Florida – Tampa 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 4:3 (po pr.) | Colorado – Seattle 2:3 (kon.)
Boston – Minnesota 4:3 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:2 (kon.)
Ottawa – Arizona 6:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 22.10.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (05:41:13)

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (DET) – 1+1, 0 účast, 1 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:33
    Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:42
    Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 23:00

1. Max Domi (CHI) – 1+0
    2. Sam Lafferty (CHI) – 0+2
    3. Connor Murphy (CHI) – 1+0

V United Center je důvod k radosti. Chicago v zápase dvakrát prohrávalo o dva góly a nakonec slaví výhru v prodloužení. Red Wings závěr zápasu nezvládli a ukázali, že jim ještě chybí potřebné zkušenosti s dohráváním zápasů.

62:44 Max DOMI - 4:3

62:44
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago v prodloužení dokončuje obrat a bere si z dnešního zápasu dva body. Raymond při zakládání útoku přišel o kotouč, čehož využil MAX DOMI, který se rychle rozjel na branku soupeře a přesnou střelou z pravého kruhu propálil Nedeljkovice. Bez asistence.

61:26
    Nyní naopak bylo blízko k vítězství Chicago, ale ani Toews nedokázal zajímavou střelou skórovat. Proti byla tentokrát lapačka Nedeljkovice.

61:04
    V první vážnější šanci se v prodloužení ocitl Detroit. Nebezpečně z mezikruží střílel přes hráče Kubalík a Stalock musel zasahovat lapačkou.

60:01

Chicago dokázalo ve třetí třetině dvěma góly smazat náskok soupeře a vybojovalo prodloužení. Detroit tuhle třetinu nezvládl podle svých představ. Oba týmy mají jistý jeden bod a o druhý budou ještě pořádně bojovat.

60:00

58:29
    Z pravého kruhu vystřelil nebezpečně Lafferty a Nedeljkovic puk vyrazil do ochranné sítě.

58:00
    Duel se pomalu blíží ke konci třetí třetiny a skóre je stále nerozhodné. Vstřelí někdo důležitý gól ještě před prodloužením?

57:00
    Blackhawks svého soupeře uzamkli před brankou Nedeljkovice, žádné přímé ohrožení branky ale nepřišlo.

56:17
    Detroitu se znovu nepodařilo přesně založit útok, je odpískáno zakázané uvolnění a Chicago se dostává do útočného pásma.

55:47

55:14
    Zadina nešikovně nahodil puk do útočného pásma a zavinil zakázané uvolnění.

55:00
    Larkinova přihrávka před branku svého adresáta nenašla a Chicago se osvobozuje.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 26. Athanasiou (TS), 44. Kurashev (Lafferty, J. Johnson), 51. Murphy (Lafferty), 63. Domi – 10. P. Suter (Hägg, Lindström), 11. Larkin (Kubalík, Hronek), 32. Kubalík (Määttä)

Chicago Blackhawks: Mrázek (41. Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, McCabe – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Entwistle, Blackwell, Khaira.
    Trenér: Luke Richardson

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Husso) – Chiarot (A), Seider, Määttä, Hronek, Lindström, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Perron (A) – Zadina, Copp, Raymond – Söderblom, Rasmussen, Sundqvist – P. Suter, Veleno, Erne.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Pancich, McNamara

Diváci: 18 753