Boston – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Dallas 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Los Angeles 6:1 (kon.) | Columbus – Nashville 5:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 2:3 (po pr.)
Ottawa – Washington 5:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:3 (po pr.)
Edmonton – Carolina 6:4 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:6 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
New York Islanders
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
New Jersey Devils
Pátek 21.10.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL
    59:25 Nico HISCHIER - 1:4

59:25
    Devils právě vstřelili branku! NICO HISCHIER vystihl v obranném pásmu rozehrávku Islanders a od modré čáry zamířil táhlou žabkou do prázdné brány! Je hotovo – 1:4! Bez asistence.

59:04
    Ryan Graves mířil z středního pásma do prázdné brány, na modré čáře ale puk zablokoval Noah Dobson! Islanders stále prohrávají o dva.

58:19
    Devils zamířili těsně vedle pravé tyče prázdné brány a Islanders si vyžádali oddechový čas!
    56:44 Anders LEE - 1:3

56:44
    Islanders právě vstřelili branku! ANDERS LEE využil nepřehledné situace před bránou Devils a dokázal puk dotlačit za brankovou čáru! Gól naděje při hře bez brankáře. Domácí prohrávají 1:3. Asistence: Kyle Palmieri a Mathew Barzal.

55:42
    Dawson Mercer a Adam Pelech předvedli šarvátku, za kterou oba dostali dvě minuty za hrubost. Reklamní přestávka, po které se tedy bude hrát ve hře 4 na 4.
    55:28 Ondřej PALÁT - 0:3

55:28
    Devils právě vstřelili branku! ONDŘEJ PALÁT si teď najel mezi kruhy na bekhendovou přihrávku Jespera Bratta z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím zamířil pod teploměrem Iljy Sorokina k levé tyči! Asistence: Jesper Bratt a Nico Hischier.
    52:56 Bek Scott Mayfield a jeho fantastický defenzivní zákrok

52:56
    Tomáš Tatar se málem řítil sám na bránu, jenže zezadu mu skvěle zablokoval hůl Scott Mayfield. Slovenský útočník poté mohl skórovat u levé tyče, jenže opět neuspěl, stejně jako Erik Haula!

50:44
    Mackenzie Blackwood předvedl senzační zákrok poté, co se u levé tyče ocitl v obrovské šanci Jean-Gabriel Pageau! Čas na komerční brejk.

43:45
    Cal Clutterbuck byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Devils mají k dispozici třetí přesilovou hru v zápase.

43:09
    Dnešní utkání sleduje 16046 diváků.

35:56
    Anders Lee ovšem dostal dvě minuty za vysokou hůl a přesilová hra Islanders neměla příliš dlouhého trvání.

34:37
    Brendan Smith byl vyloučen za podrážení a Islanders tak budou mít po reklamní přestávce přesilovou hru.
    32:53 Ryan Graves napálil tyč a poté opět čaroval Ilja Sorokin!

32:53
    Ryan Graves vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána skončila na brankové konstrukci! Devils se poté dostali u levé tyče k dorážce, která záhadným způsobem skončila mimo. Ilja Sorokin dvakrát, třikrát zasáhl vsedě!
    32:04 Ilja Sorokin vychytal Nathana Bastiana pravým betonem

32:04
    Nathan Bastian mířil rychlou střelou z mezikruží po ledě k levé tyči, Ilja Sorokin ale předvedl skvělý postřeh a puk vyrazil pravým betonem!
    28:09 Ondřej PALÁT - 0:2

28:09
    Devils právě vstřelili branku! ONDŘEJ PALÁT využil přiťuknutí Jespera Bratta a rychlou střelou z mezikruží vymetl pravý horní roh brány! Je to 2:0! Asistence: Jesper Bratt a Nico Hischier.
    24:14 Josh Bailey málem potrestal špatné vyhození NJ Devils

24:14
    Devils nedokázali vyhodit puk podél hrazení a po nahození z pravé strany na přední tyči tečoval puk Josh Bailey, Mackenzie Blackwood byl ale ve střehu a kotouč vkleče zmrazil v svém náručí!
    21:35 Jack HUGHES - 0:1

21:35
    Devils právě vstřelili branku! JACK HUGHES se řítil po nádherné kolmé přihrávce od Damona Seversona do samostatného úniku a po rychlém zamíchání s pukem zamířil bekhendem mezi betony klečícího Iljy Sorokina! Devils se konečně dočkali a vedou 1:0. Asistence: Damon Severson.

17:09
    John Marino dostal dvě minuty za hákování a Islanders si zahrají po reklamní přestávce první přesilovou hru.

16:33
    Devils mají v současné chvíli na kontě 15 střel na bránu, tamní Islanders zůstávají stále na nule!

14:16
    Kyle Pamieri si teď najel v mezikruží na zpětnou přihrávku z pravého křídla od Matthewa Barzala a jeho rána bez přípravy těsně minula levou tyč!

11:23
    Islanders jsou od úvodních minut zápasu horším týmem a ještě nevystřelili ani jednou na bránu. Devils už mají na kontě dvanáct střel! Stav 0:0.

09:53
    Miles Wood byl zřejmě hráčem, který se řítil na ose útočného pásma sám na bránu, jenže ji poté střelou z mezikruží minul! Velká šance Devils!
    04:18 Jegor Šarangovič orazítkoval prudkou střelou horní tyč!

04:18
    Přesilová hra Devils skončila a tři sekundy po jejím skončení přišla střela z pravého křídla, která skončila zřejmě na horní tyči domácí brány!

02:15
    Anders Lee nechtěně fauloval v obranném pásmu, nic to ovšem nemění na tom, že dostal trest za podrážení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 57. Lee (Palmieri, Barzal) – 22. J. Hughes (Severson), 29. Palát (Bratt, Hischier), 56. Palát (Bratt, Hischier), 60. Hischier

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Salo – Palmieri, Barzal, Beauvillier – Wahlstrom, Nelson, Lee (C) – Bailey (A), Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Wood, Haula, Tatar – M. McLeod, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Charron, Lee – Toomey, Kelly

Diváci: 16 046