1. FSV Mohuč 05
5:0 (3:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Pátek 21.10.2022, 20:30 • Mewa Arena, Mohuč • Německá Bundesliga • 11. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:24:41)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:14.

Zápas skončil, Mohuč se raduje z prvního vítězství na domácím hřišti v této sezóně, Kolín porazila vysoko 5:0. Domácí předvedli nejpovedenější první poločas v této sezóně, když Kolínu nasázeli hned tři branky. Nejprve se prosadili z pokutového kopu, který byl nařízen za faul Kiliana na Onisiwa. Penaltu v 11. minutě proměnil Marcus Ingvartsen. Ve 28. minutě fauloval Luca Kilian znovu a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Domácí přesilovku velmi rychle využili, už ve 35. minutě zvýšil na 2:0 Dominik Kohr. Třetí branku zápasu pak přidal o pět minut později Anton Stach. Ve druhém poločase pokračovala drtivá převaha Mohuče, která se projevila ještě dvěma góly. Nejprve se trefil krásně z přímého kopu Aaron Martín a v 81. minutě zvýšil na konečných 5:0 Karim Onisiwo. Pro Kolín to mohlo být ještě horší, další dva góly Mohuče totiž odvolal VAR. Ten první kvůli ruce Onisiwa a ten druhý pro ofsajd Burkardta.

90+1

90+1
    Už běží nastavený čas, uvidíme, jestli rozhodčí vůbec něco přidá.

90
    Aaron Martín centroval z levé strany, míč ale před branku Kolína nepustil Soldo.

88
    Denis Huseinbasic si dal míč při svém průniku po pravém křídle příliš daleko od nohy, takže se nedostal ke střele ani k centru.

87
    Benno Schmitz fauloval a může být poměrně rád, že nedostal žlutou kartu.

86
    Domácí aktivita neustává ani po páté brance, z pravé strany letěl před branku Kolína další nebezpečný centr.

84
    Mohuč právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen je to 5:0 pro Mohuč! Burkardt byl tentokrát v roli asistenta, do šance vyslal dnes velmi aktivního KARIMA ONISIWA. A ten překonal střelou mezi nohama brankáře Schwäbeho. Asistence: Jonathan Burkardt.

83
    Domácí jsou ale i přes vysoké vedení stále při chuti a touží přidávat další góly.

81
    Druhou šanci střídající už Jonathan Burkardt proměnil, ale Mohuč přesto do vedení 5:0 nejde, protože střelec branky se po centru Barkoka nacházel v těsném ofsajdu.

80
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Kristian Pedersen,
    ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbasic.

78
    Po centru Onisiwa hlavičkoval Jonathan Burkardt, jeho zakončení po odrazu od země dokázal Schwäbe chytit.

77
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
    ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Aymen Barkok.

76
    Vítězství posune Mohuč ve vyrovnané tabulce až na třetí příčku. Ostatní týmy ale samozřejmě budou hrát svá utkání až o víkendu.

75
    Florian Kainz předvedl další faul, tentokrát to ale bylo alespoň daleko od branky Kolína.

74
    Domácí se radují ze čtvrté branky! Z přímého kopu se krásnou střelou prosazuje AARON MARTÍN. Brankář Kingsley Schindler se pouze podíval, ani nepředvedl zákrok.

72
    Žlutou kartu dostává za faul na Onisiwa Eric Martel a domácí budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.

70
    I další rohový kop dokázali fotbalisté Kolína úspěšně ubránit.

69
    ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Silvan Widmer.

69
    Nikola Soldo předvedl výborný obranný zákrok, nepustil k míči Onisiwa. Domácí budou pokračovat dalším rohovým kopem.

67
    ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Florian Dietz,
    ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Kingsley Schindler.

67
    Caciho rohový kop měl směřovat na Onisiwa, chybělo mu ale pár centimetrů, aby na míč dosáhl.

66
    Karim Onisiwo se snažil vysunout do šance svého spoluhráče pěknou patičkou. Je z toho nakonec rohový kop.

64
    Robin Zentner dobře četl hru, vyběhl až za pokutové území a odkopl míč před potenciálním nebezpečím.

63
    ze hřiště odchází Alexander Hack, přichází Stefan Bell,
    ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jonathan Burkardt.

62
    Danny da Costa posílal před branku zajímavou přihrávku, ale Anthony Caci se k míči nakonec nedostal.

60
    Mohuč už se radovala z vedení 4:0, poté co poslal míč do branky Angelo Fulgini, tento gól ale nakonec rozhodčí na popud systému VAR odvolal, protože Onisiwo bezprostředně předtím zahrál rukou.

59
    I díky standardních situací si hosté přeci jen i v oslabení dokázali vytvořit nějaký tlak.

58
    Hosté měli poté ještě k dispozici hned dva rohové kopu, Mohuč ale dokázala oba ubránit.

57
    Hosté se málem dočkali snížení! Florian Kainz se ujal exekuce přímého kopu a trefil levou tyč branky Mohuče!

56
    Kolín si vybojoval standardní situaci, fauloval nově příchozí muž na hřiště Angelo Fulgini.

55
    Karim Onisiwo se snažil uvolnit se ke střele, krátká klička okolo obránce mu ale nevyšla.

54
    Kolín zatím ve druhém poločase úplně rezignoval na ofenzívu. A není to až tak překvapivé vzhledem k tomu, že hraje o desíti.

52
    Angelo Fulgini pronikal kupředu a skončil na zemi, tentokrát se ale žádný faul nepíská.

51
    Za faul na Onisiwa dostává žlutou kartu Nikola Soldo.

50
    Karim Onisiwo zůstává ležet na zemi a rozhodčí už signalizuje, že bude potřeba ošetření.

49
    Znovu z toho ale ohrožení branky nebylo a rozehrávat bude brankář Kolínu Marvin Schwäbe.

48
    Mohuč má další šanci ohrozit branku Kolína, tentokrát po standardní situaci po faulu.

47
    Domácí odstartovali rohový kop aktivně, hned si vybojovali rohový kop. Po centru Caciho se ale nikdo do zakončení nedostal.

46
    ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Angelo Fulgini.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

První poločas je za námi, Mohuč vede doma nad Kolínem 3:0. Domácí předvedli nejpovedenější první poločas v této sezóně, když Kolínu nasázeli hned tři branky. Nejprve se prosadili z pokutového kopu, který byl nařízen za faul Kiliana na Onisiwa. Penaltu v 11. minutě proměnil Marcus Ingvartsen. Ve 28. minutě fauloval Luca Kilian znovu a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Domácí přesilovku velmi rychle využili, už ve 35. minutě zvýšil na 2:0 Dominik Kohr. Třetí branku zápasu pak přidal o pět minut později Anton Stach.

45+2

45+2
    Steffen Tigges si v souboji o míč ve středu pole pomáhal rukama, rozhodčí píská faul.

45+1
    Nastavují se dvě minuty.

44
    Opět se pokračuje ve hře. Míč má ve své moci Mohuč, ale už nikam nespěchá. Ani nemá důvod.

43
    Schmitz už je na nohou a vypadá to, že zkusí pokračovat ve hře.

42
    Na trávníku zůstává ležet Benno Schmitz a bude potřebovat ošetření.

40
    Hosté i po příchodu dalšího obránce na hřiště hoří a už prohrávají o tři branky. Poprvé v sezóně se prosazuje ANTON STACH, který se trefil svou křížnou střelou po zemi přesně k pravé tyči. Asistence: I Če-song.

39
    ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Nikola Soldo.

38
    Prudký míč Fernandese dokázal hlavou odvrátit Hübers a hosté si tak mohou na chvíli oddechnout.

37
    Domácí pokračují ve své aktivitě, budou zahrávat standardní situaci z pravé strany.

36
    Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Dominik Kohr).

Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Mark Uth) – mimo hřiště.

35
    V propršené Mohuč se slaví druhá branka domácího týmu! První střelu DOMINIKA KOHRA ještě dokázala obrana Kolínu zablokovat, ale na dorážku už nedokázal zablokovat nikdo, ani brankář Schwäbe. Bez asistence.

34
    Mohuč má od té doby, co hraje přesilovku, územní převahu, na první velkou šanci ale čekáme.

33
    Anton Stach posílal míč do vápna, ale obránci Kolína si dokázali poradit.

30
    Rohový kop Mohuče dokázal Kolín ubránit a následoval faul domácího Caciho.

29
    Mohuč doma v této sezóně v lize ještě nevyhrála. Dnes má obrovskou příležitost tuhle statistiku zlomit.

28
    Velký problém pro hosty! Luca Kilian fauloval Onisiwa a dostává žlutou kartu. A protože je to dnes už jeho druhá, je vyloučen.

26
    Marvin Schwäbe předvedl jednoduchý zákrok, střela Ingvartsena mířila přímo doprostřed branky.

25
    Marcus Ingvartsen se k dlouhému míči za obranu nedostal, výborně celou situaci vyřešil Timo Hübers.

22
    Po faulu ve středu pole míč připadne fotbalistům Kolína.

21
    Dlouhý nákop Hüberse měl směřovat do vápna pro Mainu, ale blíž měl k tomu míči brankáře Zentner.

19
    Anton Stach i s velkou dávkou štěstí dlouho procházel středem pole, nakonec ho ale o míč obral Jonas Hector.

17
    Kolín se rohovému kopu soupeře bez větších problémů ubránil.

16
    Také Mohuč si poprvé v zápase vyzkouší rohový kop.

15
    Robin Zentner musel do akce znovu, tentokrát boxoval centr od rohového praporku.

14
    Steffen Tigges měl velmi slušnou šanci na vyrovnání, ale poprvé se vyznamenal brankář Zentner, který předvedl parádní zákrok.

13
    Odpovědět se pokoušel Benno Schmitz, svou akci ale nakonec nedovedl ani k centru.

12
    Domácí mohli vést už o dva góly! Po centru z pravé strany hlavičkoval Karim Onisiwo a branku minul jen o malý kousek.

11
    MARCUS INGVARTSEN pokutový kop bezpečně proměňuje, ze svého pohledu střílel doprava a brankář Schwäbe skákal na opačnou stranu. Mohuč jde velmi brzy do vedení.

10
    Míč si už na penaltový puntík chystá Marcus Ingvartsen.

10
    Mohuč bude kopat penaltu! Unikajícího Karima Onisiwoa fauloval zezadu Luca Kilian. Ten zároveň dostává žlutou kartu.

9
    Eric Martel se opřel do míče z velké dálky, ale trefil jen jednoho z hráčů Mohuče.

8
    Už to vypadalo, že budou domácí zahrávat první rohový kop, míč však ještě před brankovou čárou zachytil brankář Schwäbe.

6
    Aaron Martín našel centrem z levé strany ve vápně Antona Stacha, ten však poslal míč mimo branku.

5
    Mohuč vytáhl své napadání hodně vysoko, nakonec z toho byl ale jen faul na Slováka Ondreje Dudu.

4
    Další akce Kolína už byla zajímavější, na jejím konci byl zakončující Linton Maina, ale střílel nepřesně.

3
    Také Kolín se poprvé podíval dopředu, je z toho ale nakonec jen rozehrávka od branky Zentnera.

2
    Kolín naopak na začátku duelu nenapadá příliš vysoko, takže v tomto ohledu má Mohuč rozehrávku jednodušší.

1
    Domácí se snaží dnešní utkání začít aktivně a hned se přesunují na polovinu soupeře.

1

Domácí Mohuč dnes nastupuje ve svých tradičních červeno-bílých dresech, Hráči Kolína budou hrát celí v černém.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, zápas za malou chvíli začne.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Hack, Caci – da Costa, Stach, Kohr, I Če-song, Martín – Onisiwo, Ingvartsen.
    Náhradníci: Dahmen – Barkok, Barreiro, Bell, Bobzien, Burkardt, Fulgini, Tauer, Widmer.
    Trenér: Svensson

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian (C), Hübers, Hector – Duda, Schirí, Martel, Kainz – Maina, Tigges.
    Náhradníci: T. Horn – Adamjan, Dietz, Huseinbasic, K. Pedersen, Schindler, Soldo, Strauch, Uth.
    Trenér: Baumgart

Rozhodčí: Jöllenbeck – Wessel, Weickenmeier.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl ve vzájemných zápasech o něco úspěšnější Kolín, který nejprve na hřišti Mohuče remizoval 1:1 a poté doma vyhrál 3:2.

Kolín je taktéž spíše menším bundesligovým týmem, ale v této sezóně hraje Evropskou konferenční ligu díky sedmému místu v minulé sezóně. Podobné umístění by bylo pro Kolín znovu velkým úspěchem. Aktuálně se Kolín nachází s šestnácti body právě na sedmém místě tabulky třeba na druhý Bayern ztrácí jen tři body. Z posledních čtyř zápasů prohrál Kolín jediné, naposledy porazil doma Augsburg 3:2. Venku má Kolín z šesti ligových zápasů bilanci jedné výhry, tří remíz a jedné porážky, naposledy podlehl 2:5 na hřišti Mönchengladbachu.

Mohuč je menším německým týmem, který však nemá až tak malé ambice, ideálně by se chtěl pohybovat v horní polovině tabulky a rád by zabojoval i o evropské poháry. Momentálně je Mohuč v tabulce s 15 body až na jedenáctém místě, na pohárovou Evropu ale ztrácí pouhý jeden bod. Na sestupové příčky má pohodlný náskok sedmi bodů. Naposledy Mohuč po čtyřech předchozích zápasech bez vítězství vyhrála 2:0 na hřišti Brém. Doma Mohuč odehrála čtyři zápasy a ještě nevyhrála, jen třikrát remizovala a jednou prohrála. Naposledy doma Mohuč remizovala 1:1 s Lipskem.

Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 11. kola Bundesligy mezi týmy 1. FSV Mohuč 05 a 1. FC Kolín nad Rýnem. Zápas se odehraje v Mewa Areně v Mohuči.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Petr Sumbal

Branky: 11. Ingvartsen (pen.), 35. Kohr, 40. Stach (I Če-song), 74. Martín, 84. Onisiwo (Burkardt)

Karty:   36. Kohr (MAI) – 10. Kilian (KLN), 36. Uth (KLN), 51. Soldo (KLN), 72. Maina (KLN)   28. Kilian (KLN)

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Fernandes, Hack (63. Bell), Caci – da Costa (69. Widmer), Stach (77. Barkok), Kohr (46. Fulgini), I Če-song, Martín – Onisiwo, Ingvartsen (63. Burkardt).
    Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Bobzien, Tauer.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian (C), Hübers, Hector (80. K. Pedersen) – Duda (39. Soldo), Schirí, Martel, Kainz (80. Huseinbasic) – Maina (67. Schindler), Tigges (67. Dietz).
    Náhradníci: T. Horn – Adamjan, Strauch, Uth.

Rozhodčí: Jöllenbeck – Wessel, Weickenmeier