Florida – Philadelphia 4:3 (kon.) | Colorado – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Seattle – St. Louis 3:4 (po pr.)
Seattle Kraken
3:4 (1:3, 2:0, 0:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Čtvrtek 20.10.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a St. Louis Blues.

Seattle odehrál už čtyři zápasy, vyhrál nad Los Angeles 4:1, nestačil na Anaheim 4:5 v prodloužení, Vegas 2:5 a na Carolinu 1:5. Blues odehráli zatím jediný duel a vyhráli ho. Columbus přehráli s přehledem 5:2.

Vzhledem k vysílacím právům v zámoří lze předpokládat, že zápas začne o něco později než je plánovaný oficiální začátek.

Zápas začne okolo 4:20.

00:01

00:01
    Sice o něco později, ale dočkali jsme se. Zápas začíná.

00:11
    Jako první se sice dokázali domácí do útočného pásma, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

00:51
    Brandon Saad dostal puk do útočného pásma, následně pálil Jordan Kyrou a puk našel domácí brankář. Bude se vhazovat.

01:07
    Špatná rozehrávka Blues znamená zakázané uvolnění, bude se vhazovat před jejich brankou.

01:26
    Yanni Gourde to zkoušel individuálně, sice se probojoval do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

02:00
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Justin Schultz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

02:41
    Vladimir Tarasenko se pokoušel dorážet kotouč před brankou, ale brankář Martin Jones byl pozorný a nedopustil dorážky.

02:52
    Ivan Barbašev ještě viděl kotouč, který byl sice hratelný, ale sudí jej ztratil z dohledu, a tak přerušil hru, bude se vhazovat.

03:37
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale do zakončení se nemohou dostat.

04:00
    Přesilovka končí, dobře ji sehráli hosté, ale vstřelit úvodní branku zápasu nedokázali.

04:23
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o puk se odehrávají ve středním pásmu.

05:09
    Za brankou Blues se po střetu u mantinelu strhla šarvátka.

05:09
    Ryan Donato – 2 min., hrubost,
    Ryan Donato – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Ivan Barbašev – 2 min., hrubost.

06:47
    Přesilovku hraje hostující celek, který se sice nastěhoval do útočného pásma, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

07:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hostující celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení, tvrdou ránou z kruhu je ke bližší tyči dokázal poměrně snadno trefit JORDAN KYROU. Měl dostatek času od obrany soupeře. Asistence: Colton Parayko a Nick Leddy.
    07:16 Jordan KYROU - 0:1

08:01
    Domácí se propracovali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl přesný.

08:27
    Jordan Eberle pálil z dobré pozice na kruhu, jeho projektil minu branku. Následně Matthew Beniers mohl vyrovnat, ale nechal vyniknout brankáře. Komerční přestávka.

08:53
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Adam Larsson pálil od modré čáry a brankář Jordan Binnington v pohodě zasáhl.

09:13
    Blues rozehrávají od své branky, dostali se do útočné třetiny, ale pokus o zakončení byl hodně nepovedený.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hosté zatím vedou o jednu branku.

10:31
    Will Borgen to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný. Následně jeho spoluhráč minul.

10:51
    Seattle právě vstřelil branku!
    Po rychlé akci máme vyrovnáno, Alexander Wennberg poslal kotouč před branku, kde byl jeho spoluhráč, tím byl WILL BORGEN. Jeho rána zapadla mimo dosah brankáře až za brankovou čáru. Důrazná hra se vyplatila. Asistence: Alexander Wennberg a Oliver Bjorkstrand.
    10:51 Will BORGEN - 1:1

11:55
    Špatná komunikace domácího brankáře s obránci. Zaváhání využili hosté, rychle se dostali k puku a do odkryté části branky jej poslal BRAYDEN SCHENN. Asistence: Vladimir Tarasenko a Robert Thomas.
    11:55 Brayden SCHENN - 1:2

12:12
    Hostující celek bleskově navyšuje své vedení, Brayden Schenn poslal do brejku spoluhráče, kterým byl JUSTIN FAULK. Před brankou provedl blafák, na který brankář nedosáhl. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko
    12:12 Justin FAULK - 1:3

12:12
    Oddechový čas pro tým Seattle Kraken.

12:19
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Blues.

12:49
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou pasáž hry, která musí domácím vyhovovat.

13:11
    Krakeni se dostali do útočného pásma, ale rána od modré čáry byla zblokovaná do rohu hrací plochy.

13:40
    Souboje o kotouč probíhají především ve střední části hrací plochy.

14:23
    Domácí rána od modré čáry byla hodně nepřesná, zaduněl mantinel za brankou. Následné hosté neproměnili rychlý brejk.

15:01
    Začala finální pasáž hry v první třetině, diváci už viděli čtyři branky.

15:15
    Robert Thomas hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát.

15:49
    Brayden Schenn ani nadvakrát nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře. Obrana Krakenů si poradila.

16:50
    Domácí se dostali do ofsajdu, komerční přestávka.

17:43
    Utkání pokračuje dál, hosté jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 11:10.

17:59
    Adam Larsson – 2 min., nedovolené bránění.

18:36
    Přesilovku hrají hosté, ale domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině, domácí celek hraje velmi dobře v početní nevýhodě.

19:14
    Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat.

19:20
    Blues musí znovu rozehrávat od své branky. Jen těžko se dostávají před branku soupeře.

19:40
    Jordan Binnington rozehrává kotouč za svou brankou, Nick Leddy pokračoval v akci.

20:00

Hostující celek vede v tomto zápase po první třetině o dva góly. Hosté byli aktivnější a dokázali své šance proměnit.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek ji zahajuje s dvoubrankovým deficitem.

20:01
    Hráči jsou připraveni, rozhodčí jsou připraveni a připraveni jsme také my, abychom společně sledovali druhou třetinu tohoto dramatického utkání.

21:15
    Alexander Wennberg se pokoušel dostat se do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

22:10
    Mnoho šancí v úvodu třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

22:39
    Krakeni se sice dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

22:53
    Ryan Donato se díky dobrému pohybu dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.

23:45
    Hostující celek dokázal vybojovat buly v útočném pásmu, bránící se celek dokázal v pohodě kotouč dostat do středního pásma.

24:05
    Jared McCann se pokoušel dostat do útočného pásma, ale jeho akci chybělo přesněji zakončení. Přesněji povedenější poslední klička.

24:46
    André Burakovsky našel spoluhráče, Carson Soucy následně pálil do odkryté části branky, ale brankář jej senzačně vychytal.

25:12
    Ryan O'Reilly na druhé straně po samostatné akci zakončoval, ale minul. Následně jej skvěle vychytal brankář Martin Jones. Oba gólmani se vyznamenai.

25:59
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

26:09
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Blues, kteří vedou o dva góly a mají dál převahu.

26:48
    Jaden Schwartz vyslal tvrdou ránu, se kterou si celkem snadno dokázal poradit brankář Blues. Bude se vhazovat před jeho brankou.

27:40
    Mnoho hokejové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají 15 střel.

28:24
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Justin Schultz pálil od modré čáry, ale Jordan Kyrou jeho pokus zblokoval.

29:00
    Hosté musí rozehrávat od vlastní branky, to se však nepodařilo, jenže chyby soupeře nedokázali domácí proměnit ve výraznější šanci.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, Blues vedou o dvě branky a nedávají domácím mnoho prostoru pro kombinační hru.

30:25
    Colton Parayko minul branku ránou od modré čáry.

30:44
    Po rychlé akci se do brejku dostal RYAN DONATO. S první jeho ránou si senzačně poradil brankář. Jordan Binnington nekontroloval puk, byl volný Colton Parayko dobruslil situaci pozdě, a tak mohl Donato dorážet. Asistence: Brandon Tanev a Shane Wright.
    30:44 Ryan DONATO - 2:3

32:00
    André Burakovsky se z ničeho nic dostal do brejku, ale jeho rána končí vedle branky. Nechybělo moc a bylo vyrovnáno. Domácí mají nyní převahu.

32:25
    Tento styl hry musí fanynky a fanoušky bavit. Následně Blues rozehráli jen na zakázané uvolnění.

33:25
    Yanni Gourde zakončoval z dobré střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky. Nechybělo moc.

34:17
    Vladimir Tarasenko měl velkou šanci, ale trefil rameno brankáře. Martin Jones své spoluhráče podržel.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej.

35:28
    Carson Soucy trefil jen brankáře, od kterého se puk odrazil nad branku. Komerční přestávka.

36:00
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácím se podařilo snížit, nyní mají převahu hráči Blues.

36:34
    Martin Jones raději přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:43
    18:22, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, více ze hry mají hostující hráči.

38:21
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Jordan Binnington raději kryje kotouč. Bude se vhazovat před jeho brankou.

38:31
    Domácí celek vyrovnává ADAM LARSSON vypálil od modré čáry a jeho pokus si nešikovně do své branky a mimo dosah brankáře ztečoval Torey Krug. Asistence: Alexander Wennberg a Oliver Bjorkstrand.
    38:31 Adam LARSSON - 3:3

40:00

40:01

40:10
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Stav je vyrovnaný.

42:08
    Adam Larsson pálil od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný před brankou.

42:30
    Ryan Donato to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

43:17
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:50
    Matthew Beniers vyslal dobrou ránu z mezikruží, ale brankář zasahovat nemusel. Kotouč končí vedle.

44:18
    Optickou převahu mají nyní domácí hokejisté, vypracovali si velkou šanci, ale Will Borgen netrefil odkrytou část branky.

44:48
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu. André Burakovsky pálil, ale neuspěl.

46:13
    Carson Soucy rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

46:30
    Jordan Binnington vychytal jednoho z domácích hráčů. Velkou šanci Seattle neproměnil.

47:00
    5:1, tak vypadá poměr střel ve třetí třetině, více ze hry mají domácí hokejisté.

47:50
    Po delší době se do útočného pásma dostal hostující celek, ale nedokázal se prosadit.

48:06
    Domácí fanoušci ženou hráče vpřed, sledujeme rychlý hokej. Krakeni se pokouší získat vedení.

49:15
    Jeden z hráčů Blues hodně důrazně najel do brankáře, následovala potyčka.

49:15
    Will Borgen – 2 min., hrubost.

Jake Neighbours – 2 min., hrubost + 2 min., nedovolené bránění brankáři.

50:11
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, usadili se v útočném pásmu, André Burakovsky minul od modré čáry.

50:40
    Krakeni se dostali do útočného pásma, kde se usadili, ale vypálit nedokázali.

51:00
    Přesilovka domácích pomalu končí.

51:16

51:33
    Blues rozehrávají od své branky, ve středním pásmu se kombinace poněkud pokazila. Puk získali domácí.

52:07
    Adam Larsson jako obránce pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle.

53:03
    Hosté rozehrávají od své branky, následně Jordan Eberle získal ve středním pásmu puk, ale v zakončení nebyl přesný.

53:30
    André Burakovsky hledal spoluhráče na modré čáře, ale přihrávka postrádala přesnost. Akce Seattlu byla nepovedená.

54:50
    Mnoho šancí k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry v závěru třetí části.

55:06
    Krakeni se usadili v útočném pásmu, Yanni Gourde minul branku bekhendovou střelou.

55:40
    Jordan Kyrou se po rychlé akci dostal do zakončení, ale jeho pokus končí ve výstroji brankáře.

56:43
    Martin Jones musel nyní zasahovat proti střele soupeře, domácí následně vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.

57:08
    Blues měli velkou šanci, ale zakončení nebylo nejpřesnější.

57:47
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Seattlu.

58:19
    Nyní se vyloženě čeká na to, zda některý z hráčů udělá chybu a daruje soupeři velkou šanci.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, podle všeho tento duel půjde do prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak tento zápas půjde do prodloužení. Za malý moment budeme pokračovat.

60:01

60:01
    Začalo prodloužení, úvodní buly pro domácí.

60:40
    Matthew Beniers se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná obráncem.

60:53
    Domácí rozehrávají od své branky. Alexander Wennberg pokračoval následně v akci

61:50
    Jordan Binnington kryje dobrou ránu soupeře, před brankou byl na dorážku připravený Justin Schultz, ale zakončit nedokázal.

62:10
    Hostující celek tento zápas vyhraje. Za brankou vybojoval puk Robert Thomas. Pak jej získal Vladimir Tarasenko, který našel JUSTINA FAULKA. Jeho zakončení bylo nechytatelné. Asistence: Vladimir Tarasenko a Robert Thomas.
    62:10 Justin FAULK - 3:4

St. Louis Blues ve druhé třetině přišlo o dvoubrankové vedení, ale nakonec získává dva body z tohoto zápasu. Blues byli šťastnější a berou dva body. Seattle má jeden.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Borgen (Wennberg, Bjorkstrand), 31. Donato (B. Tanev, Wright), 39. Larsson (Wennberg, Bjorkstrand) – 8. Kyrou (Parayko, Leddy), 12. B. Schenn (Tarasenko, Thomas), 13. Faulk (B. Schenn, Tarasenko), 63. Faulk (Tarasenko, Thomas)

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Wennberg, Bjorkstrand – Schwartz, Beniers, Eberle (A) – McCann, Gourde, Kuhlman – Donato, Wright, B. Tanev.
    Trenér: Dave Hakstol

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko (A), Krug, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – Saad, O'Reilly (C), Kyrou – Bučněvič, Thomas, Tarasenko (A) – Neighbours, B. Schenn, Barbašev – Toropčenko, Acciari, N. Walker.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Gawryletz, Murchison

Diváci: 17 151