Vítkovice – Liberec 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po pr.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Rytíři Kladno
Pátek 21.10.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 13. kolo

Tak to je dnes z Karlových Varů vše. Přeji krásný večer. (20:11:44)

Nejlepší hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Ondřej Beránek
    Rytíři Kladno: Tomáš Plekanec

Po napínavé třetí části si nakonec energetici vybojovali vítězství 4:3. Poté co se v početní výhodě prosadil kapitán hostů Tomáš Plekanec a náskok energetiků následně snížil Ondřej Bláha se hra dostala do vyšších obrátek. Kladenští se několikrát natahovali po srovnání, ale Vladislava Habala už znovu nepřekonali. Na druhé straně si energetici chtěli pojistit vedení, s jejich pokusy si Landon Bow poradil. Napětí gradovalo v závěrečné power-play, ale i přes obrovské nasazení se hostům nepodařilo poslat zápas do prodloužení.

58:02
    Hra je nyní přerušena, protože na ledě zůstal ležet Matyáš Filip.

57:35
    Rohanova střela skončila v Bowově lapačce.

57:20
    Zakázaným uvolněním se tentokrát provinili hosté.

57:02
    Dotchinova rána se odrazila od Habala, kladenští, kteří se hnali za dorážkou zatlačili Habala do branky a ta byla opět posunuta.

56:55
    Zakázané uvolnění domácích.

56:32
    Kladenští se drží před Habalem.

56:06
    Rána jednoho z hostů se od mantinelu odrazila k Habalovi a ten raději přerušil hru.

56:01
    Grígerova rána ztroskotala na Bowovi.

55:33
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v pásmu.

53:42
    Plekancova střela skončila na Habalových betonech. Po dalším zákroku Habal přerušuje hru.

53:22
    Černoch nabil Koblasovi ujíždějícímu k brance, toho odstavil jeden z hostů.

52:48
    Dotchinovu střelu od modré zblokoval jeden z domácích.

52:20
    Energetici to zkoušeli na Bowa, ale kotouč míjel branku o milimetry.

51:47
    Indrák poslal kotouč za Habalovu branku.

51:17
    Balážova střela proletěla před Bowem a opět chyběl spoluhráč na dorážku.

50:34
    Bow skryl kotouč před dorážkou Baláže a raději přerušil hru.

49:50
    Rytíři vyhazují.

48:45
    Domácí kombinují před Bowem. Hostující obránci střely blokují.

48:17
    Energetici mají k dispozici početní výhodu.

46:45
    Kladno právě vstřelilo branku! Zikmund ujížděl na Habala, ten kotouč vyrazil, ale do odkrytá části branky ho poslal ONDŘEJ BLÁHA. Asistence: Ladislav Zikmund a Tomáš Plekanec

45:59
    Redlichovi těsně před Bowem ujel kotouč.

44:38
    Rachůnek poslal kotouč před branku, ale následná dorážka nevyšla.

43:57
    Ticháčkovu přihrávku napadl Rachůnek.

43:27
    Habal nyní musí být ve střehu, neboť se Rytíři dostali do útoku.
    43:05 Tomáš PLEKANEC - 4:2

43:05
    Kladno právě vstřelilo branku! TOMÁŠ PLEKANEC poslal kotouč nad Habalovou lapačkou a využil tak početní výhodu. Asistence: Jake Dotchin a Adam Brodecki

42:40
    Energetici jsou ve třech.

42:32
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Vladislav Habal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Petr Koblasa.

42:24
    Ticháček ujížděl na branku, ale Habal odrazil kotouč na střídačku. Za zdržování hry byl Habal potrestán stejně jako předtím Bow.

42:17
    Bow vyrazil kotouč mimo hřiště a byl potrestán za zdržování hry.

41:37
    Dotchinova střela prošla těsně kolem branky.

40:01

Druhá část byla opět bohatá na střelecké pokusy obou týmů. Po skončení početní výhody se o jedinou branku této části postaral Ondřej Beránek. Po Habalových zákrocích docházelo k pošťuchování u jeho branky., Poslední pokus o propasírování kotouče za jeho záda skončil bitkou mezi Ondřejem Beránkem a Ondřejem Bláhou. Za tu byli oba shodně odměněni menším trestem. Další část začne zhruba v 19:17 hodin.

40:00

39:30
    Melka se snaží založit akci.

38:49
    Redlich upaloval na Bowa, ale v té rychlosti nestihl pořádně zamířit.

38:07
    Kladenští se nyní snažili došťouchnout kotouč za Habala a došlo k bitce dvou Ondřejů, Bláhy a Beránka. Oba bojovníci byli posláni na trestnou lavici.

37:04
    Energetikům se nedaří přechod před Bowa.

36:20
    Redlichova střela sjela po Bowových betonech, před brankou mu chyběl parťák na dorážku.

35:31
    V útoku jsou nyní hosté.

35:10
    Babka to zkusil z úhlu, ale střela šla mimo a nevyšla ani následná dorážka, protože Habal byl ve střehu.

34:54
    Po další střele Bow opět přerušuje hru.

34:43
    Bernadova dělovka z mezikruží skončila na hrudi Bowa.

34:37
    Bow má nyní plné ruce práce.

33:58
    Beránek střílel z vrcholu kruhu. Trefil Bowovy betony.

33:25
    Energetikům nevyšla přihrávka a začínají znovu od branky.

32:43
    Probíhá boj o kotouč u mantinelu.

31:48
    Indrák se na modré vložil do přihrávky energetiků a okamžitě z otočky pálil. Habal střelu skryl.
    31:42 Ondřej BERÁNEK - 4:1

31:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Po skončení početní výhody pálil z pokleku před brankou ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek.

30:58
    Střelu jednoho z domácích kryje Bow v náruči.

30:42
    Další vyhození hostů.

30:03
    Nyní se hraje před Habalem.

29:40
    Hned v jejím úvodu se Rytíři vysvobodili vyhozením.

27:51
    Martin Procházka vyvezl kotouč do pásma.

27:44
    Vondráčkova dělovka skončila v ochranné síti.

27:42
    I další pokus energetiků Bow zneškodnil.

27:18
    Redlich s Vondráčkem si vyjeli na Bowa.

26:47
    Rachůnkova střela proletěla nad rohem klece hostů.

26:27
    Bláha se snaží znepříjemnit Beránkovi rozehrávku.

26:22

25:40
    Melka se vložil do přihrávky energetiků a ujížděl do pásma.

25:28
    Redlichovu střelu z mezikruží kryje Bow v náruči.

25:12
    Oslabení domácí ustáli.

24:20
    Beránek napadl přihrávku na Dotchina a vyhazuje.

23:31
    Plekancova rána šla mimo.

23:31
    Po dalším Habalově zákroku došlo opět k potyčce před jeho brankou, kterou jeden z kladenských posunul.

23:12
    Energetici musí bránit oslabení.

23:12
    Tomáš Havlín – 2 min., nedovolené bránění.

22:28
    Na ledě to docela vře.

22:24
    Vhazuje se po levé ruce Habala.

22:19
    Habal kryje pokus jednoho z Rytířům a následně vypukla u jeho branky menší strkanice.

21:31
    Nyní kotouč poskakoval mezi oběma týmy. Nakonec ho získali domácí.

21:05
    Slováček z vrcholu kruhu prověřil Habala.

20:19
    Závar před Habalem skončil posunutím jeho branky. Čeká se na její usazení.

20:05
    Kotouč po buly získali Rytíři.

20:01

Po rozpačitém začátku se kladenským podařilo několikrát ohrozit Vladislava Habala. Ten jejich pokusy s přehledem likvidoval. V osmé minutě však Antonín Melka poslal kotouč nad jeho lapačkou a otevřel skóre zápasu. Energetici na nalezení odpovědi potřebovali zhruba čtyři minuty a o srovnávací gól se postaral Petr Koblasa. Ten tím odjistil kanonádu na straně energetiků, které do vedení po pěti minutách poslal Lukáš Pulpán. O navýšení rozdílu na dvě branky se po zhruba po půl minutě postaral Daniel Kružík. Ke konci třetiny ještě oba týmy několikrát zahrozily, ale stav zůstal nezměněn. Další třetina začne zhruba v 18:20 hodin.

20:00

18:58
    Rachůnek se ocitl sám před brankou. Jeho střelu Bow vyrazil.

18:34
    Kotouč mají Rytíři a zakládají akci.

17:51
    Dotchin byl sám v pásmu. Přišel však o kotouč.
    17:31 Daniel KRUŽÍK - 3:1

17:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! DANIEL KRUŽÍK se dostal do úniku a tváří v tvář překonal Landona Bowa. Asistence: Tomáš Rachůnek a Michal Plutnar
    17:02 Lukáš PULPÁN - 2:1

17:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! LUKÁŠ PULPÁN dostal nabito od Martina Rohana a rozmachem od modré čáry poslal kotouč do branky hostů. Asistence: Martin Rohan a Matěj Zadražil

16:28
    Rytíři zabrali kotouč a ohrožují Habala.

15:51
    Havlín neprostřelil hradbu před Bowem.

14:51
    Bow byl teď uprostřed palby, ale odolal.

13:42
    Skákající kotouč se nyní energetikům nepodařilo dopravit za Bowa.

13:02
    Havlín pálil od modré, ale kotouč skončil v lapačce Bowa.

12:13
    Energetici bojují o kotouč za brankou hostů.
    12:04 Petr KOBLASA - 1:1

12:04
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Bartejs to zkusil z kruhu, ale střela šla moc šikmo. Před brankou však číhal PETR KOBLASA a ten poslal kotouč do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Bartejs a Ondřej Beránek

10:48
    Sotnieks z mezikruží orazítkoval Habalův beton.

09:44
    Energetici nemohou přejít přes střední pásmo.

09:39
    Je tu první komerční přestávka.

09:39
    Rozjeté energetiky zastavil ofsajd.

08:45
    Rytíři opět krouží kolem Habalovy branky.

08:17
    Energetici se snaží srovnat. Bow však odolal.
    08:03 Antonín MELKA - 0:1

08:03
    Kladno právě vstřelilo branku! ANTONÍN MELKA unikl svým strážcům a poslal kotouč nad Habalovou lapačkou za jeho záda. Assistence: Miroslav Indrák

07:21
    Střelu jednoho z domácích Bow vyrazil.

06:59
    Habal musí být nyní ve střehu.

06:29
    Bláha to zkusil z vrcholu kruhu, ale přestřelil.

05:44
    Dotchin se dostal před Habala, ale kotouč zabrali domácí.

03:35
    Beránkovi nesedla přihrávka od Havlína, ale nakonec kotouč získal zpět.

03:10
    Ani energetikům se nedaří usadit se v pásmu.

02:34
    Kladenským nyní nevyšla přihrávka.

02:10
    Plekanec ze strany prověřil Habala.

01:39
    Redlich to zkusil od modré. Puk končí v ochranné síti.

01:26
    Nyní si Habal připsal zásah.

00:48
    Rytíři rozjíždějí útok od své klece.

00:21
    Koblasa se u mantinelu snaží vybojovat kotouč.

00:05
    Energetici posílají kotouč za branku hostů.

00:01

Hráči obou týmů vjíždí na led a řadí se na modré čáře.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Osmík, Zadražil, J. Baláž.
    Trenér: David Bruk

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar – Bláha, Plekanec (C), Zikmund (A) – M. Procházka, Filip, Beran – Melka, Indrák, Brodecki – Machač, Babka, O. Procházka.
    Trenér: Václav Blažek

Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Gerát, Šimánek.
    Trefí se?

Posledním číslem, které v souvislosti s oběma soupeři zmíním, je číslo 3. To je totiž počet bodů, které nyní dělí Rytíře na 13. místě od Energie na 10. místě. A právě o tyto tři body se dnes svede tuhá bitva.

09.09.2022 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:3p

Po krátké rekapitulaci posledních dvou zápasů dnešních soupeřů se na oba týmy ještě podíváme řečí čísel.

Kladenští mají za sebou nedělní výjezd na led týmu Vítkovice Ridera. Na soupisce Rytířů chyběl kromě útočníků Adama Kubíka a Alberta Michnáče i Jakub Klepiš, který vyfasoval stopku od disciplinární komise. Rytířům tak vypomohl Tomáš Jáchym z Prostějova. I když se kladenským v předchozím duelu se Spartou podařilo prolomit dlouhé střelecké mlčení, tak na vítkovickém ledě vyšli, i přes poměrně velké množství střel, opět gólově naprázdno. Velký podíl na tom měl i brankář domácích Aleš Stezka, který odmítl před kladenskými střelci kapitulovat. Rytíři po prohře 0:2 odjížděli z Vítkovic s prázdnou. V úterý pak na svém ledě přivítali českobudějovický Motor. V tomto utkání se na první branku čekalo až do druhé části, kdy se prosadil kladenský Martin Procházka. Hráči Motoru ve třetí třetině skóre srovnali, ale vzápětí opustil branku kvůli zranění Dominik Hrachovina. Ve stejném čase byl vyloučen Lukáš Pech. Tuto početní výhodu využil Adam Brodecki, který překonal Jana Strmeně minutu poté, co se postavil do branky. Pro švédského útočníka to byl první gól v dresu Rytířů a jak se ukázalo, šlo rovněž o gól vítězný. Kladenští tímto vítězství přetrhli šňůru šesti proher v řadě a jistě budou chtít ve vítězné vlně pokračovat. Nyní jsou se třinácti body na 13. místě.

Poslední dva duely energetici dovedli do vítězného konce. V neděli přivítali v KV areně českobudějovický Motor a ve velmi napínavém duelu si připsali o jednu branku víc a zvítězili 4:3. Toto vítězství bylo pro ně velice cenné, neboť šlo o první výhru na domácím ledě v letošní sezóně. Karlovarským se totiž zatím dařilo spíše na půdě soupeřů. To ostatně potvrdili i v úterním duelu proti Bílým Tygrům. Pod Ještědem energetici ukázali, že se nezaleknou ani favorizovaných soupeřů. Vždy našli odpověď na inkasovanou branku. Vyrovnaný stav otočili liberečtí ve svůj prospěch sedmdesát čtyři sekund před koncem utkání. Karlovarským nevyšla trenérská výzva, kterou si vzali kvůli tomuto gólu, a tak museli do oslabení. Trenér Bruk však zariskoval a vyměnil gólmana za jednoho hráče v poli. Energetikům se povedl husarský kousek, když ubránili prázdnou branku a dokonce obránce Tomáš Bartejs třicet tři sekund před koncem srovnal skóre. Tento gól byl velmi důležitý pro vítězství Energie. Zároveň se jednalo i o první gól, který Tomáš Bartejs vstřelil v dresu Energie. A do třetice jde o nejpozdější vyrovnávací gól, který padl v oslabení a s odvolaným brankářem za poslední čtyři roky. Utkání nakonec rozhodly až nájezdy, kdy jediným hráčem, který svůj nájezd proměnil byl Jiří Černoch a zařídil tak výhru pro svůj tým. Díky tomuto vítězství je nyní Energie se šestnácti body na 10. místě, přičemž má k dobru jeden zápas. Kazem na této výhře jsou však zranění útočníků Martina Kohouta a Jana Hladonika.

Krásný páteční večer. Dnes vás budu provázet duelem mezi domácí Energií a kladenskými Rytíři. Než se ozve úvodní siréna, tak se podíváme do kabin, a na některé statistické údaje obou týmů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 13. Koblasa (Bartejs, O. Beránek), 18. Pulpán (Rohan, Zadražil), 18. Kružík (Rachůnek, Plutnar), 32. O. Beránek (Gríger, Rachůnek) – 9. Melka (Indrák), 44. Plekanec (Dotchin, Brodecki), 47. Bláha (Zikmund, Plekanec)

Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Gerát, Šimánek