Michalovce – Trenčín 2:0 (kon.) | Žilina – Trnava 1:2 (kon.) | L. Mikuláš – Zlaté Moravce 1:2 (kon.)
Ružomberok – B. Bystrica 1:1 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (0:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 22.10.2022, 15:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas pätnásteho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou.

Hostia z Banskej Bystrice privítali minulý víkend na svojom štadióne Žilinu. Už od 7. minúty prehrávali gólom Rolanda Galčíka, no na konci polčasu vyrovnal Michal Faško. O všetkom rozhodol v 82. minúte Róbert Polievka, po ktorého góle vyhrala Dukla nad Šošonmi 2:1. Futbalisti spod Urpína následne uspeli aj v Slovnaft Cupe, kde vďaka presnému zásahu Davida Depetrisa zvíťazili nad Kežmarkom 1:0 a postúpili medzi šestnásť najlepších tímov.

Banská Bystrica doteraz získala devätnásť bodov a v ligovej tabuľke jej patrí priebežné siedme miesto, pričom má rovnaký počet bodov ako šiesta Žilina a o bod viac ako ôsmy Trenčín.

Domáci Ružomberok hral doma aj v uplynulom kole, kedy v liptovskom derby hostil Tatran Liptovský Mikuláš. Ružomberčania nevyužili svoje šance z úvodu duelu, za čo ich v 29. minúte potrestal Rastislav Václavik. Krátko po zmene strán vyrovnal Martin Regáli. Mužstvo spod Čebraťa malo v ďalšom priebehu častejšie loptu na kopačkách, no z optickej prevahy nevyťažilo výraznejšiu šancu a duel sa skončil remízou 1:1. Aj Ruža mala počas týždňa na programe účasť v Slovnaft Cupe, keď gólmi Adriána Macejka, Alexandra Mojžiša a Filipa Lichého vyhrala v Devínskej Novej Vsi 3:0 a taktiež si zahrá osemfinále.

Ružomberok má na svojom konte 21 bodov a v ligovej tabuľke sa aktuálne nachádza na piatej priečke. Dva body stráca na štvrtú Podbrezovú aj tretiu Dunajskú Stredu. Naopak, dva body ho delia aj od šiestej Žiliny aj siedmeho aktuálneho súpera z Banskej Bystrice. Oproti všetkým vymenovaným tímom, okrem Dunajskej Stredy, majú Liptáci k dobru jeden duel.

Obidvaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz a bol to dramatický súboj. Banská Bystrica doma vyhrávala gólmi Davida Depetrisa a Ľubomíra Willwébera, no Ruža trikrát udrela v rozmedzí 73. až 86. minúty. Marko Kelemen aj za pomoci teču domáceho obrancu strelil kontaktný gól, Ján Maslo premenil jedenástku a na záver rozhodol Marko Kelemen svojím druhým presným zásahom v stretnutí o ružomberskej výhre 3:2.

-15
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong, Maslo (C), Mojžiš, Madleňák – Zsigmund, Chrien, Luterán – Tučný, Bobček, Regáli.

Náhradníci: Frühwald – Lichý, Gerec, Macejko, Fabiš, Halabrín, Dopater, Selecký, Malý.

Tréner: Peter Struhár

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Willwéber, Uhrinčať – Rymarenko, Richtárech, Faško, Ľupták, Slávik – Franko, Polievka (C).

Náhradníci: Nôta – Mayounga, Köröš, Jackuliak, Kupčík, Hanes, Depetris, Pišoja, Gašparovič.

Tréner: Michal Ščasný

Rozhodca: Ziemba – Roszbeck, Halíček.

-1
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu domáci hráči.

3
    Bobček vystrelil spoza šestnástky na stred brány. Jeho zakončenie chytá Hruška.

6
    Akcia hostí sa končí pred domácim veľkým vápnom, kde Polievka neprešiel cez obranný val pred sebou.

9
    Morong potiahol akciu stredom ihriska a chcel prihrávať Bobčekovi, ale prihrávku prečítal hráč hostí.

9
    Vzápätí sa na opačnej strane ocitol v šanci Polievka a jeho strelu zblízka vyráža Krajčírik.

10
    Banská Bystrica získala rohový kop.

11
    Po centri od rohovej zástavky napriahol spoza šestnástky Rymarenko a namieril tesne vedľa bližšieho horného rohu.

11
    Hostia sú aktívni, teraz sa im ale nepodarilo prejsť do domáceho veľkého vápna a rysoval sa domáci protiútok so snahou vysunúť Zsigmunda. Pred ním odvrátil loptu obranca.

13
    Tučný hľadal centrom Bobčeka, to sa mu v súperovej šestnástke nedarí a nasledovať bude Hruškov odkop.

14
    Polievka si nabiehal na dlhú loptu a keby ju dobehol, išiel by sám na bránu, ale všetko rieši umným výbehom a odkopom Polievka.

15
    Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.

16
    Dukla získala priamy kop.

17
    Polievkov center sa nedarí jeho spoluhráčom zúročiť na gólovú šancu. Situáciu si postrážili Mojžiš s Maslom.

18
    Rymarenko poslal center z ľavého krídla, ktorý preletel šestnástkou, ale nenašiel adresáta.

19
    V daždivom počasí sa o atmosféru starajú fanúšikovia obidvoch klubov. Duel sa hrá v sympatickej atmosfére.

22
    Zsigmund po Chrienovej prihrávke páli spoza veľkého vápna mimo brány hostí.

23
    Po dobiedzaní Franka sa pokúsil Polievka prelobovať vybehnutého Krajčírika, ale tomuto zakončeniu chýbalo viac presnosti.

24
    Luterán vypálil spoza šestnástky a jeho zakončenie takmer prekvapilo brankára hostí, ktorý napokon vyráža strelu pred seba.

27
    Polievka sa snažil vniknúť do domáceho veľkého vápna, ale proti bol Mojžiš, ktorý ho pripravil o loptu.

27
    Polievka sa napokon ešte v tej istej minúte predsa len dostáva do šance, jeho strela ale letí tesne vedľa brány.

29
    Dlhý domáci center končí až v Hruškovom náručí.

30
    Žltá karta za faul v strede ihriska pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Branislav Ľupták).

32

32
    Dlhý center z tejto štandardnej situácie kryje Krajčírik.

33
    Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

34
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Adrián Slávik).

35
    Morong posielal center na hranicu veľkého vápna hostí, ale odtiaľ Banská Bystrica odvracia loptu.

35
    Ružomberok získava priamy kop z väčšej vzdialenosti.

36
    Tučného center sa napokon dostáva až k Mojžišovi, ktorému sa v šestnástke v poslednej chvíli hodil do strely hráč hostí.

38
    Po faule v strede ihriska majú loptu domáci.

38
    Liptáci sa ale pri následnom útoku previnili voči pravidlám a prichádzajú o šancu zaútočiť.

42
    Chrienova strela z vnútra veľkého vápna je zblokovaná obrancom.

42
    Polievka sa rútil do šance, domácej defenzíve sa ho v poslednej chvíli darí zastaviť. Nasleduje Krajčírikov odkop.

45+1
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

45+1
    Tučný vypálil a jeho strelu vyráža Hruška. Krátko na to získava Ruža rohový kop.

45+1
    Po rohovom kope prichádza menšia skrumáž vo veľkom vápne hostí, ale nedochádza k ohrozeniu brány.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

V daždivom počasí sme videli prvý polčas vo výbornej atmosfére, s niekoľkými šancami na obidvoch stranách, pričom o niečo viac ich mali hostia. Gól ale zatiaľ nepadol a tak je pred druhým dejstvom všetko otvorené.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    V prvej minúte druhého polčasu boli aktívnejší domáci, ktorí sa nasťahovali na útočnú polovicu, tam sa Dukla dobre bráni.

48
    Reáli to skúsil spoza veľkého vápna, mieril však na stred brány, kde bol pripravený Hruška.

49
    Liptáci hľadali dlhým centrom Regáliho operujúceho na ľavom krídle, ale loptu zachytáva Hruška.

50
    Priamy kop pre Duklu.

50
    Z tejto štandardnej situácie nedochádza k ohrozeniu brány.

51
    Regáli sa snažil o prienik stredom ihriska, no pred šestnástkou hostí ho obranným zákrokom odzbrojil Migaľa.

53
    Na opačnej strane chceli hostia dlhým centrom vysunúť Polievku, pred ním loptu odhlavičkoval Maslo.

54
    Žltá karta pre tím MFK Dukla Banská Bystrica (Lukáš Migaľa).

54
    Migaľa dostal kartu za faul na prenikajúceho Regáliho. Prichádza priamy kop Ružomberka.

54
    Maslo zvolil priame zakonečenie na bránu. Strelu letiacu pod brvno chytá Hruška.

56

57
    Center z priameho kopu končí na obrannej hradbe v oranžovo-čiernych dresoch.

60
    Polievka sa snažil v šestnástke prihrať svojím spoluhráčom pred bránu. Mojžiš blokuje jeho prihrávku na rohový kop pre Duklu.

60
    Center od rohovej zástavky bol odvrátený pred Ľuptáka, ktorý mieri spoza šestnástky mimo brány.