Boston – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Dallas 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Los Angeles 6:1 (kon.) | Columbus – Nashville 5:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 2:3 (po pr.)
Ottawa – Washington 5:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:3 (po pr.)
Edmonton – Carolina 6:4 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:6 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
4:3 (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 21.10.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (04:51:28)

Statistiky:
    Střely na bránu: 37 – 26 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 11 – 13

Marc-Andre Fleury (MNS) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 62:05
    Tkatcher Demko (VAN) – 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,2 %, odchytal 63:02

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný Čech či Slovák.

1. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+2
    2. Mats Zuccarello (MNS) – 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (MNS) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%

Je za námi duel mezi Minnesotou a Vancouverem. Sérii nepříznivých výsledků nakonec dokázali přerušit domácí, kteří si připisují výhru po prodloužení. Domácí po dvou třetinách ztráceli na soupeře jednu branku. Ve třetí části dokázali skóre srovnat a v prodloužení rozhodl o bonusovém bodu Kirill Kaprizov, který zapsal v zápase hned tři kanadské body a spoledně s dvoubrankovým Matsem Zuccarellem patřil ke klíčovým hráčům zápasu!

Minnesota tak dokázala prolomit sérii proher a zapisuje první výhru v sezoně. Na tu budou chtít Wild navázat hned další noc, kdy je čeká duel v Bostonu. Naopak Vancouver zapsal dnes už pátou porážku na startu sezony, což není vůbec dobré. Další šanci na zlomení této nelichotivé série mají Canucks v noci ze soboty na neděli, kdy na domácím ledě přivítají Buffalo.

63:02 Kirill KAPRIZOV - 4:3

63:02
    Minnesota právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! Velké obléhání hostující branky nakonec zužitkovává KIRILL KAPRIZOV, který nadvakrát dokázal dostat kotouč za záda Demka a přisuzuje tak domácím bonusový druhý bod! Asistence: Mats Zuccarello a Calen Addison.

62:38
    Kaprizov padá po střetu za brankou. Domácí budou hrát přesilovou hru.

62:15
    Kaprizov vybídl ke střele Zuccarella, ten však nabídku k hattricku nevyslyšel.

61:40
    Po ztrátě Hughese se hnal dopředu Boldy. Domácí mladík se zbavil i dalšího soupeře, při střele mu však kotouč přeskočil čepel.

60:45
    Po nepřesné rozehrávce Wild se dostal ke střele z dobré pozice Pettersson. Hostující útočník však těsně minu!

60:10
    První útočnou akci budou mít v prodloužení domácí, kteří se po buly zmocnili kotouče.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo o tom, kdo ukončí svoji sérii porážek. Blíže k tomu byl Vancouver, domácí však dokázali ve třetí části díky druhé brance Matse Zuccarella srovnat stav a vynutit si tak prodloužení, které za malou chvilku odstartuje!

60:00

58:51
    Po ztrátě Ekmana-Larssona se snažil nacpat kotouč před branku Duhaime, do jeho přihrávky však stačil vložit hůl Hughes.

58:17
    Po dobrém napadání domácích se dostal ke střele Gaudreau. Pohotová rána končí v náručí Demka, který si na nedostatek práce v posledních minutách nemůže stěžovat.

57:57
    Mezírku v postavení Demka se snažil najít ze strany najíždějící Foligno. Hostující brankář byl však připraven a drží kotouč v lapačce.

57:00
    Tři minuty do konce základní hrací doby. Pohne se ještě výsledek nebo se dočkáme prodloužení?

56:29
    Hosté nabídnutou příležitost nevyužili, Brodin je zpět na ledové ploše.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 5. Zuccarello (Hartman, Middleton), 19. Steel (Kaprizov), 49. Zuccarello (Kaprizov, Addison), 64. Kaprizov (Zuccarello, Addison) – 8. Horvat (Pearson, Boeser), 17. Aman (Joshua, Q. Hughes), 34. Joshua (Ekman-Larsson, Aman)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, Rossi, F. Gaudreau – Jost, Steel, Duhaime.
    Trenér: Dean Evanson

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), Burroughs, Stillman – Michejev, J. Miller (A), Garland – Kuzmenko, E. Pettersson, Podkolzin – Boeser, Horvat (C), Pearson – Lazar, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Lambert, O'Rourke – Q'Quinn, Pancich

Diváci: 17 323