Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:41
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41

1. Darcy Kuemper (WSH) – 21 zák., 95,5%
    2. TJ Oshie (WSH) – 1+1
    3. Nick Suzuki (MTL) – 1+0 (03:55:41)

Na každý pád, Washington poráží Montreal 3:1 a připisuje si ve třetím utkání v nové sezoně zámořské NHL svou premiérovou výhru! Po dvou porážkách se dokázali Capitals oklepat a Canadiens porazili, a to přesto, že prohrávali od 23. minuty 0:1. Pak ale měli hodně silnou pasáž mezi 30. a 36. minutou, během které se střelecky prosadili Sheary, Mantha a Oshie, kteří strhli vedení a také vítězství na stranu domácích.

Po skončení utkání si to ještě Oshie chce vyřídit s Gallagherem a rozhodčí mají hodně práce s tím, aby situaci uklidnili. Gallagher totiž po závěrečné siréně postrčil Dowda hokejkou do zad, a to nechtěl Oshie nechat bez trestu. Dodatečné tresty dostávají za hrubost pouze Gallagher a Dowd.

59:18
    Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

59:18
    Kotouč při návratu Montrealu do útočného pásma končí v hledišti.

58:55
    Střelecká smůla Ovečkina pokračuje! Ze středu hřiště vyslal střelu na odkrytou klec, ale trefil pouze tyč!

58:25
    Hosté hrají bez brankáře!

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Pokud chce Montreal ještě zdramatizovat utkání, má nejvyšší čas!

57:10
    Canadiens utekl puk do středního pásma, snažili se ale hrát dál. Postavení mimo hru.

56:57
    Za brankou Montrealu došlo k šarvátce mezi Manthou a Guhlem. Oba kohouti jdou na pět minut na trestnou lavici.

56:35
    Čas hodně rychle plyne, Montrealu utíká dvakrát rychleji.

55:43
    Na levé straně měl spoustu prostoru Chris Wideman, jehož tvrdá rána pouze zaduněla o Kuemperův beton.

54:53
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

54:28
    Ovečkin se snaží prolomit své střelecké mlčení, ale ani jeho další pokus zpoza levého kruhu nekončí v síti.

54:26
    Komerční přestávka. Dochází k ní po zákroku Montembeaulta proti prudké ráně Johanssona z okraje levého kruhu.

53:57
    Podobně dopadl Guhle, kterého zblokoval Oshie.

53:30
    Slafkovský se dostal ke své první střele v utkání, na Kuempera však puk nedostal. Slovenský útočník byl zblokován van Riemsdykem.

53:00
    Kuemper se natáhl po odraženém puku a nepustil číhajícího Andersona do šance. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 30. Sheary (Jensen, T. van Riemsdyk), 32. Mantha (Kuzněcov, Oshie), 36. Oshie (Ovečkin, D. Strome) – 23. Suzuki (Xhekaj, Caufield)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk – C. Brown, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Oshie (A) – Eller, Protas, M. Johansson – Hathaway, Sheary, Dowd.
    Trenér: Peter Laviolette

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj, Wideman – Suzuki (C), Caufield, Jos. Anderson – Drouin, Hoffman, Evans – Gallagher (A), Slafkovský, Dvorak – Monahan, Dach, Dadonov.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Murray, Barton

Diváci: 18 573