Florida – Philadelphia 4:3 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Seattle – St. Louis 3:4 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:4 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Winnipeg Jets
Čtvrtek 20.10.2022, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zábavy. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v Denveru, kde bude Colorado hostit Winnipeg. Jak tento duel dopadne?

Colorado má za sebou v nové sezóně tři odehrané zápasy a dvakrát dokázalo duel dotáhnout do vítězného konce. Avalanche porazili Chicago a Minnesotu a nestačili pouze na Calgary.

Šanci v sestavě by dneska mohl dostat i Martin Kaut, jenž byl povolán do prvního týmu.

Jedna výhra, jedna porážka, přesně taková je bilance Winnipegu. Jets dokázali porazit Rangers, nicméně v minulém zápase prohráli na ledě Dallasu. Vrátí se Winnipeg návratu na vítěznou vlnu a ukáže se v brance David Rittich?

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, Byram, E. Johnson, Girard, MacDermid – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Newhook, Rodrigues – O'Connor, Compher, Cogliano – Kaut, Megna.
    Trenér: Jared Bednar

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Jonsson Fjällby, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Gagner, D. Gustafsson, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Lambert, Hebert – Berg, O´Quinn.

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar, D. Toews, Manson, Byram, E. Johnson, Girard – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Newhook, Rodrigues – O'Connor, Compher, Cogliano – Kaut, Megna, Blidh.

00:01

00:40
    Colorado se v úvodním střídání dokázalo dvakrát dostat blízko brance Hellebuycka, ani jednou ho ale nezaměstnala.

01:16
    Nenápadnou střelou to zkoušel Appleton, Georgijev si dokázal poradit a puk vyrazil.

02:15
    Úvodní střídání zatím mnoho pohledných akcí nenabízí, oba celky se očividně dostávají do provozní teploty.

03:08
    MacKinnon nabral ve středním pásmu pořádnou rychlost a podél pravého mantinelu se procpal do útočného vápna. Celou individuální akci zakončil střelou přes obránce. Hellebuyck zasáhl betonem a puk vyrazil do bezpečí.

04:50
    A Hellebuyck byl nucen znovu zasahovat. Tentokrát se ho z levého kruhu pokoušel překonat Ničuškin.

05:23
    Winnipeg si zahraje první přesilovou hru utkání. Za podrážení je vyloučen na dvě minuty Girard.

05:35
    U branky Avalanche vznikl menší zmatek, který nakonec úvodní branku utkání nepřinesl. Georgijev měl dobře postavený beton a zasáhl proti střele z velké blízkosti.

06:13
    Od modré čáry se pokoušel vše propálit Morrissey, jeho rána ale byla klubkem hráčů před brankou zablokována.

06:52
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Přesilová hra je využita a Jets se dostávají do vedení. Hodně důrazný a pohotový byl na brankovišti SAM GAGNER, který si našel odražený puk a bez váhání ho poslal do branky. Asistence: Adam Lowry a Cole Perfetti.
    06:52 Sam GAGNER - 0:1

07:50
    Hosté zůstávají po vstřelené brance nadále aktivní a pokouší se přidat do sítě svého soupeře druhý kotouč. Zatím však v útočném pásmu operují bez střeleckých pokusů.

08:30
    Georgijev měl nyní obrovské štěstí. Střelu Connora vyrazil pouze nad sebe a kotouč mu spadl na záda. Od nich si to nasměroval vedle pravé tyče.

09:31
    DeMelo se dostal k nepříjemné střele od modré čáry, kterou Georgijev téměř neviděl. I proto nepředvedl nejlepší zákrok, puk však za svá záda nepustil.

10:25
    Zajímavá situace i na druhé straně. Byram v útočném pásmu dojel nahozený kotouč a ocitl se sám před Hellebuyckem, jenž mu kotouč na poslední chvíli vypíchl.

11:38
    Rodrigues se lišácky obtáčel okolo branky a chtěl zasunout puk k přední tyčce. To se mu ale nezdařilo optimálně a puk proletěl pouze brankovištěm.

12:33
    Domácí se dostali do zajímavého přečíslené, které ale Ničuškin nevyřešil nejlépe. Jeho nahrávka za sebe nenašla adresáta.

12:57
    Přichází souběžné vyloučení. Kaut se dostal do potyčky s Perfettim a oba dostávají trest na dvě minuty.

13:21
    Hra ve čtyřech přináší druhý gól utkání a opět se radují hokejisté Winnipegu. Appleton zavezl puk do útočného pásma, zpod pravého kruhu našel dobře postaveného NEALA PIONKA, jenž se střelou z první trefil k bližší tyčce. Asistence: Mason Appleton a Josh Morrissey.
    13:21 Neal PIONK - 0:2

14:19
    Colorado v úvodní třetině nepodává nejlepší výkon a Georgijev musel znovu zasahovat. Po tomto zákroku hru raději přerušil.

15:37
    Byram zakouzlil na modré čáře a krásnou kličkou se uvolnil. Následně předal puk Mansonovi, který vypálil od modré čáry. Jeho pokus se ale k brance nedostal, protože byl sražen do ochranné sítě.

15:55
    Na druhé straně dostal mezi kruhy hodně prostoru Perfetti a vytěžil z toho zajímavou střelu, kterou musel Georgijev vyrážet.

16:59
    Johnson si sjel hodně blízko k brance a dokázal vystřelit z otočky. Hellebuyck našel pomalu letící puk v lapačce.

17:30
    Winnipeg hraje velmi jednoduchý hokej a zatím je s tímto úspěšný. Kotouče dostává rychle z vlastního pásma a v útočném pásmu vládne rychlostí.

17:39
    Střela zápěstím z hole Pionka skončila na výstroji Georgijeva, který se rozhodně nenudí.

18:34
    DeMelo vypálil od modré čáry a trefil před brankou jednoho ze stojících hráčů. Útočníci Jets se pokoušeli dostat k dorážce, ale jeden z domácích poslal puk do středního pásma.

19:49
    Colorado trávilo poslední střídání první třetiny v útočném pásmu, žádnou střeleckou příležitost si vypracovat nedokázalo.

20:00

Po první třetině se do kabin jde rozhodně lépe hokejistům Winnipegu, kteří na ledě Colorada vedou 2:0. První gól vstřelil v 7. minutě Gagner a ve 14. minutě skóroval Pionk. Dokáže Colorado v následujících třetinách přidat?

Střely na branku: 10 – 11.

Další třetina začne přibližně ve 3:07.

20:01

20:30
    Lowryho střela od modré čáry byla tečovaná a Georgijev musel v této třetině poprvé zasahovat.

21:29
    Makar dostal přihrávku na levý kruh a byla z toho zajímavá střela zápěstím, která se ale až k brance nedostala.

22:00
    Colorado nyní svého soupeře uzamklo před jeho brankou a pokouší se snížit.

22:14
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Zvýšená aktivita Avalanche přináší kýžené ovoce! MacKinnon z levé strany našel před brankou postaveného MIKKA RANTANENA, kterému stačilo puk pouze nasměrovat za bezmocného Hellebuycka. Asistence: Nathan MacKinnon a Devon Toews.
    22:14 Mikko RANTANEN - 1:2

22:38
    Jonsson Fjällby dokázal zaměstnat brankáře Colorada střelou z velké blízkosti. Hra je přerušena.

23:02
    Johnson si sjel s pukem do mezikruží a vystřelil zápěstím. Hellebuyck dobře zmenšil střelecký úhel a kotouč našel na své hrudi.

23:35
    Obránci obou týmů se dostávají do zajímavých střeleckých pozic. Tentokrát se skórovat pokoušel Morrissey, branku ale těsně minul.

23:55
    Manson smolně podrazil svého soupeře a putuje na trestnou lavici. Využijí Jets i druhou přesilovou hru v zápase?

24:17
    Georgijev dokázal zastavit střelu od modré čáry a posléze jeden z jeho spoluhráčů poslal puk do středního pásma.

24:55
    Winnipegu se zatím nedaří optimálně usadit v útočném pásmu, Colorado tohle oslabení zvládá.

25:35
    Pionk tvrdě pálil od modré čáry, nicméně puk přes hromadu těl před ním neprocpal.

25:55

26:13
    Lehkonen ze středního pásma nahodil puk na branku a donutil Hellebuycka přerušit hru.

27:05
    Winnipeg se usadil v útočném pásmu a zatlačil svého soupeře. Veškeré snažení ale ukončila špatná přihrávka Morrisseyho, po které domácí dostali puk do středního pásma.

27:48
    Důležitý zákrok při přečíslení dvou na jednoho předvedl Georgijev, který se rychle přesunul a vychytal Connora.

28:10
    Girard se vydal na útočný výlet a z levého kruhu vystřelil. Puk ale proletěl vysoko nad brankou.

28:33
    Hraje se ve vysokém tempu a oba týmy se dostávají do šancí. Tentokrát z mezikruží na druhé straně těsně minul Scheifele.

29:14
    Colorado si během krátké chvíle vytvořilo dvě slibné příležitosti, ale ani jednu nedokázalo využít. Následně bylo odpískáno postavení mimo hru.

29:44
    Krásná kombinace v útočném pásmu a Jets se vrací do dvoubrankového vedení. Wheeler přihrávkou skrz brankoviště našel volného COLEA PERFETTIHO a ten se pohotově trefil do odkryté klece. Asistence: Blake Wheeler a Pierre-Luc Dubois.
    29:44 Cole PERFETTI - 1:3

30:29
    Winnipeg se pokouší využít svého momentu a tlačí se znovu do útočení. Avalanche musí být ve svém pásmu hodně opatrní.

31:15
    Perfetti dostal kotouč do předbrankového prostoru, ale tentokrát si nedokázal poradit optimálně a místo zakončení volil nepřesnou přihrávku.

32:40
    Duel začíná znovu nabírat pořádné tempo a hra se přelévá ze strany na stranu.

33:30
    Winnipeg se během krátké chvíle dopustil dvou zakázaných uvolnění.

34:04
    Za Georgijevem zvonila tyčka! Od modré čáry vystřelil pořádnou ránu Samberg a brankář Colorada měl velké štěstí, protože nedokázal vůbec zareagovat.

34:57
    Z velkého úhlu vystřelil O'Connor a málem Hellebuycka nachytal. Brankář Jets si poradil s velkými problémy.

35:07
    Krátce po vhazování vystřelil od modré čáry Makar a jeho rána proletěla těsně kolem levé tyčky.

35:55
    Další střelecká příležitost Makara. Tentokrát tento mladý bek trefil pouze obětovaného hráče Jets, který se položil do střely.

36:26
    Dlouhotrvající tlak v útočném pásmu přináší druhý gól Avalanche. Byram našel z levé strany před brankovištěm MIKKA RANTANENA, který v pokleku napálil puk do sítě. Pro finského útočníka to je druhý gól v zápase a od této chvíle bude útočit na hattrick. Asistence: Bowen Byram a Valerij Ničuškin.
    36:26 Mikko RANTANEN - 2:3

37:30
    Colorado je zpátky v útočném zpátky, navíc bude hrát přesilovou hru. Je poskytnuta výhoda.

37:50
    Appleton se provinil sekáním a hodně oslabí do následujících dvou minut svůj tým. Podaří se Coloradu vyrovnat?

38:05
    Winnipeg začal oslabení velmi dobře a dokázal dostat puk do středního pásma.

38:27
    Domácí se rychle vrátili do útočného pásma a přesilovou hru využívají. Rantanen se tentokrát ocitl v roli nahrávače, mezi kruhy našel VALERIJE NIČUŠKINA a ten svižnou střelou překonal Hellebuycka. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.
    38:27 Valerij NIČUŠKIN - 3:3

39:30
    Colorado nepolevuje ze svého tlaku a pokouší se v závěru vývoj zápasu zcela otočit.

40:00

Divoká druhá třetina končí za burácení tribun v Ball Aréně. Colorado v jejím závěru dokázalo dvěma góly srovnat výsledek na 3:3 a o vítězi se bude rozhodovat až v závěrečné dvacetiminutovce. Za domácí se v této třetině dvakrát trefil Rantanen a jednou přesně mířil Ničuškin. Za Jets skóroval Perfetti.

Střely na branku: 24 – 21.

Další třetina začne přibližně ve 4:04.

40:01

40:26
    U branky Georgijeva vznikl menší chaos, který se podařil domácím hráčům dostat pod kontrolu. Jets vstoupili do třetí části velmi dobře.

42:15
    Krátce po přejetí modré čáry se do kotouče opřel Ničuškin a donutil Hellebuycka k zákroku vyrážečkou.

42:30
    Druhá formace Avalanche byla hodně aktivní a několikrát se dostala do útočného pásma, nebyla z toho ale žádná střela na branku.

44:40
    Johnson se z pozice obránce dostal až za branku Jets a pokusil se odrazem od beton Hellebuycka dostat kotouč do branky. Brankář Winnipegu si vše dokázal pohlídat.

45:06
    Byram od levého mantinelu poslal na branku nebezpečný puk, který Hellebuyck vyrazil do ochranné sítě. Colorado začíná mít více ze hry i v této třetině.

45:57
    Wheeler se v útočném pásmu dostal ke kotouči a pokoušel se přejít přes Mansona. Zadák Avalanche si poradil a urostlého útočníka od puku odstavil.

46:32
    Zajímavá situace. Manson a Dubois se při dojíždění kotouče navzájem drželi a rozhodčí posílá oba hokejisty na trestnou lavici.

46:45
    Dneska jsme již jeden gól při hře ve čtyřech viděli. Dočkáme se i podruhé?

47:14
    Appleton dostal kotouč mezi kruhy a pohotově vystřelil zápěstím. Georgijev musel zasahovat vyrážečkou.

48:17
    Wheeler z pravého kruhu nahodil kotouč na branku, Georgijev si poradil a dokonce i rychle rozehrál.

49:20
    Oba celky velmi dobře ví, že následující gól může být v tomto zápase klíčový. Začíná se hrát velmi zodpovědně z obran.

50:27
    Hosté se dostali pod tlak, a tak kotouč raději posílají na zakázané uvolnění.

50:37
    O'Connor při přečíslení vzal zodpovědnost sám na sebe a vystřelil z pravého kruhu. Hellebuyck s menšími obtížemi kotouč vyrazil do bezpečí.

51:09
    Na druhé straně byl nyní nucen zasahovat Georgijev. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

52:50
    Makar se v útočném pásmu pustil do kombinace s MacKinnonem, nic vážného z toho ale nebylo.

53:20
    Cogliano od pravého mantinelu chtěl poslat puk před brankoviště, jeden z beků ale tento pokus zablokoval.

54:00
    Hrdinou Colorada v tomto zápase se mohl stát Kaut, který byl volný mezi kruhy a dostal se do zakončení. Svižná rána ale letěla těsně nad břevno.

54:23
    Winnipeg nezvládl rychlý protiútok podle představ, je odpískáno postavení mimo hru.

55:00
    V posledních střídáních se v útočných pásmech hraje hodně kolem mantinelů. Je znát, že ani jeden z celků nechce udělat nějakou chybu.

55:50
    Makar z levého kruhu poslal před branku střílený pas, který ovšem proletěl přímo do rohu.

57:19
    Rodrigues dlouho kroužil s pukem v útočném pásmu, ale do zakončení se prodrat nedokázal.

58:00
    Základní hrací doba se pomalu blíží ke svému konci. Dočkáme se gólu, a nebo se bude prodlužovat?

58:40
    Lehkonen si našel puk na vrcholu pravého kruhu a vystřelil z otočky. Kotouč se ale až k brance nedostal.

59:19
    Od modré čáry se do puku opřel Johnson, nicméně trefil pouze hráče před sebou, od kterého se kotouč odrazil do rohu.

59:59
    V poslední sekundě ještě musel zasahovat Georgijev, jenž kryl střelu z levého kruhu. Bude se prodlužovat.

60:00

Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla, a tak se za stavu 3:3 dočkáme prodloužení a případně samostatných nájezdů.

60:01

60:21
    Rantanen na začátku prodloužení zaútočil na hattrick, z mezikruží ale nemířil nejpřesněji.

60:31
    Hra se rychle obrátila a přišlo rozhodnutí. NEAL PIONK si s kotoučem najel na pravý kruh, napřáhl a trefil se krásně do protějšího horního rohu branky. Georgijev neměl příliš velkou šanci zasáhnout. Jets se tak radují z vítězství. Asistence: Mason Appleton.
    60:31 Neal PIONK - 3:4

Pohledné utkání je u svého konce. Základní hrací dobu lze rozdělit na dvě poloviny. Ta první patřila Winnipegu, který si vypracoval dvoubrankové vedení, a ta druhá Colorado, které dokázalo vyrovnat a v závěru utkání sahalo po vítězství. Nakonec ale muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se trefil Neal Pionk a rozhodl o tom, že dva body budou putovat do Winnipegu.

Dnešní utkání sledovalo 18 062 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:50:31)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 23. Rantanen (MacKinnon, D. Toews), 37. Rantanen (Byram, Ničuškin), 39. Ničuškin (Rantanen, Makar) – 7. Gagner (Lowry, Perfetti), 14. Pionk (Appleton, Morrissey), 30. Perfetti (Wheeler, Dubois), 61. Pionk (Appleton)

Rozhodčí: Lambert, Hebert – Berg, O´Quinn

Diváci: 18 062