně na domácím ledě dosud nevyhráli žádné utkání a daří se jim spíše na ledě soupeřů. Na druhé straně tým Motoru je naopak úspěšnější na svém ledě. Venku se mu moc nedaří a v tabulce úspěšnosti venkovních utkání je na posledním místě. To dává karlovarským naději, že by v tomto utkání mohli již konečně prolomit prokletí domácího ledu. Jestli tomu tak bude, uvidíme v následujících minutách.

Posledním soupeřem, který zavítal na karlovarský led byl tým Vítkovice Ridera. V tomto utkání byli energetici zatím nejblíže zisku bodů na domácí půdě. V napínavém duelu dokázali svou bojovností a odhodlaností zvrátit stav utkání z 2:4 na 4:4. Bohužel čtyři minuty před koncem jim upláchl Dominik Lakatoš a vrátil vítkovickým vedení. Karlovarští na tuto branku již nenašli odpověď a body si za vítězství 5:4 odvezl hostující tým.

14. 10. 2022 HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera
    4:5 (1:1, 3:3, 0:1)
    Branky a nahrávky utkání:
    19. Koblasa (Rachůnek, Bernad), 29. Koblasa (Pulpán, Kohout), 38. Jiskra (Kružík), 39. Vondráček (Hladonik, Mikyska) – 8. Krieger, 28. Krieger (Mueller, Raskob), 35. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 37. Gewiese (Chlán, Fridrich), 56. Lakatoš (Dej, Koch)

Motor České Budějovice

Pikantní je, že posledním soupeřem Motoru byl rovněž tým Vítkovice Ridera. Jihočeši svým výkonem dostali zápas až do nájezdů. O obě branky Motoru a pokračování zápasu i po základní hrací době, se postaral Milan Gulaš a dokázal, že je nejproduktivnějším hráčem Motoru právem. Vítkovickým do utkání v Českých Budějovicích v nájezdech nepřálo štěstí. Smůlu prolomil Roberts Bukarts a zařídil pro svůj tým bod navíc. Nedělní duel s Energií bude specifický pro obránce Lukáše Douderu, který v loňské sezóně za Energii až do prosince nastupoval.

9. 10. 2022 Motor České Budějovice – HC Vítkovice Ridera
    2:3sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)
    32. Gulaš (Šenkeřík, Dzierkals), 34. Gulaš – 18. Kalus (Lindberg, Fridrich), 40. Krieger (Bukarts, Lakatoš), rozh. náj. Bukarts

Nyní se ještě podíváme na oba týmy řečí čísel:

Nejproduktivnější hráči:
    Milan Gulaš 11 bodů (8 + 3)
    Lukáš Pech 9 bodů (1 + 8)
    Martin Hanzl 8 bodů (4 + 4)

Úspěšnost vhazování:
    Martin Hanzl 50,25 % (ze 199 vhazování vyhrál 100)
    Lukáš Pech 48,50 % (z 200 vhazování vyhrál 97)
    Matěj Toman 41,98% (z 81 vhazování vyhrál 34)

Jiří Černoch 5 bodů (3 + 2)

Jiří Černoch 60,32 % (ze 189 vhazování vyhrál 114)
    Dávid Gríger 47,83 % (ze 161 vhazování vyhrál 77)
    Jan Hladoník 53,57 % (z 56 vhazování vyhrál 30)

A jak jsou na tom gólmani obou týmů?

Vladislav Habal odehrál tři utkání v nichž na něj letělo 97 střel z nich inkasoval 8 gólů = úspěšnost 91,75 %.
    Štěpán Lukeš se do branky postavil v šesti zápasech a ze 187 střel inkasoval 21 gólů = úspěšnost 88,77 %.

Dominik Hrachovina nastoupil v deseti zápasech a čelil 289 střelám a za jeho záda jich prošlo 28 = úspěšnost 90,31 %. Jeho kolega Jan Strměň nastoupil v jednom utkání a ze 17 střel inkasoval 3 góly = úspěšnost 82,35 %.

Vzhledem k tomu, že utkání jsou v letošní sezóně víceméně vyrovnaná rozhodují často speciální formace. Takže poslední statistické okénko se bude týkat právě jich:

HC Energie Karlovy Vary:
    Přesilové hry jsou zatím achillovou patou karlovarských. Z 36 početních výhod, které v devíti zápasech měli k dispozici, jich využili 6 a s 16,67 % využití drží 10. místo v příslušné tabulce. O tři místa výše, tedy na 7. místě jsou energetici v tabulce ubránění oslabení. Z 34 oslabení jich 7 neubránili a to jim vyneslo 79,41 % úspěšnost ubránění oslabení.

Motor České Budějovice:
    Ve využití přesilových her jsou hráči Motoru o fousek lepší než energetici. Měli k dispozici 51 početních výhod a z gólu se radovali v 9 z nich = 17, 65 % a 8. místo příslušné tabulky. I v ubránění oslabení jsou na tom podobně jako jejich dnešní soupeř. Ze 41 oslabení inkasovali 8 gólů = 80,49 % ubránění oslabení a 6. místo v dané tabulce.

Statistické údaje potvrzují, to co jsem zmiňovala již v úvodu a to, že nás rozhodně čeká zajímavé utkání.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Kohout, J. Baláž, Kružík.
    Trenér: David Bruk

Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Ondráček, Svoboda.

Hráči obou týmů vjíždí na led a řadí se modré čáře.

00:01

00:10
    Kotouč mají domácí a míří k Hrachovinovi.

02:10
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje u Hrachoviny.

02:20
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Lukáš Vopelka – 2 min., krosček.

02:42
    Karlovarští v početní výhodě prověřují Hrachovinu.

03:17
    Rachůnek přihrál na modrou Plutnarovi, jeho střelu zastavil beton.

04:03
    Karlovarským se nepodařilo dorážkou překonat Hrachovinu.

04:45
    Nyní se hraje v obranném pásmu energetiků.

05:10
    Početní výhoda zůstala nevyužita.

05:30
    Kohout byl u mantinelu odstaven jedním z hostů.

05:52
    Dzierkals zavezl kotouč před Habala, akci Motoru překazil ofsajd.

06:10
    Buly vyhráli domácí, ale nevyšla jim přihrávka a tak se musí bránit.

06:36
    Hladonik byl obrán o kotouč a Doležal zahajuje akci hostů.

07:22
    Dlapa přišel při souboji o kotouč o hůl.

07:58
    Do přihrávky energetiků se vložil Strnad.

08:27
    Hrachovina nyní vyjel skoro do poloviny pásma a poslal kotouč spoluhráčům.

09:18
    Před Habalovou brankou se srazili tři hráči a Valský pomalu odjíždí na střídačku.

09:25
    Hosté jsou usazeni před Habalem.

09:44
    Nyní překazil přihrávku hostům Gríger.

10:15
    Domácím nevyšla přihrávka a přišli o možnost přechodu do pásma.

10:45
    Hovorka to zkusil z kruhu. Jeden z domácích střelu zblokoval.

11:42
    Strnad poslal z kruhu dělovku na Habala. Ten zasáhl betonem.

12:26
    Obrovskou šanci měl nyní kapitán hostů Gulaš, jeho střela zaduněla o mantinel za Habalovou brankou, jejíž odkrytou část těsně minula.

12:41
    Vráblíkova střela málem prošla mezi Habalovými betony, ten je však stihl sklapnout a přerušil hru.

13:29
    Kristofers Bindulis – 2 min., držení.

13:55
    Domácí se snaží dostat do pásma, ale zatím se jim to nedaří.

14:29
    Kombinaci energetiků zakončil Rachůnek střelou do Hrachovinových betonů.

15:16
    Hosté mají trestné střílení.

15:16
    České Budějovice právě vstřelily branku! Po zákroku těsně před Habalovou brankou získali hosté trestné střílení. JOSEF KOLÁČEK oblafl Habala a šanci proměnil. Bez asistence.

17:10
    A máme tu další početní výhodu pro domácí.

17:19
    Hladonikovu střelu skryl Hrachovina v náruči.

17:27
    Hosté vyhazují až k Habalovi, ten kotouč posílá do hry.

18:00
    Jeden z hostů se dostal do úniku, ale byl zastaven těsně před Habalem.

18:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! A je vyrovnáno. Lukáš Pulpán trefil z vrcholu kruhu Hrachovinovy betony, ale odraženého kotouče se ujal PETR KOBLASA a svou ranou srovnal skóre.. Asistence: Lukáš Pulpán a Tomáš Havlín.
    18:48 Petr KOBLASA - 1:1

19:30
    Hosté nyní řádí před Habalem.

20:00

Po pomalejším začátku jsme měli možnost vidět docela zajímavý závěr. I přes několik šancí zůstalo skóre dlouho nezměněno. V patnácté minutě bylo, za zákrok jednoho z domácích před Habalovou brankou, nařízeno trestné střílení. Exekuce se ujal Josef Koláček, který si najel skoro až k Habalovi a poslal kotouč do rohu jeho branky. Domácí měli k dispozici několik početních výhod. Využita byla až ta poslední. Minutu a půl před koncem třetiny zkusil své štěstí Lukáš Pulpán, ale kotouč se odrazil od Hrachovinových betonů a doputoval k Petru Koblasovi. Ten se moc nerozmýšlel a švihem ho poslal za Hrachovinu. Do šaten se odchází za vyrovnaného stavu. Další třetina začne zhruba v 18:14 hodin.

20:01

20:08
    Hladonik to zkusil od modré, ale puk letěl vysoko nad branku.

21:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po průniku do pásma to zkusil Ondřej Beránek. Kotouč se odrazil od Hrachoviny k JIŘÍMU ČERNOCHOVI a ten poslal švihem kotouč za Hrachovinu. Asistence Ondřej Beránek a Petr Koblasa.
    21:04 Jiří ČERNOCH - 2:1

22:15
    Domácí jsou při chuti a drží se před klecí hostů.

22:34
    Nyní však musel zasahovat Habal a přerušil hru.

22:34
    Energetici znepříjemňují hostům přihrávky.

23:09
    Gulašova střela orazítkovala Habalovy betony.

25:34
    České Budějovice právě vstřelily branku! LUKÁŠ PECH nyní vstřelil branku. Asistence Milan Gulaš.
    25:34 Lukáš PECH - 2:2

25:49
    Tomanova střela skončila na hrudi Habala.

26:12
    Střela Hovorky skončila v ochranné síti za Habalovou brankou.

26:50
    Vondráčkova střela byla Hrachovinou odražena a následná střela jednoho z domácích šla mimo.

27:46
    Nahrávka hostů skončila na holi Bernada.

28:08
    Střela Přikryla byla zblokována.

28:39
    Pulpán poslal kotouč pryč od Habalovy klece.

29:07
    Michal Plutnar – 2 min., hákování.

29:07
    Energetici se budou opět snažit ubránit oslabení.

29:27
    Šenkeřík dělovkou od modré prověřil Habala.

30:14
    Domácí se chtěli vysvobodit vyhozením, střelu na modré zachytil jeden z hostů.

30:52
    Ještě pár vteřin musí domácí vzdorovat.

31:01
    Vladislav Habal se dočkal od diváků ovací za povedený zákrok.

31:13

31:19
    Nyní byl před Habalovou a brankou a za ní pořádný závar, ale domácí ho ustáli.

32:16
    Do úniku se dostal jeden z hostů, ale Habal vytáhl parádní zákrok a svou klec uhájil.

32:23
    Matěj Toman – 2 min., podrážení.

32:23
    2 min. nesportovní chování. Trest odpyká Josef Koláček.

32:55
    Domácí hrají pět na tři.

33:51
    Dlapovu dělovku kryje Hrachovina v náruči.

34:05
    Pulpánova střela sjela po betonech Hrachoviny.

34:31
    Aréna nyní bouří kvůli trestnému střílení, které mají hosté za sekání, kterým se provinil Lukáš Pulpán.

34:31
    Trestné střílení na sebe vzal opět Josef Koláček, ale tentokrát ho neproměnil.

34:31
    Lukáš Pulpán – 2 min., nesportovní chování.

35:01
    Pechova střela přeletěla branku.

35:01
    Energetici mají plné ruce práce s hájením své branky.

35:12
    Hanzlovu střelu zblokoval Plutnar.

35:46
    Jeden z domácích prověřil Hrachovinu.

36:07
    Energetici se snaží napadat přihrávky hostů.

36:40

37:00
    Na ledě i v hledišti to nyní vře.

37:18
    Tomečkova střela vypadla Habalovi z náruče, ale on i jeho spoluhráči kotouč zakryli před dorážkou.

38:00
    Redlich se snažil z otočky překonat Hrachovinu. Ten byl ve střehu.

38:43
    Pechova střela skončila u Habala.

39:10
    Hanzlovu střelu Habal rovněž zneškodnil a následně zkrotil i poskakující puk.

39:51
    Hosté to ještě zkouší.

40:00

Po siréně se za Habalovou brankou strhla bitka.

Ve druhé třetině byly vidět dva góly. Nejprve se prosadil v první minutě Jiří Černoch. O vedení Energie přišla díky Lukáši Pechovi krátce před koncem oslabení. Tento gól vyvolal vřavu v hledišti, neboť před ním došlo ke sražení jednoho z domácích. S postupujícím časem to začalo vřít nejen v hledišti, ale i na ledě a vše vyvrcholilo bitkou za Habalovou brankou po siréně oznamující konec druhé části. Třetí třetina začne zhruba v 19:12 hodin.