Cádiz – Real Betis 0:0 (kon.) | Valladolid – Celta Vigo 4:1 (kon.) | Real Sociedad – Mallorca 1:0 (kon.)
Elche – Real Madrid 0:3 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:0 (1:0)
RCD Mallorca
Středa 19.10.2022, 20:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 10. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek středečního večera. (22:11:08)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 18:9.

Mužem zápasu se stává střelec jediné branky Mikel Merino.

Zápas je u konce, Real Sociedad dokázal doma porazit Mallorku 1:0. Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už ve čtvrté minutě rozvlnil po pohledné akci síť Mikel Merino. Mallorca byla nejblíž vyrovnání ve 13. minutě, jenže Ángel Rodríguez trefil z voleje jen břevno branky Realu Sociedad. Následně měl na opačné straně velkou šanci zvýšit na 2:0 Kubo, ale nepřekonal Rajkoviče. Ve druhém poločase byla Mallorca aktivnějším týmem a několikrát i sahala po vyrovnání, pokaždé jí ale kousek chyběl. Nejblíž byla v 58. minutě, kdy dostal míč do branky Amath Ndiaye, rozhodčí ale nakonec kvůli jeho faulu gól na popud VARu odvolal.

90+7

90+6
    Matija Nastasić se sice protlačil k hlavičce, ale Álex Remiro neměl problém s tím, aby míč ve výskoku zachytil.

90+5
    Amath Ndiaye hledal přihrávkou do vápna Abdóna Pratse, ten ale nakonec na jeho pas nedosáhl.

90+4
    Domácí se provinili faulem ve středu pole, pokračovat s míčem na kopačkách tak budou moci hráči Mallorky.

90+2
    Mallorca kombinuje na útočném polovině, ale zatím tomu chybí větší rychlost a překvapivý moment.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Nyní se domácím povedlo dostat míč na útočnou polovinu hřiště a budou se snažit tam zůstat co nejdéle.

88
    Talk hostů neustává, Real Sociedad se zřejmě bude muset obávat o své vítězství až do poslední minuty.

87
    Z pravé strany centroval do nebezpečného prostoru Ríllo, dobrou defenzivní hlavičku ale předvedl Merino.

85
    Amath Ndiaye se dostal k odraženému míči a vystřelil zevnitř pokutového území. Álex Remiro dokázal pohotově zasáhnout.

84
    Mallorca se bez větších potíží rohovému kopu ubránila a opět může myslet na útok.

83
    Po delší době se dopředu vrhli také domácí. A Robert Navarro dokázal vybojovat rohový kop.