Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Berani Zlín
Sobota 22.10.2022, 13:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z RT TORAX ARENY se pro toto utkání loučím a pozívám Vás od 17 hodin ke sledování zápasu Chance ligy mezi Porubou a Jihlavou. (16:26:04)

Berani Zlín do tohoto utkání šli ze 100% úspěšností ubráněných oslabení. Porubané jsou tedy prvním týmem, který dokázal Beranům vsítit gól v přesilovce. Byť jen v jedné z pěti.
    Dorostenci RT TORAX dali soupeři osm početních výhod. Jejich disciplína je od začátku sezóny na hraně. V oslabení dokáže ale využít všechny prostředky pro defenzivní činnost. Tento zápas dovedli do vítězství. Otázka je, kolik sil je to stálo?

Třetí třetina byla zřejmě nejdramatičtější. Nejen tím, že šel HC RT TORAX Poruba v 54. minutě do vedení gólem Rodiona Koidy, když oblafnul gólmana a po naznačené střele si stáhl kotouč na bekhend, a nejen tím, že PSG Berani Zlín v celku rychle odpověděli individuální akcí Jakuba Frodla. Ten nachytal Láryše tváří v tvář, ale i tím, že přitvrdili hru i domácí borci. Jiskřilo to v brankovištích i mimo ně.

Utkání dospělo do prodloužení. Zlín si hned v jeho začátku zahrál přesilovku, která zápas neukončila. V plném počtu hráčů měly šance oba týmy do posledních vteřin prodloužení. Nájezdy, ke kterým se už už schylovalo, nedošlo kvůli Olafu Zachariaszovi, jenž vytěžil z důrazu a přesné střele bonusový bod.

64:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    Skorochod – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

64:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Prvotní útok hostující gólman ustál. OLAF ZACHARIASZ zajel za branku a narazil si s Bodnarem. Kowalczyk ani neví, jak se dostal kotouč za jeho záda. Asistence: Bodnar.

64:28
    Za porubskou brankou vyhrává souboj Bodnar.

64:15
    Domácí ubránili další ofenzívu Zlína a bleskově přenáší hru před Kowalczyka.

63:40
    Emoce plají a už i trenéři nenechávají nic v sobě.

62:39
    Koida slalomem prošel až k bráně, kde sice zakončil, ale byl bráněn tak, že skončil na ledě.

62:12

61:45
    Důraz v brankovišti ukončil Láryš po střele Frola.

61:21
    Přerušeno pro zachycení puku porubským gólmanem. Střelu mířil přesně Vaculík.

61:04
    Dvě střely z levé strany nemusel Láryš vykrývat. Mířily za bránu.

60:22
    Heš udržel kotouč v pásmu. Střela mu sedla dobře, ale mířila do betonů.

60:12
    Koida – 2 min., podrážení.

60:01

60:00

59:47
    Dramatická situace před porubskou brankou končí po střele Heše. Zřejmě poslední vhazování třetiny před Láryšem.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 31. P. Sobol (Jeřábek, Pavlíček), 54. Koida (Jevtěchov), 65. Zachariasz (Bodnar) – 9. Uříčář (Frolo, Kos), 56. Frolo

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Turoň) – Pavlíček, Jeřábek, Bodnar, S. Stasiuk, Bortoli, F. Veselý, Gebauer – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, M. Veselý – T. Vehovský
    Trenér: David Moravec

Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Uřičář, Ruml, Mikel, Lukaštík, Schmied, Mořkovský – Frolo, Heš, Valášek, Pečner, Holba, Pešák, Vaculík, Hampl, Kos, Klimek
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Held – Maloušek, Viskot