Olomouc – Liberec 5:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mountfield HK – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 0:1 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 21.10.2022, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

A je tu konec dnešního střetnutí. V osmigólové bitvě měla navrch Olomouc, která nadělila Liberci bůra. Tomeček zkraje třetí třetiny zvyšoval na dvougólový náskok, ale hned o 4 minuty později snížil liberecký Fiala. Následovala vyloučení na obou stranách, ale bez změny skóre. Hra v šesti se hostům nevyplatila, když výhru definitivně pojistil do prázdné brány Matašovský. Olomouc má tak 3 body do tabulky.

Ode mě je to ze Zimního stadionu všechno a budu se těšit zase někdy na počtenou. (15:26:49)

59:21
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MAREK MATAŠOVSKÝ, který trestá hru Liberce v šesti bez gólmana a pojišťuje výhru domácích. 5:3. Bez asistence.

58:49
    Liberec hraje v šesti.

58:36
    Závar před brankou Kohoutů nakonec zastavil Frgál.

57:28
    Puk lízl síť branky Libereckých.

56:45

56:07

56:05
    Pérez byl v dobré pozici pro střelu, lapačka Frgála však řekla ne.

55:32
    Olomouc rychle otočila hru na druhou stranu a míří na Hambálka.

54:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Matašovský – 2 min., podrážení.

54:40
    Puk byl nastřelen do míst mezi nohama brankáře hostů.

54:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Brouček – 2 min., nedovolené bránění.

53:54
    Bílí Tygři kombinují v útočném pásmu, ale nestřílí.

52:32
    Blok domácích nyní nedovolil, aby se kotouč dostal k bráně.

52:06
    Domácí se uvolnili, ale za cenu zakázaného uvolnění.

52:00
    Puk se zasekl v hloučku hráčů u střídačky Olomouce.

50:38
    Na puku jsou více hráči hostů, kteří vymýšlí šance.

49:48
    Z hloučku hráčů vyjel dopředu Lichner, ale nevystřelil.

48:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je to opět jen o gól. SAMUEL FIALA se nejlépe zorientoval v prostoru před brankou a skóruje. 4:3. Asistence: Radek Janata.

47:01
    Špička hole změnila trajektorii puku, který mířil už pomalu na brankáře Liberce.

46:09
    Neúspěšnou nahrávku domácích hosté zužitkovali k protiútoku.

45:33
    Tvrdá rána mířila jen těsně vedle svatyně Liberce.

45:13
    Olomouc překazila průnik hostů do jejich útočného pásma.

44:12
    Trestné střílení proměnil, a dvougólový náskok vrací Olomouci, MICHAL TOMEČEK, který puk procpal do branky pod beton Hambálka. 4:2.

44:12
    Po samostatném úniku narazil útočící domácí hráč tvrdě do mantinelu.

43:16
    Olomouc reaguje na inkasovaný gól šancemi před brankářem Hambálkem.

42:28
    RADEK JANATA zkraje třetí třetiny snižuje náskok Olomouce po akci z levé strany branky Frgála. 3:2. Asistence: Vasyl Špilka a Dominik Brouček.

42:00

40:00
    Culek – 2 min., hákování.

40:59
    Liberec se zatím úspěšnými vyhazováními brání.

Končí druhá třetina. Hra se přerušila na zhruba 24 minut kvůli zraněnému Plosovi, kterého odvezli zachranáři k vyšetření. Z hry byl do konce utkání vyloučen Panáček. Liberec dlouhou přesilovku nevyužil, zato Mora skórovala ve hře 5 na 3 ( Groch ) a o chvíli později i v situaci 5 na 4 ( Kusak).

40:00

39:14
    Domácí se probijí dopředu, ale ne na dlouho.

37:32
    Z ledu se těžko zvedá domácí Tomeček, jenž opouští plochu za asistence svých spoluhráčů.

37:12
    Liberec má více ze hry a šance střídá šanci.

36:13
    Fiala ujel obraně a měl pěknou šanci, ztroskotal na Frgálovi, který vše pohlídal.

35:37
    Libereckým pokusy o vyjetí z vlastního obranného pásma moc nevychází a gólman Hambálek má stále plné ruce práce.

35:05
    Puk mají více na holi domácí a hosté si musí dávat velký pozor.

34:05
    Hra se stále odehrává více u branky libereckých Bílých tygrů.

32:49
    Olomouc oživena dvěma rychlými góly hrozí i nadále z dalších akcí.

31:09
    Domácí jsou na koni. Po 26 vteřinách střílí další gól, tentokrát v klasické přesilovce. Autorem dvougólového náskoku je PATRYK KUSAK, jenž zavěsil puk do pravého rohu branky. 3:1. Asistence: Tomáš Galvas a Tobiáš Kuchta.

30:43
    Olomouc je zpátky ve vedení. Mora využívá dvojnásobnou přesilovku poté, co domácí obránce ŠIMON GROCH překonal Hambálka střelou do levého růžku branky. 2:1. Asistence: Radim Hradil.

29:59
    Fiala – 2 min., držení,
    Kofroň – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

29:36
    Opravdu plné ruce práce má nyní Hambálek, na kterého to domácí zkouší ze všech stran.

29:07

28:47
    Olomoučtí se vysvobozují vyhozením do bezpečí.

27:48
    Liberec kombinuje ve svém útočném pásmu a hledá vhodnou pozici ke střele.

24:07
    Panáček – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku, odpyká Lichner.

24:07
    Plos v péči záchranářů odnášen i za pomoci svých spoluhráčů na nosítkách z ledové plochy.

24:07
    To nevypadá dobře. Na stadion dorazili záchranáři a chystají transport zraněného hráče Liberce.

24:07
    Probíhá ošetřování hráče.

24:07
    Jeden z hostů zasažen nejspíš do obličeje a zůstává ležet na ledě. Jedná se o Plose.

23:48

22:57
    Po návratu do útočného pásma měl práci opět hostující brankář, který odolal.

22:19
    Po uklouznutí jednoho z domácích se i hosté dostávají v početní nevýhodě do šance.

21:48
    Hladík – 2 min., podrážení.

21:13
    Tomeček pálil z dobré pozice, golman Hambálek chytil pokus na hruď.

20:22
    Hosté hned od vhození krouží kolem branky domácích a mají šance.

20:01

Úvodní třetina je již minulostí. Skóre se poprvé změnilo po akci Galvas – Kusak, když druhý jmenovaný vstřelil gól. Srovnání přišlo v polovině třetiny, a to když Jenčovský stál připraven před Frgálem a svým pokusem dostal kotouč za jeho záda. K vidění byla i vyloučení, která gól nepřinesla.

20:00

19:57
    Ihned po konci početní výhody to Liberečtí stále zkouší.

19:41

19:02
    Liberec si přihrává a hledá vhodnou pozici ke střele vedoucí ke gólu.

18:02
    Ruch před bránou zastaven domácím golmanem, následně proběhlo menší strkání.

17:41
    Compel – 2 min., podrážení.

16:45
    Nebezpečně rozjetý Kříž vystřelil nepříjemnou ránu, Frgál si celou situaci ale pohlídal.

15:36
    Liberec se skrz střed hřiště snaží probít k brance, Olomoučtí jim to ale moc neusnadňují.

14:46

14:15
    Domácí to zkouší všemožně, aby to vedlo k využití početní výhody.

12:46
    Hois – 2 min., nedovolené bránění.

12:27
    Střela domácích vyražena nad svatyní hostujícího gólmana.

10:19
    Je srovnáno. Plos nabídl MIKULÁŠI JENČOVSKÉMU nahrávku z pravé strany. Druhý jmenovaný se svým pokusem nemýlil, když stál přímo před bránou. 1:1. Asistence: Lukáš Plos.

09:47
    Rušno před Frgálem, když byl zaměstnán střelou Culka, kterou chytil do lapačky.

09:17
    Projetí a návrat Olomouce do útoku nevyšel kvůli offsidu.

08:48
    Kočí prověřil gólmana Hambálka střelou z levé strany, ten chytil do lapačky.

08:01
    Panáček si povodil puk, jeho přihrávka a následná střela mířila na betony Hambálka.

06:40
    Dlouhý pas do útoku Liberce neměl adresáta a tak se hraje ve středu hřistě.

05:40
    Hosté se okamžitě snaží srovnat pobytem ve svém útočném pásmu.

04:51
    A máme tu první branku utkání. Galvas se krásně probil sám až ke golmanovi a vyražený kotouč do sítě dostal PATRYK KUSAK. 1:0. Asistence: Tomáš Galvas.

04:01
    Obrana kohoutů teď velmi pomohla svému brankáři Frgálovi.

03:57
    Hra se plynule přesunula od brány Liberce k té olomoucké.

02:49
    Domácí se snaží odrazit pokusy soupeřů.

01:55
    Hra se přesunula do rohu útočného pásma Mory.

00:51
    Nyní hrozí šancemi hosté.

00:16
    A do útočného pásma se hned dostali domácí.

00:01

Oba týmy již dorazily na ledovou plochu. Olomouc hraje v bílých dresech a hosté z Liberce v dresech modrých.

Obě mužstva se už v letošním ročníku Extraligy juniorů navzájem střetly. V 1. kole se hrálo na severu Čech a ač Olomouc dokázala smazat dvougólovou ztrátu, byl to právě Liberec, který zvítězil 3:2.

Sestava HC Bílí Tygři Liberec:
    Trenér: Richard Lobo

Sestava HC Olomouc:
    Trenér: Karel Beran

HC Bílí Tygři Liberec:
    Celku severočechů aktuálně patří 9. pozice, první nepostupová do play-off. 6 výher a 7 proher jim vyneslo 18 bodů. V posledním odehraném utkání nestačili liberečtí mladíci na Vítkovice, když prohráli na jejich ledě 0:4.

Nejlepší útočníci:
    Lukáš Plos s 19 body (9+10) nejen že vévodí statistikám LIberce, ale i celé juniorské extraligy. Následuje ho Mikuláš Jenčovský (6+8) a Filip Kříž 4+5).

Nejlepší obránce:
    Jakub Hladík za12 zápasů si připsal na své konto 7 bodů (1+6).

Brankáři:
    Vojtěch Hambálek – 6 odchytaných zápasů – úspěšnost 89,66%
    Daniel Král – 4 odchytané zápasy – úspešnost 94,83%
    Čeněk Krátký – 3 odchytané zápasy – úspěšnost 89,62%

HC Olomouc
    Junioři Mory moc důvodů ke spokojenosti nemají. V extraligové tabulce jim patří poslední místo se ziskem 9 bodů. Bodové konto nenavýšili ani v minulém utkání, které prohráli doma s brněnskou Kometou 0:1.

Radim Hradil vévodí se 13 body ( 6+7 ) následovaný Markem Matašovským (7+5) a Janem Kučerou, kapitánem Olomouce (3+8).

Brankáři:
    Antonín Nowak – 10 odchytaných zápasů – úspešnost 87,77 %
    Dominik Frgál – 4 odchytané zápasy – úspěšnost 90,37 %

Nejlepší obránci:
    Gól a 8 asistencí, taková je bilance Šimona Grocha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Petr Martínek

Branky a nahrávky: 5. Kusak (Galvas), 31. Groch (Hradil), 32. Kusak (Galvas, Kuchta), 45. Tomeček (TS), 60. Matašovský – 11. Jenčovský (Plos), 43. Janata (Špilka, Brouček), 49. Fiala (Janata)

HC Olomouc: Frgál, ( Nowak) – Panáček, Sedláček, Kočí, Groch, Compel, Galvas, Drábek – Hradil, Belan, Pigl, Tomeček ( A ), Janech, Kuchta, Matašovský, Lichner, Kusak, Kučera (C), Ruda

Bílí Tygři Liberec: Hambálek ( Krátký ) – Hladík (A), Culek, Duschka, Ehrenberger, Koštoval (A), Meisel, Patzelt – Plos, Hois, Kofroň, Jansa, Janata, Špilka, Przybyla, Fiala, Jenčovský ( C ), Pérez, Kříž, Brouček

Rozhodčí: Soukal, Grygera – Blažek, Bezděk