New Jersey – Anaheim 4:2 (kon.) | Ottawa – Boston 7:5 (kon.) | Columbus – Vancouver 4:3 (po pr.)
Tampa – Philadelphia 2:3 (kon.) | NY Islanders – San Jose 5:2 (kon.) | Calgary – Vegas 3:2 (kon.)
Edmonton – Buffalo 2:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 3:4 (0:1 po s.n.)
New York Islanders
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
San Jose Sharks
Středa 19.10.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný středeční den. (04:19:33)

3. Semjon Varlamov (NYI) – 27 zákroků

V New Yorku je dobojováno. Domácí Islanders dokázali potvrdit roli favorita a po pomalejším začátku podali skvělý výkon a dokráčeli k pohodlnému vítězství 5:2. Sharks od druhé třetiny tahali za kratší konec provazu a jejich dnešní výkon na bodový zisk rozhodně nestačil.

59:03
    Nechybělo mnoho a skóre se ještě jednou měnilo. Reimer s vypětím všech sil ale dokázal přidat další dva úspěšné zákroky. Dá se říci, že pouze on dneska snesl na straně Sharks určité měřítko.

58:38
    Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře a drží se s kotoučem v útočném pásmu. Naopak z hráčů Sharks je cítit velká frustrace a odevzdanost.
    57:34 Cal CLUTTERBUCK - 5:2

57:34
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Martin z pravého kruhu puk do prázdné klece neprocpal, to CAL CLUTTERBUCK byl z druhé strany úspěšnější. Islanders vedou o tři branky a musel by se stát zázrak, aby Sharks s tímto duelem ještě něco udělali. Asistence: Matt Martin a Adam Pelech.

57:14
    Reimer uhání na střídačku a San Jose zkouší hru bez brankáře.

56:40
    Parise od pravého mantinelu vystřelil zápěstím a Reimera tento pokus překvapil. I tak ho ale dokázal chytit.

56:10
    San Jose by se potřebovalo dostat do tlaku a pokusit se snížit, místo toho se ale nedokáže dostat z vlastního pásma. Domácí závěr zápasu zvládají na výbornou.

55:40
    Čtvrtá formace Islanders se usadila v útočném pásmu a málem přidala pátý gól do sítě Reimera. Střela Dobsona od modré čáry ale skončila na hrudi gólmana Sharks.

54:43
    Karlsson vyslal do útočného pásma Nieta, který se z levé strany dokázal natlačit před branku a zakončit. Varlamov byl připraven.

54:02
    San Jose začíná všechno své úsilí směřovat do útočné fáze, uvidíme, jestli z toho něco bude.

52:28
    Posledních pár minut mnoho šancí nenabídlo, hraje se převážně kolem mantinelů. Islanders jsou na nejlepší cestě k vítězství.

51:00
    Domácí se v posledních střídáních snaží kotouče rychle dostávat z vlastního pásma, aby si Sharks nebyli schopni vytvořit soustavný tlak. A vychází jim to.

49:37
    U branky Varlamova vznikl po střele Karlssona od modré čáry drobný závar, ze kterého se Sharks snížení nedočkali.

48:49
    Islanders se po ubráněném oslabení přesunuli do útočného pásma, ale k žádné střele se nedostali. Nicméně je na domácích hráčích znát, že jim tohle i vyhovuje, čas utíká Sharks velmi rychle.

47:51

47:22
    Sharks se sice zatím většinu přesilové hry drží v útočném pásmu, ale chybí tomu nějaká myšlenka, případně zakončení. Islanders se pohodlně brání.

45:51
    Nelson ve středním pásmu podrazil svého protivníka a putuje na trestnou lavici. Sharks dostávají šanci tento zápas zdramatizovat.
    45:24 Oliver WAHLSTROM - 4:2

45:24
    Začíná to vypadat, že Islanders míří definitivně za vítězstvím. OLIVER WAHLSTROM získal kotouč na pravém kruhu, pohotově zakončil a podruhé v zápase rozvlnil síť za Reimerem. Asistence: Noah Dobson.

45:14
    Z levé strany si to uháněl sám na branku Martin, střelou zápěstím z levého kruhu ale Reimera nepřekonal.

44:13
    Nyní ale Varlamov svůj tým podržel. Couture naskočil na led a vzniklo přečíslení dva na jednoho. Nejdříve ruský gólman pokryl střelu Kunina a poté i dorážku Coutura.

43:23
    Hra ve čtyřech více svědčí hostujícímu celku, který se pohybuje v útočném pásmu. Varlamov ale nemusí řešit vážnější problémy.

42:03
    Přesilová hra Sharks je u konce. Zbytečného faulu v útočném pásmu se dopustil Couture a je vyloučen na dvě minuty za držení.

41:42
    Hertl hledal u levé tyče postaveného Kunina, tomu ale kotouč přeskočil hůl.

40:29
    Lee při napadání v útočném pásmu sekl Šimka a je vyloučen na dvě minuty. San Jose si zahraje přesilovou hru.

40:55
    Islanders očividně nechtějí v této třetině nic ponechat náhodě a hned zkraje se pokouší přidat další branku.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:34

Druhá třetina přinesla jednoznačně zábavnější hokej a také čtyři vstřelené branky. Domácí Islanders dokázali v této části využít své převahy a prosadili se hned třikrát, a tak mohou jít do šaten spokojenější. Dokáže se San Jose ve třetí třetině vrátit do zápasu?

Střely na branku: 32 – 17.

40:00
    39:04 Oliver WAHLSTROM - 3:2

39:04
    A Islanders znovu vedou! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se na levém kruhu dostal k puku rychle OLIVER WAHLSTROM a trefil se přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Brock Nelson.

39:01
    Přišla chyba a střela přes obránce v podání Cizikase. Reimer si vše v klidu pohlídal.

38:28
    San Jose se snaží držet na kotouči a využít mírného zaskočení svého soupeře. Hraje se však převážně ve středním pásmu.

37:10
    Rozhodčí ještě celou situaci řešili na videu, gól ale po krátké poradě uznali. Je srovnáno.
    37:10 Jevgenij SVEČNIKOV - 2:2

37:10
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Studená sprcha pro domácí, Sharks zničehonic srovnávají. Benning vystřelil z pravého kruhu, Varlamov puk nešťastně vyrazil do nohou JEVGENIJE SVEČNIKOVA a od nich se odrazil do branky. Asistence: Matt Benning.

35:48
    Dobson smolně na vlastní modré čáře upadl a vznikla z toho solidní příležitost pro Lorentze. Útočník Sharks ale nedokázal ideálně zpracovat skákavý puk, dostal se do úhlu a trefil pouze Varlamova.

35:34
    Reimer se v této třetině opravdu nenudí a nyní zastavil jedovatou střelu Pulocka od modré čáry.
    34:48 Zach PARISE - 2:1

34:48
    UBS Aréna bouří podruhé. Celá akce v útočném pásmu začala tím, že Bailey trefil tyčku. Puk se však podél mantinelu dostal na vrchol pravého kruhu, odkud vypálil Dobson a ZACH PARISE na brankovišti šťastně nohou nasměroval puk do sítě. Asistence: Noah Dobson a Jean-Gabriel Pageau.

33:45
    Barzal hledal od levého mantinelu před branku najíždějícího Beauvilliera, ale tomu puk přeskočil v důležité chvíli hůl.

33:10
    San Jose se na malou chvíli dokázalo usadit v útočném pásmu a narušilo tlak svého soupeře. Žádná střela na branku Varlamova z toho ale nebyla.

31:47
    Po svižné kombinaci se ke střele z modré čáry dostal Romanov, jeden z hostujících hráčů ale tento pokus zablokoval.

30:30
    Domácí jsou zpátky v útočném pásmu. Sharks v posledních střídáních nestíhají a nevypadá to s nimi aktuálně nejlépe.
    30:03 Anders LEE - 1:1

30:03
    Nyní se mohou domácí fanoušci již radovat. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Pelech a ANDERS LEE šikovnou tečí nasměroval puk mimo dosah Reimera. Asistence: Adam Pelech a Brock Nelson.

29:57
    Tlak domácího týmu pokračuje a San Jose se ze všech sil brání.

29:32
    Reimer drží San Jose nad vodou! Do brejkové situace se dostal Clutterbuck, který nic nevymýšlel a vystřelil po ledě. Brankář Sharks dokázal zasáhnout betonem a zabránil brance.

29:17
    Cizikas je ve druhé třetině pořádně nebezpečný. Tentokrát vystřelil z levé strany a Reimer musel zasahovat.

28:36

28:00
    Reimer nyní dokázal zasáhnout tak, že mohl přerušit hru. Bránící hráči mohou v klidu vystřídat.

27:48
    Tvrdá rána Dobsona od modré čáry rovněž nepřesná, kotouč proletěl nad břevnem. Domácí mají silný tlak.

27:23
    A ani do třetice se Nelson netrefil do správného místa. Jeho rána z vrcholu levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

27:01
    A další střelecký pokus Nelsona. Tentokrát pálil z mezikruží, nicméně nemířil lépe než před chvílí.

26:46
    Hostům se po vyhraném buly nepodařilo vyhodit a vznikla z toho příležitost pro Nelsona, který zamířil pouze do připraveného Reimera.

26:36
    Za držení hole je vyloučen na dvě minuty Sturm a Islanders budou mít velkou šanci vyrovnat. Podaří se jim to?

26:27
    Od modré čáry vystřelil Mayfield a Reimer musel znovu do akce. Brankář Sharks je na začátku druhé části svému týmu oporou. Bude se ale vylučovat.

25:20
    Tempo hry je ve druhé části výrazně vyšší. I z tohoto důvodu se naskytla další šance Islanders, Reimer však svůj tým podržel.

24:37
    Příležitost i na druhé straně. Meier i přes to, že by tísněn obránci, dokázal vystřelit a branku těsně minul.

24:10
    Domácí se nyní hodně hněvají na rozhodčí. Palmieri dojížděl vyhozený puk a zřejmě by u něj byl dříve než dojíždějící bek, sudí však odpískali zakázané uvolnění.

23:51
    Pohledná individuální akce Barzala vyrovnání nepřinesla. Útočník Islanders z velkého úhlu zakončil pouze do Reimera.

23:20
    Cizikas se nenápadně dostal za obranu a z levé strany se pokusil zakončit střelou po ledě. Tento záměr mu vyšel, nicméně branku netrefil.

22:52
    Z vrcholu pravého kruhu na druhém konci hřiště měl příležitost dát druhý gól v zápase Sturm, Varlamov si tentokrát s jeho projektilem poradil.

22:00
    Wahlstrom je dneska jeden z nejaktivnějších hráčů Islanders. Nyní se dostal s pukem na holi do útočného pásma a chtěl se propracovat do zakončení, nicméně uklouzl.

21:22
    Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu a zakázané uvolnění.

20:10
    Reimer se vydal za branku pro nahozený kotouč a nepočínal si nejlépe. Měl však velké štěstí, že se nikdo z domácích nedokázal rychle zorientovat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:36.

První třetina dopadla lépe pro hostující San Jose, které se dokázalo ve 13. minutě dostat zásluhou trefy Sturma do vedení 1:0. Více ze hry však v úvodním dějství měli domácí, kteří zatím nenašli recept na Reimera.

Střely na branku: 11 – 9.

20:00

19:57
    V závěru první třetiny ještě zakázané uvolnění ze strany Sharks.

19:08
    Vlasic měl ofenzivní choutky a dvakrát se pokusil od levého mantinelu vystřelit. Ale jeden z těchto pokusů se k brance nedostal.

18:34
    I po skončení přesilové hry se domácí udrželi v útočném pásmu a Reimer musel řešit další situaci.

18:25

17:49
    Hostům se podařilo dostat kotouč pryč z vlastního pásma a Islanders čeká zakládání nového útoku.

17:20
    Islanders si dokázali vypracovat solidní tlak a po nepřehledné situaci střílel z levé strany Lee, branku však netrefil.

16:46
    Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Dobson a Reimer musel zasahovat. Kotouč vyrazil před sebe, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.

16:25
    Přesilovou hru si zahrají i domácí. Za držení putuje na trestnou lavici Benning.

15:52
    Branka Varlamova se dostala ze svého postavení a rozhodčí přerušují hru. Následně další komerční přestávka.

15:18

14:40
    Kvalitní práce od bránící čtveřice, která se dokázala s pukem dostat do útočného pásma a nějaký čas se v něm udržet.

14:10
    Na levém kruhu si dokázal udělat prostor Hertl a vystřelil na bližší tyčku. Varlamov znovu úspěšně zasáhl.

13:50
    Varlamov ukázal v akci svoji lapačku, kdy kryl nebezpečnou střelu Meiera. Ruský brankář toho mnoho neviděl.

13:30
    Začátek oslabení domácím vychází, kotouč je ve středním pásmu.

13:18
    Nedovoleným bráněním se ale provinil Pelech a San Jose si zahraje první přesilovou hru utkání.

13:08
    Domácí se pokouší na inkasovaný gól rychle odpovědět a operují v útočném pásmu. Reimer si během krátké chvíle musel připsat dva zásahy.
    12:50 Nico STURM - 0:1

12:50
    Sharks se na ledě Islanders dostávají do vedení. Střelu od levého mantinelu vyrazil Varlamov pouze do prostoru, kde byl NICO STURM a ten pohotově uklidil kotouč pod horní tyčku branky. Asistence: Jaycob Megna a Erik Karlsson.

11:28
    Varlamov musel v zápase poprvé vážněji zasahovat, když z pravého kruhu střílel Labanc. Brankář Islanders kotouč vyrazil do bezpečného prostoru.

11:12
    Dobson během krátké chvíle dvakrát střílel od modré čáry, ani jeden pokus k brance neprošel.

10:00
    Tentokrát zakázané uvolnění na druhé straně. Utkání zatím mnoho pohledných věcí nepřineslo.

10:13
    Další špatná rozehrávka domácí obrany, tentokrát vše končí zakázaným uvolněním.

09:40
    Špatnou rozehrávku Islanders se pokusil potrestat Kunin, jeho rána ale letěla přímo do středu branky, kde byl připravený Varlamov.

09:12
    Hra se v posledních střídáních hodně kouskuje. Nyní Reimer vyřešil nepřehlednou situaci podržením kotouče.

08:32
    Wahlstrom ukázal v akci své šikovné ruce a zničehonic se propracoval ke střele z pravé strany. Reimerův beton byl včas přilepen na ledě a zasáhl.

08:05
    Sharks se zatím v útočném pásmu nedaří podle představ, Varlamov doposud nemusel řešit nic složitějšího.

07:46
    Parise vyzkoušel pozornost Reimera z levého kruhu, brankář San Jose našel kotouč v lapačce.

07:00
    Mnoho nepřesností na obou stranách. Varlamov zachytil nahození a přerušil hru.

06:07
    Protečovaný kotouč do útočného pásma skončil v lapačce Reimera, který opět hru raději přerušil. Bude následovat komerční přestávka.

05:04
    A další zajímavá příležitost pro domácí. Cizikas se ze středního pásma prokličkoval až do mezikruží, odkud se mu podařilo zakončit. Reimer se při tomto zákroku pořádně zapotil a chvilku mu trvalo, než dostal celou situaci pod kontrolu.

04:11
    Pořádný rozruch v útočném pásmu Islanders. Na levém kruhu dostal příliš prostoru Wahlstrom a vystřelil zápěstím. Střela proletěla těsně kolem levé tyče.

03:37
    Do zajímavé situace se dostával solidně rozjetý Hertl, při kličce do bekhendu mu ale kotouč utekl.

03:05
    Couture lišácky nahodil puk zpoza branky na Varlamova, kotouč se ale odrazil mimo tři tyče.

02:33
    Poprvé se v akci musel ukázat i Varlamov, když u jeho branky vznikl menší závar. Ruský brankář si našel kotouč a úspěšně ho zalehl.

02:09
    Střela od modré čáry z hole Dobsona proletěla až k brance. Reimer musel vytáhnout solidní zákrok lapačkou.

02:03
    Střelou přes hráče se pokoušel prosadit Pageau, puk ale skončil v ochranné síti.

01:17
    Úvodní střídání patří domácímu celku. Podél pravého mantinelu nabruslil s pukem do útočné třetiny Barzal, jeden z obránců ho od puku odstavil. Ten se posléze dostal k Reimerovi, který raději přerušil hru.

00:28
    Otevřené obrany Sharks se pokusil využít Nelson, který se protlačil do útočného pásma a vystřelil. Střela ale byla sražena do rohu.

00:01

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Salo – Beauvillier, Nelson, Lee (C) – Palmieri, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Kunin, Couture (C), Meier – Lorentz, Hertl (A), Barabanov – Labanc, Bonino, Nieto – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Brenk, Halkidis – Toomey, Marquis.

San Jose odstartovalo ročník dvěma prohrami v Praze a na vítěznou vlnu se nenaladilo ani v domácím prostředí, kde prohrálo s Carolinou a Chicagem. Nyní Sharks začínají venkovní trip čtyř zápasů a konečně by rádi zvítězili. Nečeká je však nic lehkého.

Islanders za sebou mají dvě odehrána utkání, se kterými mohou být spokojení napůl. Úvodní duel přinesl porážku 1:3 s Floridou, naopak ten druhý nabídl fandům tohoto celku vysoké vítězství 7:1 nad Anaheimem.

Dokáží Ostrované ve svém stánku zdolat další tým z Kalifornie?

Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zápasů. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v New Yorku, kde budou Islanders hostit San Jose. Jak tento duel nakonec dopadne?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 31. Lee (Pelech, Nelson), 35. Parise (Dobson, Pageau), 40. Wahlstrom (Nelson), 46. Wahlstrom (Dobson), 58. Clutterbuck (M. Martin, Pelech) – 13. Sturm (Megna, E. Karlsson), 38. J. Svečnikov (Benning)

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro (A) – Kunin, Couture (C), Meier – Lorentz, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino (A), Nieto – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.

Rozhodčí: Brenk, Halkidis – Toomey, Marquis

Diváci: 13 892