Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 22.10.2022, 13:00 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Pro dnešek je to od nás z Třince vše. Přejeme krásný zbytek soboty. (15:04:20)

WERK ARENA viděla vyrovnané utkání s dramatickou koncovkou. Dnes rozhodly především proměněné šance. Třinec se v závěru utkání sice snažil, co to šlo, ale v závěrečné power-play už dokázali Oceláři jen korigovat skóre na konečných 2:3.

Kometa se raduje! Oceláři už neměli v závěru na vyrovnání dost sil.

59:48
    Tohle se domácím nepovedlo. Těsně před koncem zahráli puk na zakázané uvolnění.

58:54
    Nebezpečnou ránu z první vytěsnil Matoušek do ochranné sítě.

58:26
    Třinec opět v šesti. Kometa vyhodila kotouč, ten však skončil pouze na tyči!

58:06
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je tu drama! Domácí si po vyhraném vhazování chvíli vyměňovali puk. Od modré čáry pak vymetl pavučinu brněnské klece POHLUDKA.
    Asistence: Dravecký, Holub

57:56
    Domácí si vybírají oddechový čas. Trenér Malík kreslí na tabuli závěrečný nápor. Oceláři budou hrát bez brankáře.

56:27
    Brněnský David Ross se zkoušek prokličkovat přes střed kluziště, ale neuspěl. Třinecká obrana žádné nebezpečí nedopustila.

55:14
    Obranné řady Komety drží pozice. Matoušek kolem brankoviště přikryl kotouč, aniž by musel zasahovat.

53:56
    Hosté se teď trochu vymanili z defenzívy. Občas to zkoušejí i směrem dopředu.

52:35
    I po skončení přesilovky Třinec pokračuje v náporu. Kometa se nikam nežene, úspěšně se soustředí na obranu.

51:24
    Druhá minuta přesilovky už je mnohem lepší, všechny pokusy domácích však Matoušek kryje. V posledních momentech je na ledě ústřední postavou veškerého dění.

50:36
    První minuta přesilovky utekla jako voda. Z pobytu v útočném pásmu ale nedokázali Oceláři vykouzlit zatím nic.

49:35
    Třinečtí dostávají příležitost se vrátit do utkání. Dvě minuty za držení inkasuje hostující Jakub Zubíček.

48:47
    Oceláři se přece jen konečně usadili v útočné třetině. Avšak jejich ojedinělé pokusy končí buď na výstrojí Matouška nebo v ochranné síti.

47:48
    Domácím čas utíká velmi rychle. Přechod do útoku ale není momentálně jejich silná disciplína. Možní jim teď pomůže zakázané uvolení Komety.

46:20
    Po delší době nějaký rozruch. Kometa dvakrát pálila, ale pro Milotu to byly jen další dva zákroky do statistik.

46:10
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale po nějaké zajímavé příležitosti teď není vidu ani slechu.

43:58
    Inkasovaná branka domácí tým trochu srazila. Ti teď velmi těžko hledají cestu do útoku.

42:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec přesilovku využili! Po střele Jurného měl BRABENEC před sebou už jen lahůdku v podobě odkryté klece.
    Asistence: Jurný, Mitro

41:36
    Kometa sice kombinuje v útočném pásmu, ale ke gólu to má zatím poměrně daleko. Další přechod do útoku přerušuje ofsajd.

41:01
    Následně však fauloval domácí obránce Holub. Dvě minuty za nedovolené bránění.

41:00
    Úvodní minuty hry nepřinesla nic zajímavého.

40:01

Domácím se podařilo na začátku druhé třetiny korigovat skóre v přesilové hře. Ani jednu z dalších dvou ale už využít nedokázali. I přes převahu ve druhé třetině, tahají domácí ve skóre stále za kratší provaz lana.

40:00

39:47
    Oceláři se ještě pokusili vyrovnat. Další velký závar před brankou ale Matoušek ustál. Nutno podotknout, že i s notnou dávkou štěstí.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhého dějství.

37:24
    Do zajímavé pozice se tlačil brněnský Samuel Šichtař. I díky zákroku třineckého obránce, který se zdál trochu na hraně, se nakonec ke gólu nedopracoval.

36:35
    Teď se hraje zase na druhé straně. Dva zákroky po sobě musel vytáhnout Milota a přerušit hru.

35:37
    Marek Čmiel poslal puk na Matouška od mantinelu. Kvůli postavení hráčů před ním byla z toho nakonec poměrně nebezpečná situace.

35:08
    Další přesilovka je fuč. Třinec se následně dostal do ofsajdu.

34:04
    Kdepak. Početní převahou si dneska Oceláři příliš nepomáhají. Cestu k vyrovnání hledají dost bezradně.

32:24
    Přesilovku domácí využít nedokázali, ale vzápětí dostávají další. Za podržení je vyloučen brněnský Vyhlídal.

32:02
    Oceláři teď drtí soupeře v útočné třetině. Během přesilovky vyslali hned několik jedovatých střeleckých pokusů.

30:00
    Přesně v polovině utkání tady máme další přesilovku pro domácí. Dvě minuty pro Zubíčka za podražení.

28:30
    Na chvíli se zase třinečtí usadili v útočném pásmu. Paradoxně však následovala velká šance na opačné straně, když hosté zahrozili z rychlého protiútoku.

28:20
    Tentokrát pálil pro změnu hostující Zduba, ale Milota byl připraven.

27:10
    Na ledě se trochu přiostřuje. Dochází čím dál častěji k osobním kontaktům.

26:41
    Domácí útočník Hebar prověřil Matouška. Lehkou střelou přes obránce ho ale nenachytal.

24:59
    Oceláři teď viditelně ožili a pravidelně zaměstnávají brněnského brankáře.

23:33
    Domácí teď byli kousek od vyrovnání! Robin Švanara dostal kotouč mezi kruhy do ideální střelecké pozice. Jeho pokus Matoušek krotit horko těžko. Následný závar před brankou přerušila až potyčka.

22:00
    Už to vypadalo, že ani z této přesilovky nezaprší. Jakub Solowski pak ale poslal z pozabranky kotouč do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Tobias SAJDOK.
    Asistence: Solowski, Barna

21:24
    I druhou a třetí střelu v této přesilovce brněnský brankář kryje s velkou jistotou.

20:46
    Oceláři začali druhu část očekávaným náporem v přesilovce, jedinou střelu ale vyprodukoval Pohludka. Matoušek však udržel betony u sebe.

20:01

První třetina nabídla zajímavý hokej, ale taky pozornost hru obranných řad. I když to v úvodu vypadalo na zajímavou divočinu, nic takového se zatím nekoná. Do kabin jdou s vedením 2:0 hosté, ti dokázali narozdíl od Ocelářů své šance využít. Třinec začne druhou část v početní výhodě,

20:00

19:59
    V samotném závěru úvodní třetiny se ještě bude vylučovat. Hostující Jan Jurný to trochu přehnal v důrazu a inkasuje dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku.

18:31
    Oceláři se dlouho snažili dobýt soupeřovu branku, až trochu zapomněli na obranu. Situaci dva na jednoho zakončuje na dvakrát Samuel ŠICHTAŘ.
    Asistence: Pavlík

18:20
    Třinecký obránce Marek Čmiel teď ukázkové sestřelil hitem jednoho z hostujících hráčů.

17:34
    Teď se zkoušejí prosadit domácí, ale obrana Komety je pevná jako skála.

16:15
    Hostující Zduba se teď pokoušel ukličkovat třineckou obranu. To se mu sice povedlo, ale jeho střela minula branku.

15:15
    Třinečtí teď převážně drží útočné pásmo. Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

14:51
    Další jistý zákrok brankáře Komety. Hra je přerušena.

13:54
    Třinecký obránce Solowski to teď zkoušel od modré čáry, ale Matoušek na kotouč dobře viděl.

13:36
    Nakonec to hosté ustálí. Jejich přechod do útoku však brzdí ofsajd.

12:51
    Kometa je kompletní, ale Oceláři pokračují v náporu.

11:54
    Oceláři sice kombinují v útočné třetině, ale do zajímavé střelecké pozice se dostat zatím nedokáží.

10:51
    Domácí si zahrají první přesilovku. Oliver Volf dostává dvě minuty za držení protihráče.

09:54
    Tak to byla šance! Hokejisté Komety dostali kotouč až před Milotu. ten se snažil puk odehrát, ale hostů bylo kolem branky hodně. Třinecký brankář se dostal úplně mimo brankoviště a velký požár nakonec musela hasit třinecká obrana v brankovišti.

09:28
    Oceláři přečkali oslabení bez vážnějších komplikací.

09:08
    Přesilovka Komety se blíží ke konci. Ta během ní vyslala jen jednu střelu.

07:15
    Nepříjemná situace pro domácí. Byrtus se snažil o mantinely vyslat svého spoluhráče do úniku, ale nešikovně nabral kotouč na hokejku a puk šel z obranného pásma mimo kluziště. Jsou z toho dvě minuty pro domácí tým.

05:54
    Z čistá jasna se před brankářem Komety ocitl v samostatném úniku třinecký Pohludka, ale Matoušek jeho kličku vystihnul!

05:25
    Kometa se teď na chvíli nastěvovala do útočného pásma, ale bez jediné střely na branku.

03:55
    Třinec i Kometa si drží obranné pozice. Na výraznější šanci zatím od rychlého gólu hostujícího celku čekáme.

02:17
    Oba týmy teď marně hledají cestu do útočného pásma.

01:12
    Už i domácí prověřili brankáře Komety. Ten však narozdíl od Milota kotouč podržel.

00:24
    Tak to je úvod! Vypadá to, že dneska o góly nouze nebude. Kometa skóruje prakticky z první šance. Po přišťouchnutí kotouče se dostal ke střele ZUBÍČEK a otevřel skóre.
    Asistence: Halačka

00:01

Dnes nás čeká utkání dvou silných rivalů, kteří se usadili na předních příčkách tabulky.

Oceláři zatím z dvaceti získanými body vedou tabulku skupiny "C". Navíc se vezou na vítězné vlně, neboť vyhráli dva poslední zápasy.

Jejich soupeřem dnes bude Kometa Brno, která na vedoucí Třinec ztrácí pouhé tři body. I Kometa však tahá už sérii tři vítěztví, takže nás zřejmě čeká mimořádně atraktivni utkání.

Důkazem je i první vzájemné měření sil. Ve 3. kole padlo v Brně hned třináct branek. Oceláři nakonec zvítězili 7:6 po nájezdech.

Hezké odpoledne z třinecké WERK ARENY, kde dnes budeme sledovat zápas 10. kola extraligy dorostu mezi Oceláři a Kometou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 22. Sajdok (Solowski, Barna), 59. Pohludka (Dravecký, Holub) – 1. Zubíček (Halačka), 19. Šichtař (Pavlík), 43. Brabenec (Jurný, Mitro)

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Mrtka, Čmiel, Dravecký, Solowski, Byrtus, Holub (A) – Urbánek, Rybnikár, Pohludka, Blaha (A), Sikora (C), Hebar, Sajdok, Švančara, Mikula, Weiss, Barna
    Trenér: Marek Malík

HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Zubíček (A), Jurný, Spanel, Mitro, Antony, Vyhlídal – Brabenec, Šichtař, Zduba, Červenka (C), Šebela, Röss, Pavlík, Halačka (A), Štulo, Volf
    Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Konvička, Bubela, Přecechtěl