Boston – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Dallas 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Los Angeles 6:1 (kon.) | Columbus – Nashville 5:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 2:3 (po pr.)
Ottawa – Washington 5:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:3 (po pr.)
Edmonton – Carolina 6:4 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:6 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Dallas Stars
Pátek 21.10.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji příjemný páteční den. (04:15:32)

3. Scott Wedgewood (DAL) – 40 zákroků

Nicholas Robertson v tomto zápase zcela zastínil svého bratra hrajícího za Dallas a nasměroval Toronto k vítězství. Robertson vstřelil dvě branky a tou druhou ukončil prodloužení. Dallas hrál dnes velmi nedisciplinovaně a může ho to mrzet, protože při plném počtu hráčů na ledě byl mírně lepším týmem.

63:46 Nicholas ROBERTSON - 3:2

63:46
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté slaví. Dallas při svém útoku propadl, a tak se do příležitosti dostali domácí. NICHOLAS ROBERTSON si nabruslil na pravý kruh a po přihrávce Matthewse se tvrdou ránou nemýlil. Asistence: Auston Matthews a Morgan Rielly.

63:27
    Nyní si s kotoučem hrají v útočném pásmu hokejisté Toronta.

62:28
    Pavelski hledal před branku najíždějícího Heiskanena, obrana Toronta tento pas ale dokázala zablokovat.

62:05
    Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

62:05
    Přihrávka Robertsona byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu Stars.

61:45
    Hraje se velmi opatrně, žádný z hráčů nechce nikde propadnout.

60:49
    Dallas je v plném počtu. Až do přerušení se bude hrát čtyři na čtyři.

60:37
    Kotouč se po přihrávce Marnera dostal do brankoviště, kde se od brusle odrazil přímo pod Wedgewooda. Ten zareagoval a zabránil brance.

60:10
    Toronto se velmi rychle usadilo v útočném pásmu.

60:01

Toronto se dokázalo ve třetí třetině dostat do vedení po brance Robertsona, jenomže na tuto trefu rychle odpověděl Seguin, a tak se za stavu 2:2 bude prodlužovat. Maple Leafs začnou v početní převaze.

60:00

59:25
    Matthews nabral u levého mantinelu pořádnou rychlosti a nakonec i zakončil z velkého úhlu. Wedgewood byl připraven.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 23. Kerfoot (Bunting, Sandin), 42. N. Robertson (Bunting, Nylander), 64. N. Robertson (Matthews, Rielly) – 15. Glendening (Faksa, Lundkvist), 48. Seguin (Marchment, W. Johnston)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Källgren) – Rielly (A), Brodie, Sandin, Holl, Giordano, Mete – Bunting, Matthews (A), Marner – N. Robertson, Tavares (C), Nylander – Engvall, Kerfoot, Järnkrok – Aston-Reese, Kämpf, Aube-Kubel.
    Trenér: Sheldon Keefe

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – C. Miller, Heiskanen (A), Hakanpää, R. Suter, Lundkvist, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Seguin, Marchment – Gurjanov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Shewchyk, Knorr

Diváci: 18 488