Olomouc – Liberec 5:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 0:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mountfield HK – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 0:1 (kon.) | Třinec – Jihlava 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
HC Kometa Brno
Pátek 21.10.2022, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Onlajn přenos z tohoto utkání je u konce. Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a budu se těšit u dalších textových přenosů. (19:04:49)

Tak tohle bude Vítkovice mrzet, dobře rozehraný zápas totiž domácí hokejisté ztratili během tří minut. Kometa v poslední třetině předvedla velkou bojovnost a po brance Nesima Harmima ještě zvýšila svou aktivitu. Z dnešního utkání, které bylo bohaté na šance, si tři body odváží hosté. Již zítra je na programu další kolo. Vítkovice na domácím ledě přivítají Jihlavu, utkání začíná ve 13:30. Kometa ve 12:00 vyjede na led třineckých Ocelářů.

59:48
    Vhazování po levé ruce Malečka, Bystroň totiž trefil ochrannou síť nad brankou.

59:24
    Kometa chtěla přidat čtvrtou branku do prázdné branky, jenže střela nebyla přesná a doletěla na zakázané uvolnění.

59:19
    Domácí to zkusí v šesti. S odjezdem Bartošáka na střídačku vypálil Přibyl, ale Maleček puk schoval do lapačky.

58:27
    Krčmarský přihrával před branku, tam se ale Macias nedostal.

58:03
    Icing Vítkovic. Vhazování po pravici Bartošáka.

57:31
    Teď vítkovičtí byli v pásmu, jenže jejich přihrávka nebyla přesná a kotouč je rychle na druhé straně ledové plochy.

57:05
    Hosté jen prodloužili puk do své útočné třetiny. Vítkovice se ale nemohou dostat přes střední pásmo.

56:37
    Nový vítkovický útok zastavil icing.

55:55
    Bystroň udržel útočné pásmo a střílel, ale Maleček ránu vyráží betonem.

55:43
    Zakázané uvolnění Komety.

55:17
    Rakus posouval kotouč do prostoru mezi kruhy, ale tam jeho spoluhráči nebyli.

54:33
    Bialy si najel k modré čáře a vypálil z otočky, Maleček puk chytá do lapačky.

53:56
    Vítkovicím se nepovedla rozehrávka, je pískáno zakázané uvolnění.

52:36
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.

52:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak to je obrat. Kometa znovu prošla do pásma, kde je v posledních minutách hodně nebezpečná. ADAM BOLTVAN vystřelil do volného místa a Bartošák si s tímto pokusem nedokázal poradit. Asistence: Jakub Masař.

52:01
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 37. Slusarczyk, 42. Macias (Přibyl) – 50. Harmim (Horváth, Němec), 51. Bělohlav (Bárta), 53. Boltvan (Masař)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Fibigr, Chaloupka, Puchala, Bialy, Kalandra, Prčík (A), Bystroň (C), Kosina, Smolka (A) – Krčmarský, Kubík, Přibyl, Macias, Milata, Chlán, Štiak, Glas, Vehovský, Slusarczyk
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Maleček (Kavan) – Němec (A), Eich, Svoboda, Bůžek, Řehák (C), Zubíček, Kuswito – Bárta, Horký, Harmim (A), Šantora, Otava, Boltvan, Rakus, Horváth, Bělohlav, Linka, Cakl, Masař
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Šutara, Šudoma – Bartoň, Veselý