Nottingham – Liverpool 1:0 (kon.) | Everton – Crystal Palace 3:0 (kon.) | Manchester City – Brighton 3:1 (kon.)
Chelsea – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (2:0)
Brighton & Hove Albion
Sobota 22.10.2022, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 13. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (18:00:17)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:12.

Je konec! Favorit tohoto duelu si dokráčel pro tři body, i když cesta nebyla vůbec jednoduchá. Po osmi minutách druhé půle totiž Leandro Trossard nachytal Edersona na přední tyči a snížil na rozdíl jednoho gólu. Patnáct minut před koncem základní hrací doby se ovšem do míče opřel Kevin De Bruyne a jeho parádní rána dala klid City na kopačky. Žádný další přesný zásah k vidění nebyl.

90+6

90+3
    Přihrávka do druhé vlny nebyla v podání hostujících hráčů přesná, následně navíc přišel ještě faul.

90+2
    Brighton se ještě snaží směrem dopředu něco vymyslet, avšak Ederson zatím může zůstat v klidu. Soupeři jsou od něj s míčem opravdu hodně daleko.

90+1
    První z nastavených minut je pryč a u míče jsou fotbalisté domácího celku na obranné půlce.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty!

89
    City vybojovalo volný kop na útočné polovině, ale obrana hostů se stihla zformovat. Domácí tak zvolili přihrávku zpět a postupnou ofenzivní akci.

87
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Mac Allister, přichází Billy Gilmour,
    ze hřiště odchází Groß, přichází Jeremy Sarmiento.

86
    Pervis Estupiñán se ještě pokoušel zadělat na drama a tvrdě vypálil z hranice velkého vápna. Svou ranou ovšem jenom napálil jednoho ze soupeřů.

85
    Do konce poločasu už nám chybí jen posledních pět minut a o bodech asi nemusíme diskutovat.

84
    Hráči v červeném se snažili něco vymyslet po levé straně, jenže tam k tomu žádný prostor nebyl.

83
    Kevin De Bruyne sice obral svého soupeře o míč, jenže tomu dal následně naprosto jednoznačně loktem do obličeje. To sudímu uniknout nemohlo.

82
    Držení míče: 51% – 49%!

81
    Brighton to zkusil centrovaným míčem do vápna, ale tato spolupráce hostům dnes ještě nezafungovala. Hosté však stále podávají sympatický výkon.

80
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Haaland, přichází Julián Álvarez.

79
    ze hřiště odchází Welbeck, přichází Deniz Undav.

78
    Hraje se nyní na polovině hřiště, kde se domácí provinili faulem, který zastavil akci hostů.

Denisa Józsová

Branky: 22. Haaland (Ederson), 43. Haaland (pen.), 75. De Bruyne (B. Silva) – 53. Trossard (March)

Karty:   54. Mahriz (MAC) – 26. Caicedo (BRN), 61. Groß (BRN), 74. Estupiñán (BRN)

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Akanji, Laporte – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahriz (62. Foden), Haaland (80. Álvarez), Grealish (77. Palmer).
    Náhradníci: Ortega – R. Lewis, Stones, Aké, Gündoğan, Gómez.

Trenér: Pep Guardiola.

Brighton & Hove Albion: R. Sánchez – Veltman (66. Estupiñán), Dunk (C), Webster – March, Mac Allister (87. Gilmour), Caicedo, Trossard – Groß (87. Sarmiento), Lallana (46. Lamptey) – Welbeck (79. Undav).
    Náhradníci: Steele – Colwill, van Hecke, Enciso.

Trenér: Roberto De Zerbi.

Rozhodčí: Pawson – Perry, Ledger