Olomouc – Zlín 2:1 (kon.) | Pardubice – Brno 1:3 (kon.) | Liberec – Jablonec 2:0 (kon.)
Plzeň – Ostrava 3:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
3:1 (2:0)
FC Baník Ostrava
Sobota 22.10.2022, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 13. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi z plzeňské Doosan Arény loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (20:57:06)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:16. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.

Je dobojováno. Viktoria Plzeň na vlastním trávníku porazila ostravský Baník 3:1 a zítra s naprostým uvolněním mohou svěřenci Michala Bílka podívat na derby pražských S. Dnes udělala Viktoria velký krok ke třem bodům v prvním poločase, kdy dala dvě branky a v tom druhém dokázala zásluhou Mosquerou odpovědět na gól Almásiho.

90+3

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Michal Frydrych).

90+2
    Nemanja Kuzmanović to zkusil z velké vzdálenosti, avšak jeho střela z nouze skončila až v plzeňském kotli za brankou.

90+1
    Viktoria nadále nepouští Baník do žádného ohrožení branky, nyní skvěle v obraně zasáhl Václav Jemelka.

90
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby tři minuty.

88
    Hlavní rozhodčí si rychle ještě překontroloval s kolegou u videa souboj v pokutovém území VIktorky, žádný nedovolený zákrok ale nikdo neshledal.

87
    Erik Jirka skvěle dorážel na Pojezdného, ten byl tak vyhnán zpět na svou polovinu a ve finále míč vrátil až Janu Laštůvkovi.

86
    Hosté měli k dispozici rohový kop, do žádného velkého zakončení se ovšem Slezané nedostali, Viktoria si závěr utkání zkušeně hlídá.

85
    Baník začíná hrát pouze na tři stopery, Pavel Hapal začíná vše sázet na jednu kartu, ostatně nic jiného mu na konci zápasu ani nezbývá.

84
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Muhamed Tijani.

82
    Hosté se dostali do zakončení, vyhráli hlavičkový souboj, avšak Jindřich Staněk byl připraven na svém místě.

81
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Václav Pilař.

80
    Před námi je závěrečná desetiminutovka, zabojuje Baník Ostrava ještě o ligové body? Čas nám napoví.

79
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jhon Mosquera).
    78. Jhon MOSQUERA - 3:1

78
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Karel Pojezdný se vydal na útočný výlet, Erik Jirka měl posléze hodně prostoru na pravé straně, v pravý čas následně našel na druhé vlně JHONA MOSQUERU, který to měl již snadné. Viktoria Plzeň má zpět dvoubrankový náskok.

Jakub Štěrba

Branky: 8. Kalvach, 20. Kliment (Chorý), 78. Mosquera (Jirka) – 61. Almási (Smékal)

Karty:   71. Chorý (PLZ), 79. Mosquera (PLZ) – 71. Laštůvka (OVA), 76. Boula (OVA), 90+2. Frydrych (OVA)

Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:16. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
    FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Pernica, Hejda (C), Jemelka – Bucha, Vlkanova (71. Holík), Kalvach, Mosquera (81. Pilař) – Kliment (30. Jirka), Chorý.
    Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – Mo. Tijani, Čermák, Dedič, Bassey, Ndiaye.

Trenér: Michal Bílek.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (46. Smékal), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Boula (84. Mu. Tijani) – Ndefe, Kuzmanović, Tetour (65. Mišković), Plavšić – Almási (71. Ji. Klíma).
    Náhradníci: M. Hrubý, Letáček – Sanneh, Buchta, Jaroň, Šehić, Měkota.

Trenér: Pavel Hapal.