Sokolov – Písek 3:4 (kon.) | Vltavín – Motorlet 1:0 (kon.) | Zbuzany – Přeštice 5:1 (kon.)
Č. Budějovice B – Karlovy Vary 2:0 (kon.)
FK Baník Sokolov
3:4 (1:3)
FC Písek
Sobota 22.10.2022, 10:15 • Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov • Česká fotbalová liga (A) • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Dobré sobotní dopoledne, dnes budeme v rámci 12. kola ČFL (A) sledovat souboj týmů ze spodní části tabulky. Domácí Sokolov se aktuálně nachází s deseti body na 15. místě tabulky. Hráči z Písku na tom jsou o trochu lépe, když nasbírali o tři body více než domácí a patří jim 12. pozice.

7. kolo: Králův Dvůr – Písek 3:2

FK Baník Sokolov: Hrabačka – Žilák, Krlička (K), Toure, Rybař, Diamonde, Vranovci, Debellis, Ainca, Vokáč, Majka.
    Náhradníci: Štrunc – Strmiska, Nwachukwa, Čížek, Kapolka, Řezáč, Peška.
    Trenér: Janovský

FC Písek: Satrapa – Vokurka, Novák, Musa, Valenta, Bicenc, Kalousek, Belej, Běloušek (K), Voráček, Koreš.
    Náhradníci: Lukeš – Malý, Mařík, Kotrba, Sajtl, Hendrych, Vlček.
    Trenér: Nousek

Rozhodčí: Mudra – Kastl, Pálek – Janoušek.

1

2
    První rohový kop domácích odvrátil Satrapa.

4
    Ze slibné šance písečtí nic nevytěžili, hostující hráč se dotkl míče rukou před pokutovým územím.

6
    Zatím sledujeme velmi opatrný začátek utkání.

9
    Písek právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ŠTĚPÁN KOREŠ, který vystřelil po zemi z hranice velkého vápna.
    9. KOREŠ - 0:1

11
    Omlouvám se za stručné psaní, na vině jsou technické potíže.

13
    Teď si chtěl penaltu vymodlit domácí útočník.

15
    Domácí po inkasovaném gólu ožili a snaží se o vyrovnání.

16
    A máme tu druhý direkt pro domácí, tentokrát z kopačky MARTINA VORÁČKA.
    16. VORÁČEK - 0:2

18
    Další ohrožení domácí branky z rohového kopu.

19
    Autorem branky je ONDŘEJ BĚLOUŠEK, který přidává další gól, tak to je neuvěřitelné. Domácí jsou na ručník!
    19. BĚLOUŠEK - 0:3

21
    Písečtí teď na hřišti jasně dominují a kontrolují hru.

23
    Domácí se marně snaží prosadit přes obranu hostí.

24
    Obrázek hry je nyní stále stejný, bojuje se hlavně ve středu hřiště a hostující hráči Sokolovu nic nedovolují.

26
    Jeden z píseckých hráčů se teď těžko sbírá ze země.

27
    Sokolov právě vstřelil branku!
    Máme tady brankové hody! Na levé straně se otevřel prostor pro jednoho z domácích hráčů, který přihrál volnému ROSTISLAVU VOKÁČOVI a ten už neměl problém uklidit míč do odkryté branky.
    27. VOKÁČ - 1:3

29
    Z rohu hostujících hráčů se nic neurodilo.

31
    Střela z pravé strany Hrabačku neohrozila.

33
    Písečtí jsou nadále hodně nepříjemní a domácím se přes jejich val nedaří prosadit.

34
    Žlutá karta pro tým FK Baník Sokolov (Toure).

35
    Faul hostujících na hraně pokutového území!

36
    Domácí celou situaci zahráli nejhůře jak mohli.

37
    Sokolov opět začíná od vlastní branky.

38
    Domací sice kombinují s míčem, ale na vlastní polovině.

39
    Roh pro domácí, ale míč končí v náručí gólmana.

40
    Dalekonosná střela hostujícího hráče nic nepřinesla.

42
    Další roh domácích odvrátili písečtí bez větších problémů.

43
    Faul na Beleje v zajímavé pozici!

43
    Žlutá karta pro tým FC Písek (Musa).

44
    Pokus Žiláka z přímého kopu kryje Satrapa.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu!

45+1
    Poločas už se dohrává v tréninkovém tempu.

45

Domácí začali první poločas aktivněji, ale tři branky, které dostali v rozmezí deseti minut utnuli všechny jejich naděje na dobrý výsledek. Ve 27. minutě ještě pro domácí vykřesal naději Rostislav Vokáč, který snížil na 1:3 z pohledu domácích a tento stav platí i v poločase.

46

46
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov:
    ze hřiště odchází Toure, přichází Strmiska.

47
    Ve druhém poločase pokračuje stejná hra, jako v závěru první půle. Domácí se snaží o kombinaci, zatím ale neúspěšně.

48
    Útočný faul domácího hráče.

49
    Nyní jsou u míče hosté a Belej pálí mimo branku.

50
    Tak pozor máme tady zápletku! Po pěkné kombinaci domácích se dnes podruhé prosazuje ROSTISLAV VOKÁČ.
    50. VOKÁČ - 2:3

51
    Tato branka by mohla domácím dost pomoci, ale nyní jsou u míče hosté.

53
    Vokáč je dnes při chuti, teď se málem dostal do samostatného úniku!

54
    Žlutá karta pro tým FC Písek (Valenta).

55
    Domácí teď skutečně ožili a na hosty jde teď jeden útok za druhým!

56
    Všechno je ale jinak! MARTIN VORÁČEK druhou brankou v utkání zvyšuje na 2:4!
    56. VORÁČEK - 2:4

58
    Střídání v týmu FC Písek:
    ze hřiště odchází Valenta, přichází Hendrych.

60
    Domácí se ale nevzdávají a mají k dispozici další rohový kop, se kterým si nakonec hosté poradili.

62
    Ofsajd teď zastavil domácí hráče.

64
    Hosté jsou nyní úspěšnější ve hře dopředu, ale západočeši se nehodlají vzdát a snaží se napadat.

66
    Zajímavé situace teď vidíme na obou stranách, za domácí teď opět zahrozil Vokáč.

68
    Sokolov opět drží míč na svých kopačkách.

69
    Následuje série nepřesných přihrávek na obou stranách.

71
    Sledujeme opravdu velký počet nepřesností, oba týmy jsou nyní v útlumu.

73
    ze hřiště odchází Majka, přichází Peška,
    ze hřiště odchází Debellis, přichází Kapolka,
    ze hřiště odchází Diomande, přichází Nwachukwa.

75
    Oživení hry teď snad přinesou rovnou tři střídání na straně domácích.

77
    ze hřiště odchází Vranovci, přichází Čížek.

ze hřiště odchází Bicenc, přichází Malý,
    ze hřiště odchází Voráček, přichází Vlček.

80
    Hra se nám teď dost kouskuje střídáním, ovšem poté se snažil Kalousek vyslat do úniku útočníka hostí, ale přihrávka byla moc dlouhá.

82
    Teď málem vlastní gól píseckých! Střelu Vokáče nepříjemně tečoval bránící hráč a Satrapa vytáhl zákrok, za který by se nemusel stydět jakýkoli brankář.

84
    Domací teď hodně buší do obrany hostů!

85
    ze hřiště odchází Belej, přichází Kotrba,
    ze hřiště odchází Kalousek, přichází Mařík.

87
    Satrapa teď ale chyboval, čehož využil NWACHUKWA a gólem do prázdné branky snižuje na 3:4!
    87. NWACHUKWA - 3:4

89
    Z aktivity domácích teď vyplynul útočný faul.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty!

90+1
    Žlutá karta pro tým FC Písek (Kotrba).

90+2
    Tohle si už hosté pohlídají. Drží míč na svých kopačkách a kombinují na vlastní polovině.

90+4

Máme za sebou neuvěřitelný zápas týmů ze spodních pater tabulky. V 1. poločase se po dvaceti minutách zdálo, že je hotovo, protože Písek vedl již 0:3! Domácí se ovšem nevzdali a dvě branky Vokáče je vrátili do hry. Písek měl však v sestavě Martina Voráčka, který také svým druhým gólem vrátil hostům dvoubrankové vedení. Domácí už stačili odpovědět pouze brankou na 3:4 v závěru utkání. Pokud České Budějovice B dnes vyhrají svůj zápas, tak se Sokolov propadne na samé dno tabulky. Naopak Písek se díky výhře a vyrovnanému středu tabulky posunul na 7.místo. (12:19:43)

Jan Zatočil

Branky: 27. Vokáč, 50. Vokáč, 87. Nwachukwa – 9. Koreš, 16. Voráček, 19. Běloušek, 56. Voráček

Karty:   34. Toure (SOK) – 43. Musa (PIS), 54. Valenta (PIS), 90+1. Kotrba (PIS)

Rozhodčí: Mudra – Kastl, Pálek – Janoušek