NY Rangers – Anaheim 6:4 (kon.) | Boston – Florida 5:3 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Washington – Vancouver 6:4 (kon.) | Detroit – Los Angeles 4:5 (po pr.) | Toronto – Arizona 2:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 3:6 (kon.) | Dallas – Winnipeg 4:1 (kon.) | Seattle – Carolina 1:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Arizona Coyotes
Úterý 18.10.2022, 01:10 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Utkání je u konce a my viděli drama až do posledních vteřin. Hosté sice měli dvoubrankový náskok, jenže ve třetí části čelili rostoucímu náporu Toronta a nakonec neodolali. V 53. minutě snížil William Nylander a v následující minutě dokonce srovnal Mitchell Marner. Domácí pokračovali v tlaku a chtěli rozhodnout v základní hrací době. Jenže po Järnkrokově faulu hrála Arizona přesilovku a v 59. minuté se ranou z první trefil Shayne Gostisbehere. Domácí museli odvolat gólmana a dokonce se jim v šesti povedlo srovnat, jenže gól byl po kontrole u videa odvolán pro přihrávku rukou. Další pokračování power-play už hosté v úplném závěru potrestali a Lawson Crouse pečetil na konečných 2:4.

Toronto tak po této porážce zůstává na čtyřech bodech a je na pátém místě Atlantické divize, Arizona vybojovala své první body a je na sedmém místě Centrální divize.

Toronto se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Dallasu, Arizona ve stejný termín bude hrát na ledě Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:03:46)

Arizona právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Hosté se zmocnili puku a střelou přes obránce do prázdné branky upravil na 2:4 LAWSON CROUSE. Asistence: Christian Fischer.

59:35
    Källgren se opět chystal na střídačku, musel ale nejprve vyřešit nepříjemnou střelu z dálky.
    59:21 Kerfootův gól nebyl nakonec uznán pro předcházející přihrávku rukou

59:21
    Domácí se při power-play radovali z vyrovnávací trefy, když se po závaru prosadil zblízka Alexander Kerfoot, jenže hosté si vzali challenge, kdy reklamovali přihrávku rukou u modré čáry. Po kontrole u videa jim dali rozhodčí zapravdu. Rielly se proti tomuto pravidlu skutečně provinil a gól tak nebyl uznán! Stav je stále 2:3!

58:59
    Källgren je na střídačce, domácí Toronto hraje v šesti!
    58:27 Shayne GOSTISBEHERE - 2:3

58:27
    Přesilovka je využitá a hosté se vrací do vedení. Při bránění oslabení zlomil Kämpf svou hůl a tak byli domácí chvíli oslabeni o dalšího plně vybaveného hráče. Arizona toho využila, Keller přihrál na pravý kruh, kde napřáhl SHAYNE GOSTISBEHERE a ranou z voleje prostřelil Källgrena – 2:3. Asistence: Clayton Keller, Nick Ritchie.

57:55
    Tlak Toronta se teď otupí, neboť je tu přesilovka hostů. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Calle Järnkrok.

57:07
    Matthews byl na poslední chvíli zablokovaný, Toronto chce zápas rozhodnout v základní hrací době.

56:50
    Nepovedená rozehrávka Arizony, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po Vejmelkově pravici.

56:07
    Další pokus domácích, nyní z hole Riellyho, Vejmelka se rozhodně nenudí, je v ohni střel.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 53. Nylander (Tavares, Rielly), 54. Marner – 20. N. Ritchie (Gostisbehere, Moser), 29. Fischer (Bjugstad), 59. Gostisbehere (Keller, N. Ritchie), 60. Crouse (Fischer)

Toronto Maple Leafs: Källgren (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Sandin, Giordano – Marner (A), Matthews, Bunting – Nylander, Tavares (C), Malgin – Järnkrok, Kerfoot, Engvall – Aube-Kubel, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Stecher, Moser, J. Brown, Gostisbehere, Välimäki, Mayo – Keller (A), Boyd, Crouse (A) – Guenther, Hayton, N. Ritchie – Kassian, McBain, Maccelli – Fischer (A), Bjugstad, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Sutherland, Rank – Johnson, Flemington

Diváci: 18 346