Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
konec
Hockey Club Tábor
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 22.10.2022, 14:45Extraliga dorostu • Skupina Střed
Partner:
   
  S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála po dramatické koncovce na ledě Tábora 3:2, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje z Islandu Tomáš Lysý. (17:08:27)
   
  Dukla se tak v tabulce po šestibodovém dvozápasu posouvá na místo páté, když má stejně bodů (14) jako čtvrté Pardubice, se kterými ale má horší vzájemný zápas. Následují dva jedenáctibodové celky – České Budějovice a Havlíčkův Brod. Tábor se dvěma body zůstává beznadějně poslední.
   
  Dukla nakonec zvládla zápas urvat za tři body. V první třetině se prosadil Vít Macek a poté hosté přestáli dlouhé oslabení pět na tři. Jihlava během druhé části navýšila své vedení Oliverem Finkem a Jáchymem Jungwirthem, ale ještě před tím museli Jilhavští poděkovat Jiřímu Novákovi za výborné zákroky. Dukla ve třetí části kontrolovala hru, ale šest minut před koncem snížil Jan Němeček. Poté při hře bez brankáře netrefil Ondřej Chvátal prázdnou klec Tábora a vzápětí se domácí dostali na dostřel gólem Romana Mohyly. Vyrovnat ale už nestihli a tři body tak míří do Jihlavy, která vyhrála 3:2.
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Červenožlutí nadvakrát dokázali vyhodit puk a utkání zvládnou za tři body.
   
  59:37
  Po opakovaném buly se puk dostal na domácí hole a Táborští opět rychle míří dopředu.
   
  59:36
  Nepřesná rozehrávka Tábora končí zakázaným uvolněním.
   
  59:16
  Hostům určitě zatrnulo, když se Táborští dostávali mezi kruhy opět k puku. Jenže Kohouti tentokrát celou situaci zcela prováhali a Dukla nakonec se štěstím vyhazuje kotouč ven z pásma.
   
  58:51
  Tábor právě vstřelil branku!
  Velký závar před jihlavskou brankou končí gólem. Už se zdálo, že si hosté levou tyčku pohlídají, ale kotouč nakonec právě v tomto prostoru vyplaval na hůl ROMANA MOHYLY, který jej nadvakrát zasunul do sítě. Asistence: Jan Němeček.
   
  57:39
  Puk je již před brankou Dukly a domácí zkouší opět hru v šesti. Jenže brankář usedl na střídačku zrovna v situaci, kdy Jihlava šla do útoku. V situaci dva na jednoho ale Chvátal po přihrávce Váni zblízka volnou klec netrefil.
   
  57:27
  Dukla se ke střele do prázdné branky zatím nedostala, pískán je její ofsajd a Šrámek musí zpět do branky.
   
  57:06
  Na led jede šest táborských hráčů, domácí hrají bez brankáře. A už to vypadalo, že se bude vhazovat, nicméně čárový sudí ještě nakonec odjel zkontrolovat prázdnou klec, jak se sluší a patří.
   
  57:06
  Táborští dostali puk před Nováka, který ho podržel ve výstroji. A to přesně domácí střídačka chtěla, jelikož si může vzít oddechový čas.
   
  56:37
  Po dalším zakázaném uvolnění se Táboru čas na vyrovnání povážlivě krátí.
   
  55:50
  Novák za brankou zastavuje puk pro své spoluhráče. V následné akci se do útoku dostával Šimon Katolický, který byl na levé straně poblíž modré zastaven na hraně faulu. Pokračuje se ale dále.
   
  55:27
  Po nepřesné kombinaci domácích je pískán jejich ofsajd.
   
  55:17
  Hned po buly si s pukem nad kruh vybruslil Adam Veselský. Český mládežnický reprezentant se nakonec ke střele nedostal.
   
  55:16
  Zakázané uvolnění Tábora vrací hru zpět před Šrámka.
   
  54:56
  Jihlava chvilku kombinovala před brankou Šrámka, ale po ztrátě puku se rychle vrátila zpět.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Tomáš Lysý


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 54. Němeček (Mohyla), 59. Mohyla (Němeček) – 8. Macek (Veselský), 30. Fink (Katolický, Macek), 40. Jungwirth (Chlubna, Fiala)


  Hockey Club Tábor: Šrámek (Wajtr) – Kratochvíl, Bačo, Jaroš, Jirášek, Šťastný (A), Mrázek, Céza – Hlavín, Křepelka, Mohyla (A), Bouška, Pospíchal, Hanzák, Němeček, Vlček (C), Dohnal, Suchan
  Trenér: Arpád Györi

  HC Dukla Jihlava: Novák (Uhrin) – Vaněk, Podroužek, Jungwirth (A), Pražák, Tomica, Vildomec, Ošmera (C) – Fink, Fiala, Chvátal, Chlubna, Macek, Veselský, Váňa, Katolický
  Trenér: Jakub Venc

  Rozhodčí: Horňáček – Stacho, Landsmann

  Diváci: 65